Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Boldogan telt a karácsony? Ha...

Boldogan telt a karácsony? Ha nem, miért?

Figyelt kérdés

dec. 26. 23:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem igazán. A miértet pedig ide nem írom ki.
dec. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
93%
Nem annyira, már rég nem érzem magam boldognak, magányosnak annál inkább. A barátaimtól eltávolodtam, alig beszélek valamelyikükkel, akikkel beszélek azok is a családjaikkal vannak ilyenkor vagy már saját családjuk van. Nemrég vesztettem el egy fontos családtagom, a gyász is rányomja a bélyegét erre a Karácsonyra. A szüleimmel nincs bensőséges kapcsolatunk, nem ünneplünk meg semmit és nem megyünk sehova, hozzánk sem jön senki. Apám a múltban él, egész Karácsony arról szólt, hogy az elhunyt barátaival van egy régi felvétel és azt hallgatta kb. 2 napon keresztül, anyám meg fb-ozott egész végig. Roppant unalmas és borzasztóan magányos. Lenne lehetőségem nem velük tölteni, de akkor vérig lennének sértődve.És neked?
dec. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem boldogan telt/telik.
dec. 27. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nekem van már saját családom, de eltávolodtunk a szüleimtől, testvéremtől és a családjától. A férjem nem szereti őket, félig-meddig van is oka rá, de nem ad esélyt nekik. A kislányom boldogan itthon játszik az új játékaival, amiket Jézuska hozott, de nem tudja milyen, ha a család, rokonok együtt vannak az ünnepen. A férjem befeléforuló, a szüleit nem érdekeljük. Hárman voltunk itthon, de szerettem volna vidékre menni a szüleimhez legalább egy napra.
dec. 27. 10:29
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Félig. Az én családommal nem volt gond, de egy barátom aljas, érzéketlen emberek miatt nem tölthette szeretteivel a karácsonyt. Úgyhogy néha kiálltam az erkélyre és ott emlegettem e személy felmenőit, meg idéztem neki a Reszkessetek Betörők ikonikus mondását, a tévével közösen: "Kellemes Karácsonyt te mocskos állat!"
dec. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem utálom a karácsonyt mindig is utáltam. 3 napig bevagy zárva,ha nincs családod nincs hova menni max sétálni tudsz menni,mindig ekkor törtentek a legrosszabbak vagy előtte 15.-én 4 éve halt meg mamám, 5 éve kórházban ültem végig,tavaly kiment a bokám. Sokan nagy dobra verik ezt az egészet,pedig semmivel sem különbb a többi naptól. Számomra így még rosszabb a karácsony ezek után. De már vége van,hálistennek!
dec. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
82%

Nálunk is, mint általában sok más helyen a 24.-e csak a családé volt. Párommal 24.-én dolgoztunk, miután hazaértünk feldíszítettük a fát, vacsora, ajándék bontás, beszélgetés, filmezés stb. Karácsony első napján a szüleimmel sokat készültünk 26.-ára, mert idén nálunk volt tartva a karácsonyi ebéd. Így sütöttünk főztünk, délután pedig párom családjához mentünk.

Tegnap pedig jöttek hozzánk a rokonaim, egész délután itt voltak, ettünk, ittunk, beszélgettünk és nagyokat nevettünk. Ajándékozás ezen a karácsonyon nem igazán volt, de hisz nem is kell, mert az a legfontosabb és legnagyobb ajándék, hogy itt vagyunk egymásnak. A legjobb ajándék úgy gondolom az volt mindenkinek, hogy ebben a rohanó világban végre mindenkinek volt egy kis ideje a szeretteire, tudtunk minőségi időt tölteni egymással, mert sajnos az év többi időszakában erre nem nagyon van idő.

Összeségében jól telt az idei karácsonyom, mert minden a terv szerint alakult és boldog volt mindenki. 😊

dec. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én sosem szerettem a karácsonyt,ha nincs senkid ülhetsz otthon egyedül,magányosan,aztán látod hogy mindenki milyen jól el van te meg ott vagy egyedül,ugyanez a szilveszter is tavaly egyedül voltam. Most éppen lesz lehetőségem menni,de már abban se bízok hogy izgalmas lesz, tudod ha van egy személy aki mindig fontos volt neked,tel het el akár hány év,hónap mindig is az lesz és hiányozni fogsz míg élsz. Énis így jártam közeli hozzá tartozómmal,már nem olyan a karácsony meg igazából semmi se főleg hogy nincs,a covid tönkre tett mindent,nem régebben inszalag szakadásom volt December elején akkor leforgott előttem az életem,olyan fájdalmat mikor rá álltam még nem éreztem,akkor mondtam azt ha nem lesz lábam én nem akarok már itt lenni,nem akarok több fájdalmat! Van isten és meggyógyít,szerencsére,de még mai napig a sírás kerülget mit éreztem át akkor,. Ezért is utáltam mindig is a Decembert,talán még gyerekként akkor volt jó a karácsony,meg a szilveszter egyaránt. Most csak annak örülök hogy egészséges vagyok,ez a világ legnagyobb kincse,nem a karácsony és semelyik ünnep. Minden jót aki hasonlóan van!
dec. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon nem.

Találkoztam a párommal karácsony előtt pár nappal, azóta még azt sem írta, hogy Boldog Karácsonyt.

Úgyhogy már csak a volt párom, de piszkosul fáj. Most már nem kell, hogy keressen, ha 5 napig annyira nem tartott méltónak rá.

dec. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Van oka is, rossz hírt kaptam nem sokkal előtte. Most azt kell valahogy feldolgoznom, illetve kitalálni hogyan tovább. Konkrétan nem írnám le, de egész életemet, életünket befolyásoló dolog, nem biztos hogy meg lehet oldani. Úgyhogy kb.nulla hangulattal csináltuk végig az idei karácsonyt.
dec. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!