Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Mit szoktatok adni a locsolóknak?

Mit szoktatok adni a locsolóknak?

Figyelt kérdés

Nálunk mindenki(még a 16 éves is) a pénzt várja és csak azért jönnek locsolni,a tojást nem nézik semmibe.Minden húsvétkor azt számolják,hogy ki gyűjtött több pénzt...Ha csak a pénzért jön,inkább ne is locsoljon meg.

Mi a véleményetek erről?



2017. ápr. 12. 17:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk meg nincs "locsoló", mert nem tartjuk a népszokást a kerületben.
2017. ápr. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem tedd közhírré, hogy ti sütit/csokit/tojást fogtok adni a hozzátok érkező locsolóknak, nem pénzt -- így kevesebben is jönnek és a kellemetlenséget is elkerülitek.
2017. ápr. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Bár én már nem vagyok kisgyerek, de tiszteletből a legközelebbi rokonokhoz mindig ellátogatunk az unokatestvéreimmel. Én még szoktam kapni pénzt, mivel én vagyok a legfiatalabb, illetve, tojást, csokinyulat. Megkínálank sonkával, üdítővel, alkohollal.
2017. ápr. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Kinek?

Idegeneket nem engedünk be.

Családban a gyerekek locsolnak, de ők úgyis kapnak csokit, nyuszit, tojást. Nem várnak semmi mást. Felnőttek nem szoktak locsolkodni.

2017. ápr. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Idegeneket nem engedek be. Ismerős gyerekek édességet kapnak.
2017. ápr. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Apu, férjem, fiam(5), unokatesóm és a kisfia(6) szoktak locsolkodni. A fiam és a másik kisfiú kapnak pénzt meg csokikat, a többiek csak csokitojást.
2017. ápr. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
tini koromban videken eltem, akkor, ott szokas szerint jottek a rokonok /baratok / haverok / ismerosok locsolkodni. a rokon kisgyerekeknek / ismerosoknek penzt adtunk a csoki melle, a baratok, ill rokon ferfiak pedig alkoholt, etelt fogyasztottak.
2017. ápr. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
38%
Ha meg akarna valaki locsolni, akkor egy nagy pofont, mert egy öreg pacák vagyok.
2017. ápr. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Elmegyünk otthonról.
2017. ápr. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Ide aztán be nem jön egy locsoló sem. Apukámnak, sógoromnak, unokatesóimnak, stb. meg nyilvánvalóan nem adok pénzt, ha véletlenül meglocsolnának. Nem is várják.
2017. ápr. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!