Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Kik ünneplik most a karácsonyt?

Kik ünneplik most a karácsonyt?

Figyelt kérdés

Láttam egy videót, ami ma került feltöltésre egy olyan csatornára, ami gyönyörűen szép izraeli helyeket mutat be, kikapcsoló, sétáló módban, és az volt a címe, hogy "karácsony Izraelben", vagy "karácsonyi időszak Izraelben", "karácsonyi-hanukai időszak Izraelben", vagy valami hasonló.


Melyik keresztény irányzat ünnepli most a karácsonyt?



2022. dec. 1. 22:06
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Meg a Google is ünnepi emblémát állított be a mai napra. Azt tudom, hogy a legtöbb ortodox egyház a Julianus-naptár szerint ünnepli, ami a Gergely-naptárban jan. 07. (ha jól tudom ebbe beletartoznak az antikhalédóni felekezetek, és az egyházszakadással szétvált ortodoxok is). Az örmény ortodoxia kivétel, mivel ők ha jól tudom jan. 06-án tartják.
2022. dec. 1. 22:19
 2/15 A kérdező kommentje:
Meg persze a nyugati keresztények, úgymint római katolikusok, a hozzájuk visszatért görögkatolikusok, a reformátusok, evangélikusok és a klasszikus protestáns felekezetek.
2022. dec. 1. 22:22
 3/15 A kérdező kommentje:

Tehát a felsoroltak dec. 25-én.


Ah... Késő van...

2022. dec. 1. 22:23
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

"Melyik keresztény irányzat ünnepli most a karácsonyt?"


Még egyik sem. Lehet, hogy tavalyi vagy korábbi képekből vágták össze a videót. Vagy ugyanúgy, ahogy nálunk, már most kint van minden dekoráció, pedig csak 25-én van karácsony.

2022. dec. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Rákerestem a Christmas in Israel kifejezésre a youtube-on.

Természetesen tavalyi és régebbi felvételek.

De advent már elkezdődött, így azt már ünnepelhetik.

2022. dec. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Megvan: Jeruzsálem karácsony előestéjén.


https://www.youtube.com/watch?v=EDNKAeE6QuU


Erről a videóról beszéltem. Mondjuk lehet, hogy az adventre gondolnak.

2022. dec. 2. 15:51
 7/15 A kérdező kommentje:
Az kb. már minden keresztény felekezetben elkezdődött. Nyugaton csak múlt vasárnap, keleten még korábban (hat héttel az ortodox, keleti karácsony előtt).
2022. dec. 2. 15:52
 8/15 anonim válasza:
Kb. mindenki . +Google
2022. dec. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Október óta ott figyelnek a mikulásfigurák a boltok polcain kb. az egész világon, de ezt azért még nem nevezném karácsonyi ünneplésnek.
2022. dec. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9. A videó címének automatikus fordítása Jeruzsálem karácsony előestéjén. Nem tudok angolul, alighanem csak karácsony előtt lenne helyesen. De még az is korai. Dátumot nem látok, hogy mikor készült.
2022. dec. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!