Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Mit szoktatok adni a locsolóknak?

Mit szoktatok adni a locsolóknak?

Figyelt kérdés

Nálunk mindenki(még a 16 éves is) a pénzt várja és csak azért jönnek locsolni,a tojást nem nézik semmibe.Minden húsvétkor azt számolják,hogy ki gyűjtött több pénzt...Ha csak a pénzért jön,inkább ne is locsoljon meg.

Mi a véleményetek erről?



2017. ápr. 12. 17:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
51%

" Ha meg akarna valaki locsolni, akkor egy nagy pofont, mert egy öreg pacák vagyok."


Amikor ezt írtam, még a humorban volt a kérdés.

2017. ápr. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Senkinek nem adok pénzt. Pár éve a környékbeli suhancok és gyerekek elkezdték ezt, fizetős szolgáltatásnak tekintették a locsolást, a szomszédokon keresztül jött a híre, hogy jönnek. Még a versikéjükben is benne volt, hogy pénzt akarnak. Nővérem egyáltalán nem szívbajos, megmondta nekik, hogy legyen, meglocsolhatnak, ha tudják a nevünket. Nem tudták, elkotródtak.

A világ legpofátlanabb dolga.

2017. ápr. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

12-es! Ez mindig így volt, nem mostani dolog. Száz éve, kétszáz éve is. Csak akkor még azon méltatlankodtak az emebrek, ha nem jöttek a locsolók.

Két ilyen időszak volt, s mindkettő Jézussal kapcsolatos. Decemberben a betlehemezők járták a házakat, s persze pénz reményében.

2017. ápr. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:
51%
Pofont.
2017. ápr. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Kiskoromban még jobban élt ez a hagyomány. Falunk laktunk. Már reggel 7 től jartak a locsolók. Mindenki ment mindenhova. A cigányok főleg. Na ők aztán tényleg a pénzért mentek. Mindenhova becsengettek. Eleinte mi is beengedtük őket. Kis csokitojást adtam nekik,meg aprópénzt. Előre ki volt készítve egy kosárba a sok apró. 20asok 50esek. Őket nem ültettük le az ünnepi asztalhoz. A rokonokat barátokat igen,itallal kínáltuk. A rokon gyerekeknek nagyobb összeget adott anya,5-10ezer forint között. Meg jobb minőségű csokitojást,kindertojást. Volt olyan,hogy a cigányasszony a kislányt is beöltöztette fiúnak és az is ment locsolódni. Hálistennek már anyának megjött az esze,már csukva van a kapu,csak rokonok jöhetnek be.

Ha a cigányok ordibálnak a kapu előtt,kimegyek és elzavarom őket,hogy itt nincsenek nők. 😂 ilyenkor néznek értetlenül,hogy dehát én is az vagyok. 😂

2017. ápr. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Mi is pénzt kaptunk anno, de mi jelképes összegeket kaptunk 5-10 forint... ha 20 forintot kaptunk, akkor már állt a dákó. Na meg persze kicsi pia is, ez volt a legjobb

... (mi mindig ismerősökhöz mentünk).

Azóta felnöttem... egy parszor láttam, hogy a 100-200 forintra úgy húzták a szájukat, sőt volt aki pofátlan módon megkerdezte nagyibb nincs? Ő volt az utolsó locsoló, aki hozzánk betért.... azóta 1 ember nem jött be hozzánk ezzel a szándékkal....

Szerintem itt már a fiús szülők is buzdítják a gyereket, hogy minél többet gyüjtsön.

2017. ápr. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
62%

Nálunk a családban még mindig tartjuk a locsolás hagyományát, ez a szűkebb családot jelenti, szülők, nagyszülők, unokatestvérek körében.

Én mindig szívesen látom az apukámat, unokatestvéreimet, nagybátyámat, és a testvéreim férjét, süteménnyel, pogácsával, üdítővel, 1-1 sörrel készülök ha valakinek épp van kedve inni, és tojást kapnak a locsolásért cserébe. Mindannyian felnőttek vagyunk már, és külön élünk, mégis jó érzéssel tölt el, hogy megmaradt ez a szokás. Ha az évek múlásával lesznek gyerekek is és jönnek majd hozzám, nekik sem pénzt fogok adni, hanem a tojás mellé csokit, valami édességet. Szerencsére nálunk sosem a pénzről szólt, és nem is fog, legalábbis rólam tudni fogják, hogy itt pénzt nem kapnak. Ha tetszik, ha nem, és ha ezért nem jönne valaki locsolni hozzám, hát istenem, szíve joga.

2017. ápr. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
82%

Rokon gyerekeknek szoktunk pénzt adni 18-20 éves korig. 5-10 ezer ft között + csoki nyuszit. Fiam a csokit várja a pénz még nem érdekli 5 éves. Leakarja a nyuszik fülét harapni :)

Ovis csoporttársak is jönnek, nekik csoki nyuszi és lego figura 890ft volt egy tasakkal.

Szomszéd kisfiú jön még át, ő 2000ft érő lego bionicle robotott csoki nyuszi. 11 éves nagyon szép verseket szokott mondani, illedelmes mindig mondja a pénzt nem fogadja el.

2017. ápr. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Elmondom, nálunk hogy van ez vidéken. Szóval, amit minden locsoló kap, az az, hogy megvendégelik. Megkínálják étellel és süteménnyel. A gyerekeknek szoktak adni pénzt, ennek nincs meghatározott összege, vagy egy 500-ast vagy egy 1000-est adnak, ennél többet már csak családtagnak. De a pénz része nem kötelező, ezt nem is mindenki szokott adni. Amit viszont igen, a tojás. Viszont bizonyos kor felett már nem adnak pénzt. Úgyhogy neked se muszáj pénzt adni. Amivel viszont meg szoktak mindenkit kínálni, az az alkohol. Általában rövidital is szokott lenni, de az nem mindenhol. Sör és bor viszont minden háznál van. Alkohollal amúgy előfordul, hogy a fiatalabbakat is megkínálják, ilyenkor ha apuka ott van, udvariasan elutasítja ezt.


De visszatérve a kérdésedre: pénzt egyáltalán nem kell adnod. Ha mégis adsz, egy jelképes összeg elég. De mondom: ez opcionális. Tojást azért adj nekik, meg vendégeld meg őket.

2017. ápr. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

1965-ben gyerekként összelocsoltam a falut

(Polgádit) és 114 Ft-ot kaszáltam :)


Az akkor nagy pénz volt!

Szóval már akkor pénzről és piros-tojásról szólt a történet.


Azóta csak a pénz rosszabbodott.Minden más ugyan az.

2017. ápr. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!