Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ilyen esetben hogy lehet...

Ilyen esetben hogy lehet karácsonyra ill. névnapra pénzt kérni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy amióta saját családom van, azóta a szüleimtől ill. nagyszüleimtől nem midig kapok ajándékot.

Így nem tudom hogy idén kapnék-e.

Viszont van egy vágyam, amit én nagyon szeretnék, de annyi pénzem nincs.Mivel nagy összeg (40.000) egy valakitől sem kérhetném, meg ugye nálunk már nincs is az, hogy "Na mit kérsz?"

Arra gondoltam hogy az lenne a legjobb ha mindenkitől megkapnám azt az összeget amit esetleg rám szán, és akkor azt kipótolva megtudnám venni, amit szeretnék.

Na de hogy tálaljam mind ezt, mert ugye az elég ciki nekem is és nekik is, ha mondom hogy:

"Jobban örülnék ha a rám szánt összeget nekem adnád"-"Jó csak épp én nem is szándékoztam semmit venni"


2011. nov. 16. 12:29
 1/5 anonim válasza:

Legjobb elmondani nekik mit szeretnél, hogy olyan irányban gondolkodjanak, és megbeszélni hogy közösen összedobhatnának vmennyit, te kipótolod és megveszed.


Sztem felnőtt eberek vagytok, smán meg lehet ezt beszélni, mi mindig úgy voltunk vele hogy minek vegyünk kis hülyeségeket, belefizetünk inkább abba amit ő is akar.

2011. nov. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem. Saját családod van. Nem tudsz megvenni egy 40.000 Ft -s dolgot, akkor hogyan tartod el a családod?


Amennyiben saját családod van miért várod el, hogy bármit is a szüleid, nagyszüleid vegyenek meg? Azt kapsz, amit gondolnak.

Amúgy a kérdésedre válaszolva szerintem ciki és szemtelenség. De ez neveltetés és nézőpont kérdése.

2011. nov. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát pont ez az hogy saját családom van, és azért nem bírom meg venni.Mert ami van pénzem az pont arra kell, hogy kaját vegyünk, számlát befizessük ill majd az ajándékokra.Így a saját vágyamra már nem marad fölös 40000.-
2011. nov. 16. 13:17
 4/5 anonim válasza:
Ezt én sem csinálnám meg, főleg hogy nem is kaptok mindig ajándékot (ahogy mondod). Szerintem próbáld meg összespórolni az a 40 000 Ft-ot, ha nem olyan sürgős.
2011. nov. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi lenne a vágyad? Esetleg férjednek megmondhatnád, hogy épp mire vársz, és ha van benne annyi (ne haragudj!), akkor talán megbeszéli a szüleitekkel, hogy dobjanak össze egy kis pénzt számodra. =)
2011. nov. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!