Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Elkezdted már a bespájzolást...

Elkezdted már a bespájzolást Karácsonyra, hogy az előtte lévö napokban már ne kelljen bemenned a tömegbe vásárolni?

Figyelt kérdés
Miket vettél vagy hogyan csinálod?

2023. nov. 12. 21:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
66%
Igen, én elkezdtem. Keresem a süteményhez valókat (aszalt szilvát,narancsos cukrot,akciós marcipánt, bőven legyen sütőpor,szalalkáli..), vettem olcsóbban szűzpecsenyét,a kacsa már kifilézve a fagyóban, stb. És vadászom az ötleteket az ajándékokra. Nekem ez jelenti a legnagyobb feladatot.
nov. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Jajj de utálom azt a szót, hogy "bespájzolni". Bocsánat, ez nagyon kikívánkozott 😅


Egyébként én mondhatni egész évben karácsonyra készülök. Karácsony után pár nappal a leértékelésekkor szoktam megvenni a csomagolópapírt, díszeket. Az ajándékokat folyamatosan szerzem be kb augusztustól (ha valakiről tudom hogy szeretne X dolgot és már nem ünneplünk neki semmit, akkor megveszem, szerencsére egyelőre még nem volt olyan, hogy beszerezte volna magának hamarabb). Legkésőbb december elejére meg szoktunk venni mindent.

Elég sok alapanyag van itthon általában a karácsonyi kajákhoz, mert mindig ha valami elfogy, rögtön újraveszem. A húsféléket karácsony előtti utolsó héten vesszük, általában ezt szoktuk a legvégére hagyni a beszerzésnek.

nov. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
66%

Az ajándékokat meg próbálom minél előbb megvenmi vagy megrendelni, mert ugye az online rendelés csúszhat, ha nem időben vagyunk...

A díszeket, dekorációkat is igyekszem már novemberben, mert jártam már úgy, hogy mire vettem volna, elfogyott az adott dolog, pl Pepcoban. Sajnos muszáj ilyen hamar, hiába akarnám húzni a karácsonyi hangulatot..

A hozzávalókat,ami a kajahoz vagy sütibe kell, csak karácsony előtt pár héttel szoktam

nov. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi december elején szoktuk kezdeni.
nov. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene bármit spájzolni? Vagy lemaradtam valamiről és egész decjan. nem lesz bolt? :D


A húst megveszem dec elején, megy a fagyóba, a salik ilyenek frissen, pékárut meg tudok venni 25-26-is, ha nagyon szükséges.

nov. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
65%

A családban mindig legalább 5 féle süti volt, már tiszta hülyét kaptam, hogy másból nem állt a december, mint a sütési alapanyagok beszerzéséből, ment a feszkó, kétnaponta bolt, mert jaj, itt olcsóbb a dió, ott a mák, stb. stb.


Gyűlöltem, hogy még 23-án is állt a bál, mert MA akciós a kacsa, MA kell venni korán, de bszki már nincs...


Amióta elköltöztem NEM sütök, csak egy apróságot max, és leszrom a "karácsonyi" menüt. Azt eszem, amit aznap megkívánok, de nem élem stresszben a decembert, hogy úristen, ma KELL megvenni xy húst.

nov. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!