Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ti miket hogyan szoktatok...

Ti miket hogyan szoktatok főzni karácsonykor?

Figyelt kérdés
2019. dec. 4. 09:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Gesztenyekrémleves, sült lazac, aszalt szilvával töltött csirkemell (baconbe betekerve, sajtmártással leöntve), mustáros sertésszűzérmék, krumplisaláta.

Desszertnek tiramisu, mézes krémes és beigli.


Ezek közül a levest, a salátát és tiramisut előző nap elkészítem, a húsokat bepácolom és csak a sütőbe kell raknom 24-én délután. Ez a vacsora, ebédre a szüleimhez megyünk (anyut felköszöntjük a születésnapján).

A mézes krémest általában 2-3 nappal előbb készítem, anyukám süti a beiglit nekünk.


25, 26 nem főzök, mert rokonoknál vagyunk.

2019. dec. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Főzni: húsleves gazdagon; káposztaleves; egész pulyka, zöldségekkel, krumplipürével; tiramisu; rántott hús, rántott sajt, rizs, tartármártás.


Sütni: mézeskalács, zserbó, kókuszgolyó, linzer, püspökkenyér (stollen), kuglóf.

2019. dec. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Jajj de ügyesek vagytok.

Az a baj hogy én kifogytam az ötletekből. 😅

Én amit főzök:

Kocsonya

Rántotthús rizibizivel

Töltöttkáposzta

Egész sült csirke krumpli pürével

Rántotthal,

Pulyka,

Húsleves.



Sütik:

Kokuszgolyó

Bejgli,

Kakaós Csiga

Kókuszos Csiga

Tiramisu

Rakott keksz

Keksztekercs,

Majomkenyér,

Muffinok többféle módon,

Citrosmos torta

Túrótórta.

2019. dec. 6. 09:36
 4/6 anonim ***** válasza:

Tárkonyos raguleves, töltött káposzta, pisztráng,vajas petrezselymes burgonya, csokitorta lesz idén.


Tavaly húsleves volt, kacsacomb, krumplipüré, lila káposzta, sült lazac és krumplipüré és kakaós kuglóf, meg diós bejgli.


A neten rengeteg ötletet találsz.

2019. dec. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyes vagyok.


Rokonoknál tárkonyos pulykaragu, húsleves lesz, anyósom csinál burgonyakrémlevest pirított baconnel.

Főételnek kacsa, óvári szelet, cordon bleu, kolbásszal töltött karaj, Dubarry szelet szokott lenni (meg rántott dolgok, de azt már írtad te is).

Hátha ezzel adtam plusz ötletet.

2019. dec. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálam elmaradhatatlan a halászlé, bajai módra, gyufatésztával. Emellé bármi lehet, pecsenye vagy rántott húsok, kedv kérdése. A süteményekből nem esek túlzásokba, beigli van, meg esetleg azon kívül egy fajta süti.

Néhány éve kísérletképp sütöttünk pisztrángot, házi fűszervajjal - ez nagyon bejött többeknek is, így idén is lesz, ha kapok pisztrángot.

2019. dec. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!