Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mért van az hogy a karácsonyi...

Mért van az hogy a karácsonyi ebéd/vacsinál valaki azt mondja hogy "nem kérek többet", " ennyi elég lesz" akkro csak azért is szednek neki, meg kínálgatják, hogy lehet ezt a helyzetet kezelni , amúgy is mért kell elvernie egy havi kaja pénzt 3 napra?

Figyelt kérdés

2021. dec. 12. 23:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Ez szerintem nagyon-nagyon régi hagyomány, a szegényebb időszakokban valszeg ez volt az egyetlen nap, amikor az ember igazából teleette magát, és megmaradt.


A háború alatt pl sokaknak ez volt az egyetlen téli nap, amikor igazi hús került az asztalra.


A nagymama valszeg hónapok óta kuporgatott arra, hogy megetessen mindenkit, és nem akarja, hogy rárohadjon.


Engem ez sokkal kevésbé zavar mint amikor elkezdenek szalonspiccesen politizálni, vagy amikor a férfiak kéretlen kiselőadást tartanak arról a legújabb lófąsz kütyüről amit épp vettek/kaptak.

2021. dec. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Politika + Foci ...alap :/


Asszem most lefog akkro szakadni az asztal, mert Vityó adja a 80at az öregeknek ...

2021. dec. 12. 23:59
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk ilyen sohs nem volt.. meg gyerekkoromban sem...
2021. dec. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

#2 Nálunk idén nagy háború tört volna ki, mert a vendégek egyik fele intenzív oltástagadó és minden nap 10 Gődényes oltásellenes poszt van megosztva a honlapjukon, a másik fele a vendégeknek meg annyira oltáspárti, hogy elsőként szaladtak oltatni magukat és mindent elhisznek a tvből, amit mondanak ott az nekik szent.


Szóval szerintem vér is folyna ha összecsődítenénk a két bandát, úgyhogy úgy oldottuk meg, hogy az egyik felét délre hívjuk, a másikat estére.



Egyébként, hogy az igazi kérdésedre is reagáljak, azért van ez mert nem akarjuk, hogy ránk rohadjon a kaja. Bár mi nem erőltetni szoktuk, hogy szedjenek még, hanem amikor mennek haza, akkor csomagolunk nekik kaját.

2021. dec. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%
Nem csak karácsonykor van így, valahogy ez hagyomány.
2021. dec. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs így. Soha nem szedett nekem senki, és én sem másnak, ha nem kér.

Nem verünk el sok pénzt. Van normális ünnepi ebéd, de nemcsak karácsonykor. Egyébként is szoktunk finomakat enni.

2021. dec. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
Nálunk sincs így, és nem is volt soha. Életemben egyszer jártam még gyerekként olyan helyen, ahol a vendéglátó erőltette, hogy egyek, rosszul is lettem utána. Úgyhogy soha többet nem vennének rá ilyesmire. Ha valahol ennyire tukmálnának, és nem értenének a szép, udvarias válaszból többedjére sem, akkor megmondanám, hogy rosszul leszek, ha bizonyos mennyiségnél többet eszek.
2021. dec. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére nálunk sincs így. Mindenki annyit eszik, ami jól esik neki. Nem szokásunk betegre zabálni magunkat. Mindennek az alapja a mértékletesség. Akik azzal jönnek, hogy rájuk rohad az étel legyenek mértékletesség a főzés én is. Ha pedig elszámolják magukat, le kell fagyasztani, amit lehet. A vendégeknek el lehet osztani vagy adják oda egy szegény családnak, hajléktalannak. A karácsony erről is szólna, hogy segítünk a másikon, akinek nincs.
2021. dec. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#8 Amúgy tök jó ötletet adtál, ez a hajléktalanoknak adás nem rossz elképzelés.


Felvetem majd a családnak.


(4 voltam)

2021. dec. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nekem elég, akkor ez nálam elég.

Nem durván, de szépen megfognám a tolakodó kezét és "visszavezényelném a kezét a tálhoz, megismételve, hogy "köszönöm, de nem kérek többet".

2021. dec. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!