Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » A zsidók miért kívánnak...

A zsidók miért kívánnak boldog karácsonyt ha nem is keresztények?

Figyelt kérdés

2020. júl. 26. 12:08
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%

Egyrészt a magyar zsidóság nagyrésze a neológ irányzathoz tartozik és legtöbbjük a karácsonyt is ünnepli, másrészt meg kedves jó kívánság egy más vallás követőjének akkor is, ha ő mást ünnepel. "Szeresd felebarátodat, mint tenmagad!"


Miért, szerinted le van védve ez a kívánság, hogy csak azok ejthetik ki a szájukon, akik maguk is ünnepelnek?

2020. júl. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk mert mások ünneplik akkor is, ha ők nem.
2020. júl. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
52%
Nekem a holocaustot túlélt, zsidó nagymamám mondta azt is, hogy 1944 karácsonyán a Mennyből az angyalt énekelték a nyilas magyarok, amikor a Duna partjára kísérték a budapesti gettóból a lakókat és a Dunába lőtték őket, és azt is, hogy ez a keresztények legszentebb ünnepe, tehát így kívánunk nekik minden jót. Ettől még nem leszünk mi is keresztények. Nem értem a kérdést, hogy hogy merült fel egyáltalán...
2020. júl. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

A jelenlegi magyar zsidóság még a saját vallási szokásaikkal sincs tisztában,sok esetben saját fajtáját fel sem ismeri, idegen fajtát többre tart

Talán az öregebb zsidók (akik már lassan kihalnak) meg a tanultabb zsidók tudnak héberül meg ismerik a zsidó szokásokat de a többi zsidó az pont olyan mint bármelyik átlagember az utcán

Semmit nem tud a zsidó kinézetről vagy kultúráról,héber nyelvről, csak van egy családfa papirja arról, hogy ő is így zsidó és kész

2020. júl. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

Mert azt akarják, hogy aki tartja, annak boldog ünnep legyen.

Miért tartják sokan a Valenrin napot, amikor nálunk Bálintok vannak?

2020. júl. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Az ateisták is kívánnak boldog karácsonyt, mert nekik nem vallási, hanem családi ünnep.
2020. júl. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%

Udvariassagbol.


Ugyanugy mint esetenkent keresztenyektol hallok " shana tova"-t ujevkor vagy boldoh hannukah-t az unnep idejen.

2020. júl. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak keresztények ünnepelhetnek. Ráadásul, gondolom, ez annak szólt, akinek mondta, nem magának.
2020. júl. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Kapaszkodj meg, én még muszlimot is hallottam Boldog karácsonyt kívánni, egy muszlim országban.

Mert, ahogy mondta, ő mindenkinek azt kívánja, hogy a saját vallása szerint ünnepeljen. Ő hiába nem tartja.

2020. júl. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
én már meg se vagyok keresztelve református/elvilegkatolikus vegyesházasságból, a naptáramban ott a karácsony, hannukah, ramadan, meg a kínai holdújév, hogy senkit ne felejtsek el megköszönteni. na erre varrjál gombot.
2020. júl. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!