Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Más is utálja a Karácsonyt?

Más is utálja a Karácsonyt?

Figyelt kérdés

Szerintem a Karácsony három napja az év legképmutatóbb, legaljasabb időszakának számít. Az emberek felveszik az álarcot erre a kis időre és mosolyognak egymásra, mintha muszáj lenne. Az üzletek már hónapokkal előtte "karácsonyi lázban" égnek, mindenki be van zsongva, mint valami izgatott óvodás.


Olyanoknak kell ajándékot venned, akiknek kést kívánnál a hátába, és ez visszafelé is igaz, olyanok jönnek "ünnepelni", akikről egyébként tudod, hogy hasonlóan utálnak. Apropó ajándék: mi köze az ajándékozásnak az állítólagos Krisztus születéséhez, ami egyébként köztudottan nem Karácsonykor történt? Ja, hogy kedveskedünk a szeretteinknek?


Feldíszítenek egy szerencsétlen fenyőt, amit tömegszámra vágnak ki mindenhol emiatt az idióta "hagyomány" miatt, vagy csak mert "hangulatos". Fizetik a tízezres villanyszámlákat, de nem baj, mert legalább színesen világít a ház. Taligaszámra viszik a pénzt a plázába, hogy olyan vackokat vegyenek, amik aztán 1-2 hónap után a szekrény alján vagy a kukában végzik.


Szerintem inkább az év többi napján kellene ilyen húdenagy szeretetet kimutatni egymás iránt, vagy legalább egy kicsit odafigyelni a másikra, nem pedig gyártani egy 3 napos ürügyet arra, hogy miért szeretjük egymást. Én alig várom, hogy vége legyen ennek az időszaknak, és túllegyek a "kötelező" (haha, nevetséges) ajándékosztáson.


Nem a szeretettel van gondom, mert ha őszinte, akkor minden rendben, csak ez az undorító képmutatás és zsongás ami ilyenkor megy...


Más is hasonló véleményen van, vagy csak én vagyok "ünneprontó"?


2011. dec. 8. 14:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
51%

1.Ünneprontó vagy!

2.Ki mondta hogy fát kell kivágni???Elmész a boltba veszel műfenyőt azt csókolom!És még lehet hogy szebb is mint az igazi!

3.Akiket utálok azt erre a három napra megpróbálom nem utálni!Legfeljebb veszek nekik egy kötelet meg kést!:DAz év többi napja (kivétel az ünnepek)meg le van sz**va!

4.Nincs is attól szebb látvány mint látni a sok karácsonyi árust meg a plázákat karácsonyi "öltözékben!"

5.Meghitt hangulat van,de ez nem képmutatás!A karácsony a szeretetről szól és ilyenkor a háborúskodást és minden gyűlöletet félre kell tenni!Ezért boldog és mosolyog mindenki!Én is sok embert utálok..De van bennem annyi hogy legalább erre a 3 napra félreteszem a gyűlöletet!

6.Az ajándékozás nem tudom miért van!De azért csak nem rossz dolog az!És nem a szart kell megvenni!

2011. dec. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok:Mindent egybevetve a Karácsony egy igen szép ünnep(hátha még hó is lenne akkor aztán pazar volna)De tudod ha te így gondolod akkor inkább ki se mondom amit gondolok...De hát el kell fogadni hogy valaki utálja az ünnepeket!Én már alig várom...(Csak megemlíteném hogy Angliában már valamelyik bolt Augusztusban elkezdte a karácsonyi vásárt)
2011. dec. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Előző: 3 napra félreteszed az utálatodat, szóval ugyanolyan köpönyegforgató vagy, mint a többi. "Félreteszed", tehát később (Karácsony után) újra előveszed. Akit eddig "utáltál" azzal nem fogsz a puszta meghittség miatt bensőséges viszonyt kialakítani három napig, és nem fogsz úgy ránézni, hogy "a szeretet ünnepe alkalmából most nem utállak".


Értem, hogy azért írod az Anglia részt, hogy ne csodálkozzak a fogyasztói társadalom mocskának ez irányú propagálásán, de szerintem elég szánalmas dolog, és ez úgy általában igaz erre a szenny társadalomra.

2011. dec. 11. 19:01
 14/14 anonim válasza:

Valóban kissé meg vagy savanyodva...


Nem lehet jó dolog..:/

2011. dec. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!