Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Jön a karácsony lassan és az...

Jön a karácsony lassan és az ezer buta kérdés?

Figyelt kérdés

Lassan elindulnak a "mit vegyek az x idös gyerekemnek karácsonyra?" kérdések.

Mindig azt hittem hogy ez tényleg ilyen nehéz dolog és kell a tanács. De lányom 2 éves és kb 20 dolgot már most tudnék neki venni aminek sizonyatosan örülne és játszana vele. árkategóriában is iszonyat változatos.

Tényleg ennyire nehéz más anyukáknak játékot venni a gyereküknek?

A kisebbik 6 hós lesz karácsonykor és már neki is tudom mit veszünk. Nagynak soha nem vettünk úl sok játékot, így simán tudok a kicsinek most meglepetést venni.


Másnak ez ennyire nehéz`?



2012. okt. 28. 17:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%

Sajnos még nem vagyok anyuka, de 8 évig dolgoztam egy nagy forgalmú játékboltban. És igen, nagyon kevés az olyan szülő,mint Te,aki tudja mit akar. A többség teljesen tanácstalan jött be.

A legjobb az amikor úgy kezdte, hogy az Ő gyerekének bizony mindene megvan, és mutattunk legalább öt új dolgot, akkor közölte hogy ezek nincsenek, de megkifogásolta mindet.

Na bocsi, jól elkanyarodtam a témádtól, de nekem ez jutott eszembe.

2012. okt. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Ha meglátok valamit egy újságban vagy bárhol,akkor jön egy "katt" és tudom,hogy annak örülne valamelyik. Mivel egy neműek a gyerekek és kicsi a korkülönbség,így mindenből lehet 3-at venni :-)

Az is nagyon jó nálunk,hogy úgy neveljük Őket,hogy ne legyenek nagy igényeik,így pl. egy egyszerű babának,amihez varratok ruhákat hogy tudják öltöztetni,ugyan annyira örülnek,mint más gyerekek a nagy dolgoknak! :-)


Üdv: 3lányos,25hkm

2012. okt. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Hát igen jön a sok ilyen kérdés biztos szerintem már 1-2 hét és már óránként lesz vagy 3 ilyen kérdés lemerem fogadni. Amúgy sok olyan szülő van sajnos aki nem tud mit venni a gyerekének mert mindent megadnak neki elkényeztetik ilyennel. Én kiskoromba nem voltam így elkényeztetve ha vágytam valamire akkor mondták hogy majd karácsonykor megkapom vagy szülinapra esetleg névnapra és ennyi. Persze van sok ismerősöm akinek már van gyereke és ők is már most tudják hogy mit vesznek a kicsinek már rég ki is nézték már tudok olyanról is akik már meg is vették.
2012. okt. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Ezt én sem értem. Az ilyen anyukák tényleg ennyire nem ismerik a gyereküket, hogy nem tudják minek örülne?

Én is már rég kitaláltam, hogy mit kap karácsonyra a kisfiam, de kapásból fel tudnék még sorolni 10 alternatívát, ha az első ötletem valamiért nem lenne jó.

A páromnak már sokkal nehezebb jó ajándékot találni.

2012. okt. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia! Én mindig tudtam mit vegyek a fiamnak,lehet sok segítség,hogy van egy 5 éves öcsém és már nála is nekem kellett eldöntenem mit vegyek.Kisfiam karácsonykor 20 hónapos lesz és már rengeteg ötletem van.Szerencsére azért a családtagjaimnak is vannak jó ötleteik ha meg épp nincs megkérdezik tőlem.

Valahogy mindig volt ahhoz érzékem,hogy szeretteimnek ajándékot vegyek,elég kreatív vagyok :) Nálam a nehézség az,hogy ne költsek el azért vagyont egy-egy ünnepen ajándékra :)

2012. okt. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%

Igen, ennyi itt a buta anyuka...

