Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ki hogy áll hozzá a karácsonyh...

Ki hogy áll hozzá a karácsonyhoz, ki mennyire várja, kevés pénzzel hogy lehet ennek örülni?

Figyelt kérdés
13 havit nem kapunk,a fizink meg nagyon kevés,megélni is nehéz és a karácsony meg eljön,ajándék,stb.Én szívem szerint letojnám az egészet,de a párom nem így áll hozzá,rokonlátogatás,stb,na de pénz nélkül!!!!!!
2011. nov. 27. 21:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sosem az ajándékokról szólt a karácsony mégisnagyon szerettem amíg otthon laktam.volt finom kaja fenyőfa (később csak műfenyő) szépen feldíszítettük, jókat ettünk, pihentünk ha volt hó elmentünk szánkózni. ha maradt pénz akkor apróságokat vettünk egymásnak. rokonlátogatáskor vihettek házikészítésű sütit vagy valami italt
2011. nov. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
100%

Szia!


Bocsi az offért: 1. válaszadó: Nagyon sajnálom!:-(



On:


Én nagyon szeretem a Karácsonyt, mindig várom, viszont most nem, mert lassan 5 hónapja lesz annak, hogy Anyu meghalt! Belegondolni sem merek, hogy milyen lesz Nélküle... Anyagilag szerencsére nem állunk olyan rosszul, de volt már, hogy nagyon rosszul álltunk és éppenhogy volt vacsora, ajándékra nem is futotta. Igazából nem bántam, mert úgysem az ajándékok miatt szeretem a Karácsonyt.


Mindenesetre, most tartok tőle, hogy milyen lesz, Anyu nélkül!

2011. nov. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
76%
Ha az első karácsonyotok együtt, akkor pont jó. Most alakul ki a további ajándékozások menete. Szóljon a párod előre, hogy senki ne készüljön nagy ajándékkal, szeretnétek, ha csak jelképes ajándékozás lenne. Hidd el a későbbi években még hálás leszel a sorsnak, nem válik nyűggé az ünnep a sok készülődés melletti rohangálástól. Nálunk úgy van, hogy a pici gyerekek kapnak nagy ajándékot, ahogy nőnek egyre kisebbet. Felnőttként pedig tényleg csak valami apróságot (gyertya, üveg bor). Viszont van szép fa, jó kis kaja, jó hangulat, és hidd el, ez a lényeg. Amúgy sem lehet pontosan eltalálni mire vágyik a másik, amire szükség van, vagy amit szeretne az ember, azt úgyis megveszi magának. Így nem lesz pénzkérdés a karácsony.
2011. nov. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
25%

Én utálom a karácsonyt.

Ráadásul nem tölthetem itthon a párommal és a cicával, hanem haza kell mennem anyámékhoz szenteste, aztán meg anyám családjával egyik nap, apám családjával a másik nap "mosolyparti"-ra menni.

Ki akarom húzni magam, legalább a szenteste alól, de akkor hatalmas sértődés lenne.

Amúgy az ajándékozáshoz nem tudom hogy álljak, másfél éve költöztem el, fél éve dolgozom csak, szóval nemtom mit várnak el tőlem, de pénzem nincs ajándékot venni...

2011. nov. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:

Mi már évek óta csórók vagyunk, de nagyon. Amikor jól ment, akkor is vhogy úgy volt, h pont karácsonykor alig volt pénzünk. Szóval a hangsúlyt a fára és a kajákra helyezzük. Mivel enni így is - úgy is kell, az annyira nem plussz kiadás. Töltött káposzta, halászlé és kacsa a menü, meg bejgli, zserbó (diót anyáméktól kapok) de az kitart egészen újévig. Nálunk a pároméknál egy kicsi gyerek van, meg egy nagyobb, évek óta szinte csak ők kapnak ajándékot. Bár mi is mindig adunk vmi apróságot egymásnak, ami hasznos. Tavaly pl. egy kicsi Bibliát kapott tőlem a párom, és a jegygyűrűinket. :))) De az nem került semmibe, mert mindent törtaranyból intéztem/fizettem.

Évek óta nem tudunk elmenni a szüleimhez az anyagiak miatt a pénz miatt, 250 km-re laknak, ez kicsit rossz, de csak Szenteste. Mosr már nekik is van internet, skype, idén még akár a fájukat is láthatom. :)

Éjfélkor elszoktunk menni az éjféli misére, annak vmi varázslatos hangulata van - ajánlom annak is, aki nem annyira vallásos/tempombajárós. Főleg ha kicsit szomorú vagy. A hangulat és az áhitat csupa jóérzéssel tölti el a lelked, és az tényleg nem kerül semmibe.


Másnap meg megyünk anyósomékhoz-sógornőmékhez. Ők itt laknak a kerületben.

Az a legfontosabb, h együtt legyetek egészségben, szeretetben (4 éve az intenzívre vitték be a párom 24-én délután, azt a Szentestét-Karácsonyt nem kívánom senkinek.)

2011. nov. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Igen, ha nincs pénz sajnos nincs, de hát könyörgöm 1 életünk van. A karácsony azért karácsony hogy boldogok legyünk, kicsit is ne a munkával a pénzzel hanem egymással törődjünk. Csináltok egy hangulatos vacsorát gyertyával, énekeltek, elmentek a templomba és fini sütiket esztek és igen társasoztok,csináltok valami jó kis közös programot. És karácsony 1x az évben van...1x rá lehet szánni egy kisebb összeget, legalább a párodnak.
2011. nov. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Én egyetemista vagyok ,de anyári keresetemet félre raktam ,hogy legyen mindenkinek ajándék. Mondjuk nálam nem az ajándékon van a hangsúly hanem, hogy végre otthon lehet a családdal (távolt tanulok az otthonomtól)


Viszont most azt kérte mamám, hogy ne legyen ajándék a fa alatt, de mivel nekem félretett pénzem ezért csinálok mindenkinek valami kis apróságot. Pl. mamám kap egy szép hajgumit. Anya egy albumot a rajzaimmal. A barátomnak meg kötök sálat. Még a papusnak nem tudom, hogy hogy mit vegyek, mert ő mindig is nehéz eset volt.


No mindegy. Alig várom a karácsonyt! Végre otthon mindenki!

2011. nov. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Akkor van anyuval a névnapunk, így csak bonbont kapunk a rokonoktól. Egymásnak nem szoktunk ajándékozni, pont azért, mert senki sem áll fényesen anyagilag. Még szűk családon belül sem ajándékozunk, mindenki kap valamit, de nincs ilyen hogy most ezt adok apunak, azt meg anyunak, hanem anyu kap egy egyedi cipőt, apu valami műszakit én meg még nem tudom, de majd karácsonyig megálmodom :)
2011. nov. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
első válaszoló, eléggé megijedtem a válaszod láttán:O miabaaj??? :| :((((((
2011. nov. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
elég szegény családból származom mégis azok a karácsonyok voltak a legjobbak amikor még otthon laktam. sosem volt semmi meglepetés ajándék max olyan dolgokat kaptunk amire amúgy is nagy szükség lett volna(csizma, nadrág, sapka...stb) de mégis olyan jó volt. együtt a család, feldíszítettük a fát, ettünk :) most hogy már külön élek párommal és az ő szüleitől annyi ajándékot kapok minden karácsonykor mint életemben még soha mégsem teljesen olyan a karácsony mint régen otthon. sajnos nem tudunk karácsonykor a szüleimhez menni mert külföldön lakunk több mint 1000 kilóméterre, ezért mindig párom szüleinél karácsonyozunk.szóval tényleg nem a pénz számít.
2011. nov. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!