Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Kinek hogy szokott telni a...

Kinek hogy szokott telni a karácsony?

Figyelt kérdés

Valahogy karácsonyi hangulatom van, és ez mindig is érdekelt, hogy vajon hogy telik ez a szentünnep... Másoknál


Ezért előre is köszönöm, ha valaki megosztja velem!:)


2022. nov. 1. 16:35
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

Sajnos 2021 ben elég rosszul telt nem is érdekelt az egész.. pont egy szakitás után voltam

De alap esetben megyünk a nagyszülőkhöz/szülőkhöz

Ajándékozni már egyre kevésbé szoktunk

Én vagyok az aki próbálja ezt kiiktatni a családból, mivel nem az ajándék a lényeg.

Véleményem szerint a gyerekek kapjanak de a felnőtteknek felesleges, végülis a család többi tagja is belátta! :)

2022. nov. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Piálok, kajálok, sütizek, játszok a számitógépen vagy xboxon.
2022. nov. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

24-én délelőtt valaki elmegy a rendelt süteményekért a cukrászdába.

Ha sütök sajátot is, azt előző este már.

24-én délelőtt főzés, esetleg egy utolsó bevásárlás, ha még valami kell s.o.s.

Délután fa díszítése, csak díszekkel és égőkkel, szaloncukrot nem szeretjük.

Este gyors ajándékozás, nem meglepetés ajándék, mert mindenki azt kap, amit kért. Majd filmnézés, többnyire külön, mert más a családtagok ízlése, vagy zenehallgatás és netezés.

25-26: egyik nap egyik nagyszülőkhöz megyünk ebédre, másikhoz csak benézünk másik nap, ott nincs dínom-dánom. A maradék időben itthon netezés, filmnézés, evés, gyönyörködés a fában meg a kinti-benti díszekben.

2022. nov. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Elmenyünk anyósék 24-én, ajándék minimális csak a gyerekeknek, vacsora beszélgetés ott alszunk, másnap haza .

Délután, anyámékhoz vacsorára ajándék minimális gyerekeknek csak . Ott alszunk másnap haza .

Többi napot otthon mindenki amit talál munkát magának favágás a férjemnek , nekem főzés este templom .

2022. nov. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

23-án, kora délután megvesszük a fát és betesszük a "barlangba" otthon, csomagolástul. Másnap ebéd után (megint csak kora délután) átrendezzük a nagyszobát, hogy helyet adjunk a fának (egy-két bútort arrébb húzkodunk) és leterítünk a földre egy nagy "fóliát", rá pedig rátesszük a fenyőtartót. Hozzuk a fát, beleállítjuk a tartóba, és leszedjük a fáról a csomagolást, ezután kezdésnek feltesszük rá az égősort. Majd jöhetnek a díszek. 1-2 óra díszítés után miután kész lett, egy kis pihenő, majd jön az ajándékozás. Nezegetjuk egy ideig az ajándékokat, ki mit kapott utána pedig megnezzuk a tv-ben a reszkessetek betörőket. Mivel ekkorra már biztosan besotetedett hogy meglegyen továbbra is a hangulat bekapcsoljuk az egosort és a világító karácsonyfa mellett filmezunk, illetve esszük a bejglit, szaloncukrot stb

De az idei karacsonyunk valószínűleg másképp fog telni mivel idén nyáron költöztünk

2022. nov. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy ideje pocsékul. És idén sem lesz másképp :(
2022. nov. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szenteste a férjemmel megyünk anyóshoz vacsira, meg az ottani fát díszíteni, + társasozunk, kártyázunk, dumálunk, ott van ajándékozás is. Náluk szokás. Aztán hazajövünk.

Aztán itthon lustulunk szilveszter utánig😂 mert nem dolgozunk ebben az időszakban. Én max főzök, a férjem meg elmegy vásárolni 2 ünnep között ha kell valami. Amúgy lustulás van, összebújunk , sorozatozunk a laptop előtt, olvasunk, pihenünk. Ilyesmi.

A saját karácsonyfánkat meg a házat belülről mi december 1. Napján díszítjük. Egymás közt nem ajándékozunk mert feleslegesnek tartjuk, ezt már nagyon rég megbeszéltük, év közben úgyis megveszünk mindent ami kell.

2022. nov. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi 2-3 nappal Szenteste előtt díszítjük a fát, így ez akkor már megvan.


Reggel 7 körül kelünk, kávézunk, játszunk picit a gyerekkel, aztán indul a főzés. Mondjuk, több dolgot már előkészítünk, szóval nem megy rá az egész nap, de amúgy nincs szeretjük ezt a karácsonyi főzőcskét :)


Napközben karácsonyi zene megy, meg valami karácsonyi film. Anyósék és sógornőmék jönnek délután, maradnak estig. Régen sakkoztunk, társasoztunk, most ugye kisgyerekek mellett ez nem igazán megy, velünk jàtszunk. Iszunk, eszünk, jól elvagyunk.

2022. nov. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!