Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ti mit vesztek a férjeteknek...

Ti mit vesztek a férjeteknek karácsonyra?

Figyelt kérdés
Ötletet szeretnék meríteni. 32 éves.

2012. nov. 27. 10:31
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
26%

Istenem, ennyi erővel semmit nem érdemes venni a ruhától a prfümön át az elektronikai cikkekig, mert mi van, ha nem épp olyat akar...


Akkor elmegy a boltba és kicserélteti, ugyanis manapság a legtöbb dolog garanciális!


Amúgy meg ne nézzük már hülyének az embereket, csak tisztában vannak vele, hogy milyen parfümöt, elektronikai cuccot, stb.-t szeret a férjük, hiszen nem véletlenül mentek hozzá, nyilván ismerik...


Egyébként is, ki az a barom, már elnézést, aki egy karácsonyi ajándék láttán elkezd hisztériázni, hogy ő nem pont ilyet szeretett volna?! Nőként mondom, hogy majdnem minden évben kapok újfajta, ismeretlen parfümöt ajándékba, és nagyon is örülök neki. Ha nem jön be annyira, maximum cserélünk a húgommal, de azért a rokonság többnyire tisztában van az ízlésünkkel (én az édesebbeket, a húgom a fűszereseket szereti). Valamint akkor sem veri ki értelmes ember a hisztit, ha nem tetszik a kapott ruhadarab/fejhallgató, hanem megköszöni hálásan, és utána maximum elmagyarázza kettesben, hogy szeretné egy másik típusra kicseréltetni, és elkéri a blokkot. Ennyi! Legalábbis az én családomban így megy, és ebből főleg házastársak között nem kellene vitának lennie.

2012. nov. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
0%

> ennyi erővel semmit nem érdemes venni a ruhától a

> prfümön át az elektronikai cikkekig, mert mi van, ha nem

> épp olyat akar...


Így van. Tényleg nem érdemes.


> Akkor elmegy a boltba és kicserélteti, ugyanis manapság

> a legtöbb dolog garanciális!


Ja, szopatás a köbön.


> csak tisztában vannak vele, hogy milyen parfümöt,

> elektronikai cuccot, stb.-t szeret a férjük


Az, hogy a férjed jó arc mert nem szól semmiért, attól nem hiszem, hogy tudod, hogy ő a (pl.) Sony XLC370-es fejhallgatót szeretné megvenni, mivel elolvasta az összes tesztet a neten.


> Egyébként is, ki az a barom, már elnézést, aki egy

> karácsonyi ajándék láttán elkezd hisztériázni


Senki nem fog hisztérikázni, max. marad a kissé rossz szájíz, hogy jó-jó, de vhogy mégsem az igazi.

A te dolgod.

2012. nov. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

A parfümre mondtam egyedül, minden mást te dramatizáltál túl.


Épp ezért mondtam, hogy ha tudod, hogy milyet használ, tudsz neki venni. De egy újat, ami csak neked ízlik, nem szerencsés, mert neki kell hordania.


Az, hogy te mindenféle parfümöt hordasz, nem jelent semmit. Nekem csak 2 van, és abból mindig vehetnek, de csak 2 ember tudja, mit használok, így nem tudok mit kezdeni ajándék parfümmel. Az igazodik a természetes illatodhoz, ezért nem illik venni. A férjednek talán, de másnak nem.

2012. nov. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
35%
A nem beszólás és jófejség valamint az általad képviselt kötekedős, utálatos viselkedés között (T. akárki) van bőven különbség. Neked nem csodálom, hogy semmit nem mernek venni ilyen hozzáállással :)
2012. nov. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim válasza:
Amúgy ki találta ezt ki, hogy a férfiak örülnek a parfümnek? :D Sokan írják ezt, de szerintem tökre nem így van.
2012. nov. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim válasza:
Szerintem meg egy bizonyos idő után tudja az ember lánya hogy a párja örül-e a parfümnek vagy bármi másnak.
2012. nov. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

#34


?? Miért lennék kötekedős?

Jó, hogy vannak olyan nők, akik mindent jobban tudnak a férjüknél, jobban tudják, hogy mit szeretne, mint saját maga. Én annyit mondtam, hogy igenis bele kell vonni az ajándékozottat, hogy pontosan azt kapja, amit szeretne, ne csupán hasonlót, meg ha nem tetszik neki, vigye vissza, mint ahogy írta vki. Mégis milyen hozzáállás már ez és én vagyok a "kötekedős"?

2012. nov. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Egyszerűen nem értem a hozzáállásodat.


Ha ajándékot veszünk, és valami kényes dologról van szó, nyilván igyekszik az ember pontosan azt venni, amit a párja szeretne. Ha elmegyünk vásárolni, és látom, hogy teszem azt, x playstation játék előtt áll és 3x elolvassa majd megjegyzi, hogy tetszik neki, de nem akar erre költeni, akkor nem hiszem, hogy tévedés lenne megvenni később. Ugyanúgy elektronikai cikkekkel is, stb.

És igen, ezenfelül valószínűleg meglepem olyan dologgal, amire nem számít pontosan vagy nem is gondolt rá, csak úgy érzem, ismerem annyira, hogy tetszene neki. Ez nem okoskodás vagy az hogy "én úgy is jobban tudom nála" csak annyi, hogy normális ember ismeri a házastársát és elég nagy bizonyossággal fel tudja mérni, mi tetszik neki és mi nem, elvégre nem véletlenül kötötték össze az életüket és töltik minden napjukat együtt...


Arra, hogy szerinted kínszenvedés visszacseréltetni egy ajándékot, én annyit tudok mondani, hogy az meg sokkal lelombozóbb, ha odaállnak eléd, és megkérdik: na mit vegyek, mert nem akarom, hogy fintorogjál szenteste, ha nem pont azt veszem, ami kéne!

Szerintem a karácsonyhoz és egyéb ajándékozós ünnepekhez hozzátartozik az is, hogy MEGLEPED az illetőt, ezzel kifejezve, hogy gondolsz rá és a saját leleményességedből próbálod ezt a dolgot véghezvinni. Legalábbis én embert nem ismerek, aki szereti, ha konkrétan tudja mit kap. Az nem törődés vagy a másikra gondolás, hogy a pofádba vágja, hogy teszem azt, Sony fejhallgatót akar x összegért. Az már igen, ha te erre magadtól rájössz.


És ne haragudj, de sok ajándékot adtam és kaptam már életemben, és soha a büdös életben nem láttam senkin a "rossz szájízt", hogy jó-jó, de nem épp erre vágytam. És ez nem udvariasság kérdése meg jóindulaté, hanem értelmes, kulturált ember örül annak, hogy gondoltak rá, főleg, ha az pénzbe is került.


Az egyik ismerősöm pl. a nagyijától minden évben kötött zoknit kap (ahogy az egész család is), pedig a mama megtehetné, hogy ajándékot vesz, mert van nyugdíja rendesen (külföld). Ennek ellenére SENKI nem szól egy szót sem és mindenki örül neki, hogy a nagymama 2 hetet vesződött azzal, hogy neki térdzoknit kössön.


Számomra ez a normális emberi hozzáállás a karácsonyhoz. Ötletelni kell és gondolni a másikra, ráérezni, hogy mit szeretne. Ha meg valami nem sikerül, el lehet menni kicseréltetni, és senki nem fog morgolódni rajta.

2012. nov. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!