Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » A zsidók miért kívánnak...

A zsidók miért kívánnak boldog karácsonyt ha nem is keresztények?

Figyelt kérdés

2020. júl. 26. 12:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ezzel szoktak december végén elköszönni a munkahelyeken, ezt mondják rád, ha jössz szembe a lépcsőházban, az lenne a "bunkóság", ha nem mondanád vissza. Aki nem akar balhézni, feltűnösködni, esetleg kiakasztani a homlokára, hogy zsidó, pogány vagy egyéb politikai okból nem csípi a kereszténykedést, az is gyorsabban átbillen ezen, ha visszamond egy boldog karácsonyt a szembejövőknek, ozt jónapot... Még csak az kéne, hogy leállj ott mindenkivel magyarázkodni.


Igen, sokszor elhangzik a boldog karácsony december tájékán úton-útfélen úgy, hogy valójában semmiféle karácsony nem lesz mögötte, lehet egyik félnél sem.

2020. júl. 27. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 DnPlymn válasza:
100%

A karácsony egy családi ünnep. Ateistaként is megtartom és kellemes ünnepeket kívánok, vagy boldog karácsonyt.


A karácsony hamarabb létezett, mint a monoteizmus.

2020. júl. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne kívánnának?
2020. júl. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Nagyon sokan, mint ahogy én is, december közepe, vége felé "boldog Hanukát, boldog Karácsonyt" szoktam kívánni az ismerőseimnek.


Ha lenne olyan ismerősöm, aki a Holdújévet, szláv Újévet, vagy a Ramadánt tartja, akkor őt is köszönteném az ünnepe közeledtével.


Ez intelligencia, jólneveltség kérdése.

2020. júl. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
btw boldog születésnapot sem azért kívánok, mert nekem van...
2020. júl. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!