Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Màsnak sem olyan meghitt a...

Màsnak sem olyan meghitt a karàcsony?

Figyelt kérdés
Pàr ève van ez ,csak a gyerekek miatt nagyon vàrom. Kèszűlök rà meg minden. De az egèsz ünnep alatt csak üressèget èrzek. 😞 Màr nem olyan meghitt mint règen.
dec. 25. 23:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%
Az a divat sok helyen, hogy már december elején áll a fa. Az a menő, ha egy, vagy 2 féle szinnel van diszitve. Teszik fel facebookra, kinek milyen a fája. Nálunk a 100 éves diszekkel pompázik a fa még mindig.Az emberek többségének nincs ideje, energiája sütni fözni 10 féle kaját. Az megint más, hangulatosabb,ha összejön a család, főleg ahol gyerekek is vannak. Hát mi pl ketten vagyunk anyuval, (a család 300 km-re) szóval hiába csinálunk káposztát, rántott húst, pulykát, stb itt romlik ránk.
dec. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Nekem pont az anyaság hozta vissza a meghittséget, amit gyerekként éreztem. Nagyon jó érzés, hogy az én dolgom elősegíteni, hogy a gyerekeimnek ez az ünnep varázslatos legyen. És nagyon alaposan fel is készülök rá, hogy közben én is élvezhessem, ne pedig hajtsak, mint egy hülye.
dec. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Nekem sem olyan meghitt már, mint régen, de ahogy környezetemben is észrevettem, sokaknak sem.
dec. 26. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%
Nem olyan ;( van minden mint fenyőfa ajándékok család de valahogy mègsem.
dec. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

Én mindig keresem magamban, hogy mitől lesz az én számomra meghitt. És apránként meg is találom, igyekszem egyre közelebb kerülni hozzá. Idén egész jól jöttek ki a dolgok, és tudom, hogy miket fogok jövőre változtatni az idei tanulságok alapján.


Nem főzök 10 félét és nem csiszálom napokig morogva a házat. Minden szobában sikerült elpakolni a padlóról és a fontos helyeken söpörni vagy porszívózni, ez volt az adventi takarítás. 23-án, mikor jött a hó, félre is tettük az egész készülést és hóembert építettünk inkább. Nem szokásos karácsonyi ételeket főzök, hanem a saját kedvenceinket, előre átgondolva, mit lehet fagyasztani, melyik nap ebédelünk itthon és tudjuk hasznosítani a maradékokat. 24-én este csak a férjemmel+gyerekekkel ünneplünk, 25-én lehetőleg itthon maradunk legalább ebédig. Utána lehet kirajzani.


Volt idő, mikor egyáltalán nem takarítottunk pluszban karácsony előtt, de kiderült, hogy nekem van erre igényem bizonyos mértékben. Idén süteményből volt kevés féle, jövőre plusz egy fajtát sütök, ami most hiányzott. Hogy havazás esetén mindent félbehagyunk és kihasználjuk a különleges időt, az bevált, marad így.

dec. 26. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekként teljesen más a dolog, ez sajnos ilyen. Emlékszem én is mikor gyerek voltam már alig tudtam aludni előtte napokban úgy vártam, meg aztán igazából máig nagyon kellemes emlékekként maradtak meg az ünnepek, de felnőttként valahogy már nincs meg benne ugyanez, legalább mondjuk bepótolom az édességet a szaloncukor kapcsán ha év közben úgy se nagyon eszek édességet :D
dec. 26. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
89%

Meg szerintem az is benne van hogy ebben a digitális világban amiben élünk, már olyan magas az ingerküszöbünk, hogy ez teljesen jelentőségét veszíti.

Meg én egyedül vagyok, nem nagyon vannak rokonaim. De olyan helyen ahol sokan vannak rokonok, és összejönnek, és élvezik is egymás társaságát, ott szerintem még mindig lehet szép ünnep, ha nem is olyan mint gyerekként.

dec. 26. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

valahogy ugy vagyok mint az 5 válaszolo azal különbsėgel hogy ha nem hallok karácsonyi zenėt egyfolytåban,vagy karácsonyi filmek dönpigėt akkor megtalálom karácsony hangulatåt kidekoråltam fėnyekel az ablakunkat mert nekem igy esett jol.

nem sütök 10 féle sütit csak mondjuk 2 félét az egyik egy torta volt másik mézeskalåcs kimondottan karácsonyi étteleket sem csak olyat ami aznap elfogy és szeretik ,szépen becsomagolom az ajándékokat ,csokival feldiszitjük a fát a gyerekeim ezt nagyon szeretik .

dec. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
100%

Szerintem azért nem meghitt már a legtöbb helyen, mert novembertől mennek a karácsonyi zenék, fel van díszítve már minden, rengeteg inger ér mindenkit, és mire az ember ténylegesen a karácsonyig jut, már kiégett.


A másik, hogy változik a világ, már nincs a régi jópofizás, hogy ha a papa azt mondta hogy összegyűlünk, akkor bizony mindenki csettre összegyűlik. Pont anyámmal beszélgettünk, hogy nekem hiányzik a gyerekként végigélt karácsony, mert akkor nyugi és boldogság volt a nagycsaládban. Jót nevetett, hogy gyerekként így éltem meg, a valóság az volt hogy az öregek előtt mindenki behúzta fülét farkát és vigyorgott az ünnepi asztalnál. Ugye ma már nincs ilyen.

dec. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem addig volt meghitt, míg nem az volt, hogy előtte-utána munka. Már nem tudok rá úgy "koncentrálni", beleélni magam.
dec. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!