Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Jézus milyen ajándéknak...

Jézus milyen ajándéknak örülne Karácsonykor?

Figyelt kérdés
Egyáltalán lenne értelme megajándekozni Őt a születésnapján és ha igen, akkor milyen ajándéknak tudna örülni?

jan. 9. 12:08
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Ahhoz képest ez Neked már egész jól ment. Mármint az isteni hely elképzelése.


Szóval számomra ez az egész dolog mintha arra lenne kifuttatva, hogy az emberből valami Istenszerű lényt fabrikáljunk.

Miközben mi is az ember a teremtett világhoz, mondjuk az Univerzumunkhoz képest térben és időben?

Az Univerzum eddig eltelt idejéből 0,000.. %-nyi időt töltött a feltételezett Isten az ember megteremtésére, menedzselésére, stb. 99,999..%-nyi időt egészen más dolgokra fordított. Galaxisok, csillagok, fekete lyukak, stb teremtésére koncentrált főleg. Feltehetőleg a létezés időskáláján még valahol nagyon az elején tartunk. Eddig eltelt ~ 14 milliárd év a létezésből a "teremtés" óta és még 100 milliárd is hátra lehet. Egy ilyen időskálán az emberi létezés még bolhafingnyi ideig sem tart. Hol leszünk mi már mondjuk 1 milliárd év múlva a 100 milliárdból? Akkor meg honnan jön ez az Istenszerűsége az embernek?

Most az ember, az emberiség, az egész szappanbuboréknyi földi élet térbeliségét inkább hagyjuk is, mert szinte a végtelenhez kellene hasonlítanunk valami elképesztő parányiságot.


Szóval ha van is Isten, akkor sokkal-sokkal több dolga is akadt eddig, minthogy egy ilyen jelentéktelen lénnyel foglalkozzon, mint az ember. Pl a dinók megteremtése és létezése se nagyon izgatta, mert hagyta, hogy 65 millió évvel ezelőtt egy hegynyi szikla eltörölje őket még a Föld színéről is mindörökre.


Szóval, ha van is egy mindent a kezében tartó Isten, nem nagyon érdekli, hogy mi zajlik itt a Földön. Ilyet is tud, de semmi több. Mindennek a jelentőségét csak az ember misztifikálja túl.


Ilyet, hogy a mindenséget, az Univerzumot megteremtő "lénnyel", nevezzük Istennek, fog majd az emberiség egy része valahol kvaterkázni, hát igen komoly képzelőerő kell hozzá.


Az Istem, meg a köré sereglett emberek beszélgetnek:

"- Isten! Azt a galaxist most ne oda tedd már, hanem egy kicsit balra a Tejúttól! Jó?

- Jól van, most az egyszer úgy csinálom, ahogy ti mondjátok."

Na ne már!

jan. 13. 05:35
 12/25 anonim ***** válasza:
33%
Az egészre a válasz a szeretetet. Isten a saját képmására teremtett minket. És végtelenül, felfoghatatlanul szeret. Aki átélte már az tudja hogy miről beszélek. A mennyországról meg sokat olvashatsz a bibliában.
jan. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Szoktam imádkozni a Napocskánkhoz, hogy szeressen ő is bennünket és még várjon az elpusztításunkkal. Eddig bejött.
jan. 13. 15:21
 14/25 anonim ***** válasza:
Egy nőnek.
jan. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Élve, vagy neki jó lesz holtan is?😜
jan. 14. 04:09
 16/25 anonim ***** válasza:
A nap nem élő dolog. Az Isten él. És a napnak még csomó ideje van a tudomány szerint. Viszont Jézus bármikor eljöhet. Akár holnap akár két év múlva akár ezer év múlva.
jan. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Nem is a Napot féltem én, hanem a földi életet, ha majd már megszűnik a védelmező magnetoszféránk és ezért felperzsel mindent a Föld felszínén a káros sugárzás.


A Nap nem lehet egy óriási élő valaminek egy parányi alkotórésze? Honnan tudhatjuk biztosan, hogy a Nap nem élő?

jan. 14. 08:52
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
#15 tök mindegy,ha halott majd feltámassza
jan. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Honnan tudod biztosan hogy Isten nem létezik?
jan. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Pont hogy nem tudjuk, hogy létezik-e. A vallásos hittel rendelkezők állítják biztosra, hogy létezik. Én csak egyszerűen elfogadom, hogy vagy létezik, vagy sem. Én nem tagadom a létezését, csak azzal nem értek egyet, hogy az ember megkülönbötzetett Isteni figyelmet élvezne a többi teremtményével szemben.


#14 Az összes femináci Lilitet egy csomagban, színes masnival átkötve, vissza kellene ajándékozni nekik, hadd örüljenek ők is egy kicsit nekik ott fenn a Mennyországban.

jan. 14. 15:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!