Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » A pároddal egymásnak a karácso...

A pároddal egymásnak a karácsonyi ajándékot meglepetésként választjátok, vagy mindenki elmondja mire vágyik?

Figyelt kérdés

ez az első karácsony, amióta a barátommal járunk, mivel csak pár hónapja tart a dolog. NEm ismerjük egymást tehát még annyira, és annyi ideje, h tudjuk 100%ig minek örülne a másik. Mivel túl sok pénzünk sincs, h felesleges dolgokra költsük, meg parfümöt és hasonló közhelyes dolgot vegyünk, arra gondoltam h elmondjuk mire lenne szükségünk, pl egy szép pulcsi, vagy táska, amit magunknak nem tudnánk megengedni. Ezután a másik kiválaszt párat, ami neki tetszene és megmutatja, majd mindenki magának kiválasztja abból a párból, h melyiket szeretné. Így benne van a személyes munka is, de mégsem dobunk ki pénzt olyanra, ami nem is illik a másikhoz.

Szerintetek ezzel elrontjuk az ajándékozás örömét? Ti h csináljátok?


2012. dec. 13. 09:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi a férjemmel az elején hasonlóan csináltuk. Én felírtam 5-6 dolgot egy papírra hogy mit szeretnék, ő meg abból kiválasztotta mit vesz meg. Így konkrétan nem tudtam hogy melyik lesz az és milyen lesz, de mégis olyat kaptam amit szerettem volna, nem felesleges dolgot. Így volt meglepetés is.
2012. dec. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mi 11 éve vagyunk együtt.

Én nagyon meglepetés-párti vagyok, nálunk a családban mindig is ez volt a szokás, férjem viszont egyáltalán nem, nem is akalult ki benne, hogy figyelje, mire vágyom, mit szeretek.

Ez rosszul esik, de egy 40 éves nem lehet átformálni....

Szóval én meglepem őt, ő pedig megveszi nekem, amit megbeszéltünk.

2012. dec. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha nincs túl sok pénzetek, akkor ne költsetek ajándékra. Jelképesen 1-1 tábla csoki és kész. Ajándék helyett inkább vegyetek kaját és főzzetek közösen valami finomat. Az is ugyanolyan maradandó élmény lehet. Első közösen készített karácsonyi vacsora (fényképekkel dokumentálva). Mi csináltunk olyat is, hogy vettünk magunknak valamit, amit mindketten használunk. 16 év után meg már nem is ajándékozunk, hanem csinálunk együtt egy vacsorát a családnak.
2012. dec. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mi 4 éve vagyunk együtt,2 éve együtt is élünk..Eddig megleptük egymást,de most megkérdeztük,hogy mire van szükségünk..Úgy volt,hogy nem veszünk semmit egymásnak,de kell neki valami kis táska,mondtam,hogy vegye meg akkor magának,oda adom a pénzt,de ez már megint nem meglepetés..
2012. dec. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Meglepjük egymást,így van értelme csak,hisz közös kasszán vagyunk,akkor már akármelyik bevásárláskor is megvehetném...
2012. dec. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Szerintem fontos az ajándékozás, de ez csak az én véleményem, lehet az bármilyen jelképes, akár egy csoki, de valamit adjunk, szeretetünk jeléűl, nekem ez így Karácsony:)
2012. dec. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Egyetértek a harmadikkal.. És ha még ennyire fiatal a kapcsolat főleg nem olyan dolgot vetetnék meg a másikkal, ami több pénzbe kerül, magamnak sem engedhetem meg..Értem persze, hogy haszontalan dologra sem költenétek, de akkor már inkább élményt adj.. Pl a közös vacsora, amit említetteket, egy közös nap, például korcsolyázni menni, moziba, színházba, vacsorázni, ebédelni.. Ha már mindenképpen szeretnétek pénzt költeni.. A karácsony nem az ajándékokról szól, csak ezt mindenki elfelejti.. Töltsetek el egy szép, meghitt, romantikus egész napot kettesben.. Sokkal szebb emlék lesz, mint bármilyen csilli-villi táska..
2012. dec. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ő meglep engem (eláég sok mindenre tudok vágyni, amihez nem is kellek, így könnyű), én meg nem tudom őt, mert legtöbbször valami elektronikai kütyükre vágyik, ahhoz meg nem értek és ő választja ki a legmegfelelőbbet magának.

Amivel meg tudom lepni az mindig valami extra csoki, szereti az étcsokit, most is egy trüffeles narancsosat vettem neki.

2012. dec. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mi is csak néhány hónapja vagyunk együtt, én megkérdeztem, hogy mit szeretne (igazából tudom, miket szeretne, de mindegyik 60 ezernél kezdődik...), erre mondta, hogy mi lenne, ha vennénk valami olyat, aminek az egyik fele nálam van, a másik fele pedig nála :)

Így medál lett, már meg is érkezett, megnéztük, de majd csak karácsonykor vesszük fel :)

24N

2012. dec. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
nem töltjük együtt a Szentestét. Dolgozunk mindketten, szóval ki tudunk adni bizonyos összeget, csak nem feleslegbe. Azt hiszem ebben fogunk maradni, h mindketten választunk vmit és mellé még adunk a másiknak vmi kis apró meglepetést, mint házi süti stb.
2012. dec. 13. 10:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!