Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Csak szerintem kezd menni...

Csak szerintem kezd menni vissza minden a régi kerékvágásba?

Figyelt kérdés
Előző évben már augusztusban már karácsonyi hangulatom volt, tettem fel vele egy kérdést GYK-ra, és egy hétre rá jött valami 30 válasz, szóval nem csak én vártam ezek szerint. Most pedig novemberben kapott el ez a “láz”. Boltokat is csak most látom hogy kezdenék ezt az egész karácsonyi felhajtást, persze most már meg is értem ilyen időben.

2019. nov. 7. 15:03
 1/6 evimeri ***** válasza:
100%

Szerintem épp ideje. Elég fura amikor 3 hónappal karácsony előtt feldíszítenek mindent. Én itthon is az első adventre díszítem a lakást.

Egyébként az is jó lenne, ha a karácsony ismét nem a pénz költésről szólva. Hogy őszinte legyek, amióta elüzletiesedet már nem is várom. Régen nem arról szólt, hogy ki mennyit költ ajándékokra, mégis szép volt.

2019. nov. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azt túlzásnak tartom ha valaki már augusztusban várni kezdi a karácsonyt de ez csak az én véleményem. Attól kifejezetten hányingerem van hogy az üzletek már a Mindenszentek után kezd el rögtön erre berendezkedni és a média is ilyenkor már kezdi el reklámozni a karácsonnyal kapcsolatos dolgaikat beleértve a TV-től kezdve interneten át a rádiókig. Mire eljön az idő addigra az emberek zöme már belefárad ebbe. Én magam is addigra beleunok. Én például már jó 10 éve igyekszem ezzel nem foglalkozni. Az ajándékok beszerzésével november közepén, végén kezdek el foglalkozni, az utolsó napokra már nem hagyok semmit ilyen téren. A ház díszítését nem első adventkor kezdem mint sokan, hanem kivárom a Mikulás napot és utána kezdem csak el, általában a Mikulás napot követő hétvégét célzom be amikor rá is érek, de sokszor megesett már hogy csak december 20. környékén kezdtem el a karácsonyi díszítést akkor mondjuk idő hiány miatt húztam eddig, de őszintén szólva sokkal jobb volt akkor készülődni apránként, úgy hangulatosabb volt, egyik napon a kültéri fényeket raktam fel, üzemeltem be. Másik napon meg a lakáson belüli díszitgetéseket csináltam, és akkor készültem elő a karácsonyfa díszítésre is. A díszeket amiket a fára szántam akkor kikészítettem hogy 24-én reggel amint behozom a fát már neki is lehessen állni és ne akkor menjen azzal az idő hogy kiválogatni mi kerüljön fel,melyiket kell esetleg újra madzagolni, meg előtte pár nappal letesztelem a fényfüzért is hogy működik-e egyáltalán. Én szép nyugodtan december közepén szoktam elkezdeni készülődni.
2019. nov. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
En mar tavasszal vartam a karacsonyt es nyaron is. Hogy miert? Nyilvan megvannak a hozott es tanult dolgok ami miatt ez igy alakult. Szerintem mazli. Az erzes kb a szerelemmel hasonlatos. Tudomasom szerint nagyon sokaknal ez nem igy van. Azoknak a karacsony nem lehetett pl gyerekkorukban akkora alomvilag es vilaglegjobb napja kategoria. Nekem ez volt. ;)
2019. nov. 8. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Én már januárban várom a karácsonyt 😀 a december a kedvenc hónapom, a készülődés, a hangulat, imádom.
2019. nov. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak boltok, ahol már szeptember közepén megkezdték a karácsonyi készülődést. Először csak kevés ünnepi terméket tettek a polcokra, majd a hetek múlásával egyre többet.

Én azt veszem észre, hogy egyre korábban kezdenek készülni az év végi ünnepekre az emberek.

Az idei szilveszterre már januárban elkezdte néhány kollégám a tervezgetést, az egyik barátom áprilisban lefoglalta karácsonyra a szállást, a volt egyetemi csoporttársam, akivel tartom a kapcsolatot, májusban már a karácsonyi ötleteiről, terveiről beszélt.

Régen, 10-15-20 éve még nem volt ennyire nagy karácsonyi láz szerintem. Nyilván a jó, kellemes, meghitt hangulat és a szép emlékek miatt népszerű az emberek körében a karácsony. És ezt a "lázat" lovagolják meg az üzletek.

2019. nov. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem így is sok.

Én is rosszul vagyok az üzletektől, hogy már OKTÓBERBEN elkezdtek kipakolni mindent:(

Én meg valahol rá vagyok kényszerítve, hogy már ilyenkor foglalkozzak vele, pedig NEM AKAROK (de pl. pár éve adventre már mások "leraboltak" mindent, amit szerettem volna megvenni, úgyhogy gyorsan ránézek, megveszem, ami kell, és elteszem jó mélyre egy fiókba, de így messze nem olyan jó érzés)

Nálunk adventtel kezdődik a karácsonyi készülődés, és kb. advent előtt egy héttel kezdek készülni rá (gyertyát, pár új díszt venni a koszorúhoz, amit döntően meglévő cuccokból, magunk készítünk)

Mindennek megvan a maga ideje. Én úgy érzem, azzal, hogy már októberben rákényszerítik az emberre a karácsonyt, ellopják tőle egy kicsit az összes késő őszi-kora téli ünnepet: mindenszentektől a mikulásig.

2019. nov. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!