Egyik nap én is tettem fel ilyen kérdést, mert egyszerűen nem tudtam eldönteni, mit vegyek az örökmozgó egy éves fiamnak. A tanuló kutya/labda/formabedobó nyomkodós, egy helyben ülős játékok egy pillanatra sem köti le, így bátorkodtam feltenni egy kérdést, hátha jönnek jó ötletek, mit lehet egy ilyen babának venni ezeken kívül...borzalmas anyuka vagyok...

2012. okt. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok.


Gyerek és gyerek közt is van különbség,ezt senki nem vitatja! Nem is arra gondolt a Kérdező,hogy egy örökmozgó 2 év alattinak nem tudnak mit venni-bár egy benti kis csúszda szerintem lekötheti- hanem azokra a szülőkre gondolhatott,akik elvileg már ismerik a gyereküket,nagyobbak,nyugodtabbak... tehát elvileg simán találhatna valamit a szülő!

-A Pontozó ezt kár,hogy nem tudja,kár,hogy nincs tapasztalata!!


Ha egy Apuka teszi fel a kérdést,hogy vajon mivel lephetné meg a gyermekét,akkor azt hiszem a Kérdező sem gondolná azt,hogy egy "buta kérdés" ...


Emlékszem,volt egy Karácsony,amikor én megvettem egy rajztáblát és egy játék telefont,mert tudtam,hogy ennek örülni fog a nagyom, Apuka meg vett egy babát,nagy coffokkal,kalappal- régebbi stílusú,valamilyen textilből készült Tesco-s baba. A lányom még nem volt 2 éves,az apja elé dobta a babát (Apa így kommentálta: nesze, nem kell!) és a kis rajztáblát vette a kezébe. Pár nap múlva már a játékbabával aludt a kisasszony.


Egy Anyának ismernie kellene annyira a gyermekét,hogy tudja minek örülhet,- ide nem értem a 8 év feletti fiúkat,akik még nem tinik!Mert a fiúknak sokkal nehezebb ajándékot választani,mint a lányoknak! Ezért is örülök,hogy lányaim vannak!! :-)

A szülő normál esetben kellően oda tud figyelni a gyermekére,nem "csak van" a gyerek.

És igen,ott is elég buta kérdés a szülőtől,ahol el van halmozva a gyerek mindennel,akár kell,akár nem- mert a szülő azt gondolja,ez kell a gyereknek,ettől lesz boldog! Szerintem ezzel az utolsó mondattal mindannyian egyet értünk!!

2012. okt. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ismerem a gyermekemet, ezért írtam, hogy mik nem kötik le és ezért bátorkodtam megkérdezni, hogy mi lehetne hasznos játék egy lakásban lakó gyereknek, aki még nem tud kismotorozni és megy egész nap. Ha szerinted én ezért kevesebb vagyok, sajnálom. Szeretem a gyermekemet és nem ezért le kéne nézni, mert tanácsot kértem.
2012. okt. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Gyerek és gyerek közt is van különbség,ezt senki nem vitatja! Nem is arra gondolt a Kérdező,hogy egy örökmozgó 2 év alattinak nem tudnak mit venni-bár egy benti kis csúszda szerintem lekötheti- hanem azokra a szülőkre gondolhatott,akik elvileg már ismerik a gyereküket,nagyobbak,nyugodtabbak... tehát elvileg simán találhatna valamit a szülő! "


Jó lenne,ha a Rád eső rész maradna meg benned,nem a többi!!

Vagy az óra átállítás miatt nem tudsz koncentrálni?- ne aggódj,én se! :-)


További szép estét! :-)

2012. okt. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Azért lebutázni egy szülőt, mert kiír egy ilyen típusú kérdést, az elég fura. Imádom ezt az oldalt, hogy ennyire okos Anyukák vannak. Ha nem tetszik egy kérdés, nem nyitom meg, egyszerű.

Én is tudom, hogy mit akarok venni a 2 éves kislányomnak, de nem butázom le azt, aki bizonytalan, tanácsot vár. Ha másba nem, abba, hogy más azonos korú gyerek mivel szeret játszani és kaphat egy másik szülő is ötletet.

2012. okt. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!