Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miért szeretitek vagy nem...

Miért szeretitek vagy nem szeretitek a karácsonyt?

Figyelt kérdés
2021. dec. 23. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretem az embertelen sok kaja miatt, a férjem családja, meg az enyémek is, annyit főznek. Tudom, hogy nem kötelező enni, de akkor meg elcsomagolják. És olyan kajákat, amit nem is szeretünk. Halászlé, töltött káposzta, bejgli. Mi meg jövünk haza és nézegetjük napokig, majd kiöntjük, mert megromlott. Múlt évben már odaadtuk egy hajléktalan férfinak. Nem tudom felfogni, miért kell lakodalmi mennyiségű ételt lefőzni.

Nagynéném idős, egyedül él, de már hét elején elkészítette a tíz liter töltött káposztát, tíz óriási gombóccal. Mivel ő sem tölti egyedül a karácsonyt, hanem vendégségben lesz, megkérdeztem minek csinálta a káposztát. Hát mi kapunk belőle négy gombócot. Hát remek, mert anyósomtól is kapunk egy három litert. :D Van már négy rúd bejglink is, pedig mi csak ketten vagyunk a férjemmel. Bocs ha hosszú lett,de legalább kijött belőlem. :D

Boldog karácsonyt!

2021. dec. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%
Szeretem, mert a szeretet ünnepe alapvető esetben, illetve Krisztusról is szeretek ilyenkor megemlékezni jobban. A család is együtt tud lenni ilyenkor, ami plusz jó élmény :) Ami viszont taszító számomra: a vásárlási láz, a folytonos idegeskedés egyesek részéről (tisztelet a kivételnek persze), a bolondok háza az üzletekben.
2021. dec. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok, még mielőtt valaki félreértené: NEM a romlott ételt adtuk oda a hajléktalan férfinak. Hanem odaadtuk, mielőtt nálunk megromlott volna.
2021. dec. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#1 számomra világos
2021. dec. 23. 15:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Bennem se merült fel, hogy a rohadt kajával jótékonykodtatok volna :D
2021. dec. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért szeretem, mert ilyenkor az összes rokont meglátogatjuk (nagyszülők, nagynéni, keresztszülők, unokatestvérek). Ezen kívül szeretek az adventi vásárban kószálni, a finom ételek, italok illata, valamint a fényár nagyon jó érzéssel tudja eltölteni az embert. :) Az ünnep nálunk a pihenésről szól, Apa lelkész, Anya tanítónő, én pedig tanárnak készülök, és a legtöbb vizsga januárra esik. Ezen kívül szeretem a karácsonyi dalokat, illetve filmeket (nem telik év anélkül, hogy ne nézném meg az Igazából szerelem, a Holiday című filmet, valamint a Reszkessetek, betörők!-sorozatot, és a Megjött Apuci 2. részét. Arról nem is beszélve, hogy ilyenkor a család nőtagjai olyan süteményeket készítenek, amiket az év többi szakaszában nem szoktak csinálni (mézeskalács, stollen, zserbó, bejgli, hólabda/kozák sapka).
2021. dec. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem szeretem, mert ami miatt az emberek ünneplik, hogy együtt van a család, szeretet ünnepe, az nálunk nincs. Elváltak a szüleim, most már unokatesómék szülei is elváltak, a nagyszüleim folyton csak szidják egymást, mindenki össze-vissza van, ez a család soha nem lesz már együtt.

Illetve sok helyen ez is csak a pénzről, felesleges költekezésről, stresszről szól, aminek semmi értelme.

Van pár karácsonyi dekorációm, néha nekiállok karácsonyi dalokat hallgatni (nyáron:D), sütit is tervezek sütni meg a szüleimmel ajándékozunk, de nálam ennyi. Fám sincs, el sem férne a lakásban.

2021. dec. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!