Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mit jelent neked a karácsony?...

Mit jelent neked a karácsony? Mennyire fontos a karácsony számodra?

Figyelt kérdés

2022. dec. 23. 18:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Semmit , semennyire . Jézus nem ekkor született,áldozati ajándékokat a bölcsek hoztak neki , kérte a feltámadását ünnepeljük . A modern világ felvásárol bulizik zabál , télapó hozza az ajándekot . Millio fát kiirtanak szemetelnek árut felhalmoznak teljesen feleslegesen . Aztán az újévi fhaszság a másik , berúgnak robbantgatnak mert egy tróger pápa ünnepeltette magát , új év 03 21 .
2022. dec. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
87%

Nem fontos.


Élem az életem.

Zenét hallgatok: Swiss classic radio


Tanulok:

- Lelki gyakorlat

- Gerinctorna, szemtorna

- Német

- Döntés tudománya

- Informatika

- Matematika

- Gondolkodási módszerek (70-féle van a birtokomban)


Aztán jön még:

- Művészettörténet

- Angol

- Szervezés és vezetés, irányítás

- Politika

- Háztartástan

- Közgazdaságtani és pénzügyi ismeretek

- Minőségbiztosítás

- Optimalizálás

- Rendszertudomány

- Fizika

- Kémia

- Biológia

- Földrajz

- Beszédművelés

- Sakk

- Szórakozás tudománya

- Ápolástan

2022. dec. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2022. dec. 23. 19:16
 4/13 anonim válasza:
91%

Fontos. Keresztény vagyok de nem vallásos, tulajdonképpen nem (csak) Jézus születesét ünnepeljük, hanem a fény "születését". Lásd: téli napforduló, innentől hosszabbodnak a nappalok. Ehhez jobban tudok kapcsolódni. Ezért a fényfűzér meg gyertya meg társai.

Szerintem nagyon szép hagyomány, akárki akármiért ünnepli. Bármilyen ünnep arra emlékeztet (vagy legalábbis szerintem arra lenne hivatott emlekeztetni) hogy azért van más is mint a rideg matézis, hogy ne vesszünk el benne, nem csak a fizikai van, és nem csak a kívül letező világ.

Hogy erre egyáltalan legyen ideje az embernek foglalkozni (feltéve ha akar), ahhoz le kéne állni TÉNYLEGESEN 2-3-4 napra.

Csak ez nem nagyon történik meg.

Ha másnak ez jó így, akkor csinálja így. Nekem személy szerint több önreflexióra, rebootolásra lenne igényem.

2022. dec. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs jelentősége.
2022. dec. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4-es a válaszod.
2022. dec. 23. 19:52
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem a Karácsonyt. Számomra ez a nyugalom ünnepe.
2022. dec. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Keresztény vagyok, számomra a karácsony szent ünnep. Ilyen szempontból nekem teljesen mindegy, milyen nap született Jézus. Egész évben hálás vagyok érte, ez a nap pedig megfelelő az ünneplésre.

Mióta családom van, több szempontból szeretem a karácsonyt. Pl. sokban egyetértek az első válaszolóval, és szeretem kizárni az ünnepünkből a mértéktelen vásárlást, nagy családi képmutatást, helytelennek tartott ünneplést. Nálunk szép a karácsony, és boldoggá tesz, hogy a kicsiknek széppé tehetem.

2022. dec. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Számomra egyáltalán nem az. Anyámmal egyébként is 0-24 veszekedés van általában, de ilyenkor mindig napokig nem szólunk egymáshoz. Nekem ez teljesen elrontotta.
2022. dec. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Scream85 ***** válasza:
100%

Gyerekként szerettem, de így felnőttként már olyan mint az év többi napja.

Leginkább a kislányunk miatt van karácsonyfa és ajándékozás.

Meg kivagyok attól hogy ilyenkor pl az egész facebook abból áll hogy posztolgatja a fáját, az ajándékhegyeket, "versenyez" a másikkal hogy kinek lett "gazdagabb" a karácsonya. Blöööaa

Szeressétek egymást az év többi napján is és ne az anyagiakról szóljon ez a nap! :)

2022. dec. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!