Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Karácsonyi ajándék: hogyan...

Karácsonyi ajándék: hogyan lépjek túl ezen a gyerekes csalódottságon?

Figyelt kérdés

Komolyan utálom magam miatta, de ez a helyzet:

A férjemmel már 10 éve együtt vagyunk. Sosem volt jó ajándékozásban, mert hiába kedves, jó ember, iszonyúan figyelmetlen, és az utolsó pillanatig halogat mindent - nincs ez másképp az ajándékokkal sem.

Mi már régóta közös kasszából élünk, mondhatjuk, hogy jó módban, szóval ugyan korlátot nem jelentenének az anyagiak, de nem is vágynék nagy szabású dologra.

Ő viszont az utolsó pillanatban vesz mindig valami hülyeséget. Valami olyat, ami sehogy sem illik hozzám, mintha nem is ismerne. Pedig ha látok valamit, ami klassz bármilyen értelemben, akkor szóvá szoktam tenni, de kb semmi haszna nincs.

Pedig tényleg még annak is jobban örülnék, ha valami kézzel készített dolgot adna. Vagy lehetne valami 100 ft-os hülyeség is, ha egyszer ráböktem, hogy "nézd már, de vicces/de jó jópofa/de emlékeztet valamire a gyerekkoromból" vagy bármi, de mindig valami totál semleges dolgot kapok, sokszor még drágát is, ahol azonnal arra gondolok, hogy ezt a pénzt inkább odaadtam volna valaki másnak, minthogy most legyen megint egy "cuccom", amit berakhatok a fiókba.

Alapból próbálok jó pofát vágni hozzá mert nem akarom megbántani, de ahogy telnek az évek egyre rosszabbul élem ezt meg.

Mit csináljak ez ellen?

Próbáltam vele többször beszélni, és volt, hogy oda is bökte, hogy neki stressz az ajándékvásárlás. Én kaptam az alkalmon, és mondtam, hogy hát akkor ne ajándékozzunk, de hiába. Csak a fejét rázta, hogy jajj, ő nem azért mondta, jól van ez, és utána már minden szavam, mint halottnak a csók.

Pocsékul érzem magam, hogy ilyen gyerekesen csalódott vagyok emiatt, és már kb gyomorgörcsöm van előre, hogy megint mit fogok kapni és hogyan tetessem, hogy örülök neki.

(Tegnap "sürgősen le kellett mennie a közértbe" valamiért, tehát kb megint számíthatok valami utolsó pillanatban bevásárolt hülyeségre. :( )

Ti mit tennétek?

Légyszi, ne csak azt írjátok, hogy "hát mondd meg neki", mert ahogy írtam, már próbáltam a témát környékezni, ha csak simán megmondom, hogy nem tetszik, amit kapok, akkor csak belegázolok a lelkébe.



2022. dec. 24. 05:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
78%

10 éve együtt vagytok és nem tudjátok megbeszélni? vagy legalább erős célzásokat tenni neki, hogy minek örülnél karácsonykor amiből még egy fogyatékos is levágná, hogy áhá lehet ilyet kéne venni?

Ragaszd ki a hűtőre, hogy "de örülnék egy XY-nak"

Ha meg ennyire nem képes nem is értem, hogy lettél a felesége, más férfi meg lesné minden kívánságod.

(félreértést elkerülve én itt nem sértésnek szánom amit írtam)

2022. dec. 24. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%
Pedig a megoldás az, hogy megbeszélitek, mostantól nem ajándékoztok. Mindenki megveszi azt, amire szüksége van, nem kell utánajárni, nem kell megjátszani, hogy hű de örülsz. Máshogy is lehet ünnepivé tenni a Karácsonyt. Jövőre így csináld, és akkor nem lesz gond.
2022. dec. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
78%
"Ragaszd ki a hűtőre, hogy "de örülnék egy XY-nak"":)))
2022. dec. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos, nehezen beszélünk meg dolgokat, mert ha bármit kritikának vesz magával szemben, akkor be is csukja a fülét és sértődés van. Erre már a kapcsolatunk kis híján ráment, akkor végre elkezdett pszichológushoz járni, de lassú a folyamat.

Amúgy igazad van, hogy konkrétabban kéne utalnom (vagy nem is utalni, csak megmondani), csak feszélyez ennek a gondolata valamiért. Az agyamban követelőzésnek hat, de lehet ez meg az én pszichés hülyeségem :( Hát, egyikünk se normális sajnos.

Szeretem egyébként a férjem, meg összeillünk, jó csapat vagyunk együtt, szóval csak ezért nem válnék el :)

Fogok vele beszélni, csak rákészülök lelkileg.

2022. dec. 24. 08:19
 5/23 anonim ***** válasza:
93%
Vagy mondd meg konkrétan, mit szeretnél, vagy ragaszkodj ahhoz, hogy ne ajándékozzatok. Közös kasszánál amúgy is nevetséges.
2022. dec. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Igen, épp ezért zavar, mert ez a gesztusról szólna, így meg nincs értelme.
2022. dec. 24. 08:26
 7/23 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem az a megoldás, hogy csinálsz egy listát, miknek örülnél, és odaadod a férjednek, hogy ezek közül vegyen valamit. Így te is örülsz, meglepetés is lesz, mert nem tudod, melyiket kapod meg. A gesztus meg, nos, ha magától nem jut eszébe, muszáj ezt alkalmazni...
2022. dec. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
90%

Mondd azt hogy neked is stresszes ez az egész (ami igaz is), és akkor a férjed nem fog már erősködni, hogy tartsátok meg az ajándékozást


vagy írd össze minek örülnél, és nyomd a kezébe

2022. dec. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
14%

Én tudom, miért vesz hasznavehetetlen dolgokat: hogy éreztesse, egyáltalán nem fontosak a tárgyak, hanem csak a szeretet, és csak a pillanat a fontos, amikor átadja. A tárgyat, amit ad, rögtön ki is lehet dobni a kukába - ez szimbolizálja azt, hogy nektek az összetartozás a fontos, a tárgyak meg nem érnek semmit. Szerintem le a kalappal a férjed előtt, meg kell becsülni.

A helyedben ott nyílt színen kidobnám azt, amit ad. Ezzel meg te fejezed ki azt, hogy a tárgy nem érdekel, csak ő.

2022. dec. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
10: Ez lenne ám a meghitt Szenteste... :o)
2022. dec. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!