Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Màsnak sem olyan meghitt a...

Màsnak sem olyan meghitt a karàcsony?

Figyelt kérdés
Pàr ève van ez ,csak a gyerekek miatt nagyon vàrom. Kèszűlök rà meg minden. De az egèsz ünnep alatt csak üressèget èrzek. 😞 Màr nem olyan meghitt mint règen.
dec. 25. 23:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy már nem olyan, mint régen. Az emberek teljesen kifordultak magukból. Már november közepén karácsonyi cuccok sorakoznak a boltokban, mitől lenne az embernek kedve karácsonykor nagyot ünnepelni? Max a gyerekek miatt, de amúgy?
dec. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is még egy feladat az ezer másik mellett, összekapom a karácsonyt is a rohanásban, legyen meg, újabb hajtás a mókuskeréken. 2 kicsi mellett folyamatosan túlterhelt és kimerült vagyok.

Felnőttként, mikor már te "csinálod meg" a karácsonyt, szerintem természetes, hogy alapból nincs akkora varázsa. Bár az eddigi években még el-elkapott a hangulat, de az idei az első év, amikor néha el is felejtem, hogy a másik szobában amúgy ott egy fa... de szerintem tényleg ebben az évben vagyok eddig a legtúlterheltebb. (Nem a karácsonyi készülődéssel nyírtam ki magam, azt direkt hétköznapi szintűre minimalizáltam, csak betoltam egy tepsi pácolt húst a sütőbe, takarítás kb. semmi. Nem akarok úgy járni, mint gyerekkorom nőmintái, akik napokig idegesen gürcöltek, szentestére hullafáradtak voltak, és leginkább csak annak örültek, hogy túlvannak rajta. Engem csak a 2 gyerek magában nyír ki.)

A gyerekek élvezik, az jó. Én meg próbálok pihenni kicsit, hátha feltöltődöm valamennyire.

dec. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
89%
Köszi a lepontozást, kb ugyanazt irtam, mint más. További boldog karit. Pontozzatok le 😀😂🌲
dec. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Felnőttkorban szerintem már semmi varázsa. Annyi van benne, amennyit te beleteszel.
dec. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem két dolog miatt van.Az egyik,hogy már nem vagyunk gyerekek.A másik ami reálisabb és szomorúbb,hogy a mai ember élete sokkal stresszesebb,kilátástalanabb mint pl 30 évvel ezelőtt ahol az állam mindent az ember feneke alá tett.Nagyon ki vagyunk spanolva mint magánéletben,úgy a munkahelyeken (itt aztán pláne),amire ez a három jobb esetben szabadnap annyit ér,mint halottnak egy pofon.
dec. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Igazabol nekem azert se meghitt mert hianyoznak azok a csaladtagok, akik anno meghitte tettek. Anyamnak csak egy nyug az egesz, apam es batyam meg nem is elvezik. Tegnap batyam a rokonlatogatason egy ora utan jelezte, hogy menjunk mar el. En meg maradtam volna vegul elmentunk. Szoval ertitek. Igy minden csak nem meghitt. Kisgyerekek sincsenek akik elveznek az unnepet. Ha meghitt karacsonyt akarok, nekem kell azza tennem, ami rohadt faraszto
dec. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Sajnos a média, a társadalmunk és a fogyasztói társadalom elég jelentős mértékben hozzájárul mindehhez.


Folyton azt sulykolják beléd, hogy vegyél meg mindenféle kacatot, mert attól sokkal jobb lesz az ünnep, meg amblock az életed. A média folyamatosan ideálokat állít eléd. Azt próbálja veled elhitetni, hogy az nem is igazán jó karácsony, amin nincs egy rakat értékes ajándék, nincs hó, nincs egy rakat giccses dísz a házban stb. Eközben a magyar társadalom nagyon panaszkodós. Szeret mindenre panaszkodni, szereti mindenben a tökéletlenséget látni. Emellett az is egy jellemzője az itteni, nagyvárosi embereknek, hogy képtelen kiszakadni a mókuskerekükből. Képtelenek kikapcsolódni, egy kicsi békésebben, testvériesebben közeledni mások felé, akár csak ha párszor pár napon át az évben, de úgy sem megy (erre ez az oldal a legjobb bizonyíték). Nem is csoda, hogy mindezen hatások kinyírják az ember hangulatát szinte teljes mértékben.


Sok esetben a család is rátesz mindenre még egy lapáttal. Összegyűlik a család párszor az évben, de egyesek még ezen alkalmakkor sem bírják megállni, hogy ne legyenek tapintatlanok, ez pedig kapcsolódik az előzőkhöz is. Iskola, munkahely, pénz, szerelem stb. stb. Mind-mind olyan témák, amelyeket valamelyik családtag mindig felhoz az asztalnál. Hol a nagyika szeretné a még csak tizenhat éves unokáját megházasítani, hogy nehogy magányosan öregedjen meg, hol a tántika érdeklődik mindenről is az iskolában/munkahelyen, de a kitűnő bizonyítvány/kiváló és biztos kereset sem elég jó neki, hol pedig a nagypapa szólogat be a ruhára, amit felvettél. Minden téma, csak az nem, hogy örülünk annak, hogy együtt lehetünk. Persze nem ellenzem, hogy ezek a témák is előkerüljenek, ha már ilyen kevésszer jön össze így a család, de akkor legalább ne nyomasszuk egymást vele.


Sajnos ez van...

dec. 29. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!