Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mit szerettek és mit nem a...

Mit szerettek és mit nem a karácsonyban?

Figyelt kérdés
Pl: ételek, családtagok viselkedése, készülődés ilyesmik
2019. nov. 13. 18:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Alapól én szeretem. Csak az a baj,hogy kitalálták,hogy majd 25.-én menni kell távoli rokonokhoz,és majd jó pofát kell vágnom azokhoz az emberekhez akiknek a száján nem fér ki a "Boldog karácsonyt!".
2019. nov. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szeretem a karácsonyt, de olyan hamar véget ér. Ezért szeretem, hogy már novemberben lehet rá hangolódni, ha jön a hidegebb, sötétebb idő. Karácsonyi zenék és karácsonyos filmek...már novembertől. Tehát jó lenne kicsit meghosszabbítani, de inkább előtte. Utána már csak pár napig érzem a hangulatát, és kb. 1-2 héttel karácsony után már utálom a fát meg sok díszt a házban, és olyan jó érzés eltüntetni mindent.


Nem szeretem, hogy mindig el vagyok maradva a bevásárlással (ajándékok és főzéshez), pedig mindig eltervezem, hogy időben nekiállok, és még utolsó nap is valamit be kell szereznem, de sokszor már kifogy a boltból. Utálom a karácsony előtti 1-2 hétben az emberektől nyüzsgő boltokat, ha nem lenne nagy a tömeg, akkor viszont szívesen nézelődnék.

Szeretem, hogy a városok és falvak is fel vannak díszítve és a kirakatok, boltok is díszesek. Szeretem a menüt tervezni, főleg a süteményeket, hogy mit süssek, vagy mit rendeljek.

Jó lenne, ha havasabb lenne a karácsony, karácsonyosabb lenne a hangulata, de az utak maradjanak csont szárazok, mert ilyenkor nem lenne jó hóban autóval közlekedni a rokonokhoz.

2019. nov. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A hangulatát, előkészületeit, magát az ünnepet szeretem. De megmondom őszintén, néha legszívesebben egyedül tölteném.


Amit nem szeretek, az a saját családi köröm, meg az egész vontatottsága.


Apám alkoholista volt, régebben az összes ünnep veszekedésből állt meg abból hogy leitta magát még jobban. Apám meghalt, anyám meg egyedül maradt, nem tudja lekötni magát, depressziós. Előző évem életem egyik legszaabb karácsonya volt, mert az egész családtól azt hallgattam, hogy "még egy ilyen szar évünk soha nem volt". Én meg rosszul éreztem magam, mert pont felfelé ívelt az életem, és totál sikeres évet záram, mégsem örült velem senki.


Másik ami halálom az a "kötelező" rokon látogatás. Egyszerűen utálom olyan emberekkel tölteni az ünnepeket, akiket tulajdonképpen nem is ismerek, nem is találkozom velük, de azért az okosságaikat muszáj hallgatnom.


Azon gondolkozom, hagyom a f...szba idén az egészet, kimegyek egyet kirándulni, sütök egyet, nézek egy filmet és az lenne álmaim karácsonya.

2019. nov. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A másik nagy nyűgöm az ajándékozás.


A poén az, hogy a legtöbb munkatársamnak simán tudok ajándéot venni, én is kaptam már tőlük. És jobban ismerjük egymást, mint a családomat.


A családom nem tudom mikor minek örülne. És fordítva azt veszem észre, ők sem igazán tudják, akarják tudni én minek. Vagy sablon tusfürdő-dezodor ajándékot kapok, vagy valami olyat aminek 15 évesen örültem vlna, de már 30 vagyok. Pedig tudják mi a hobbim, mi érdekel, simán azzal kapcsolatban vehetnének, adhatnának valamit.


Azt szoktam csinálni, hogy "meglepem magam", veszek valamit magamnak az ünnepekre, amit régóta akarok de sajnáltam rá a pénzt, vagy csak valamiért nem vettem meg.

2019. nov. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
December 19-èn halt meg apukám, így a karácsony mindig elszomorít inkább az emlékezés miatt.
2019. nov. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!