Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Csak nekem van herótom ettől...

Csak nekem van herótom ettől a Karácsonyi hercehurcától?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, jelenleg erőteljesen munkát keresek, nincsen fizetésem, ergo nincs pénzem. Idén nem kap tőlem senki semmit, már csak azért is érzem borzalmasnak az egészet. Mindenki idegbeteg hogy ki mit vegyen a másiknak, felesleges vackokkal halmozzák el egymást. Nagymamám rendszerint az arcukba nyomja, hogy "mi a sz@rért kellett már megint valami marhaságot vennetek nekem?"

Ezek után sok kedve van az embernek ajándékozni. Barátomnak mániákus ajándékozási rohama van ilyenkor. Hiába nincs pénze, hitelei vannak, iylenkor jön és mindenkinek veszi a sok ajándékot. Drága piát, csokit, felesleges dolgokat, mert hogy nehogymár üres kézzel jöjjön. Nekem fáj, hogy tudom, úgysem fogják használni. Ha közösen vásárolunk akkor felesleges, mert az jajj kevés lesz, még valamit tegyünk hozzá. Ha ennyire költekezhetnékje van akkor vigyen el moziba. De ennek a sokezres kiadásnak nem látom értelmét. Rengeteg családban látom ezt még, a sok vacak fel van halmozva.

Nálunk itthon egésznap főznek sütnek, idegbetegek, hogy megint kevés a kaja, vagy hogy túl sok, jajistenem nem készülünk el időben. Mintha rohannánk valahova. A karácsonyfadíszítésen megint pánik tör ki, majd végre kész minden, 10 perces ajándékozás, mindenkin kényszervigyor, majd apám tévézik, anyám elalszik, mert álmos többiek szintén szabadfoglalkozás. Aztán másnap vita, hogy sok a mosatlan. Garantáltan meggyűlöltem az ünnepeket, nem hiszem el miért nem telhet el rendesen.



2012. dec. 19. 20:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem is "herótom" van.

Már az irracionalitásig ment el a költekezés, nem pár ezer forintos dolgok, hanem pár tízezer forint mindenkinek.

Én ezt nem tudom vállalni, ha összeadnám, akkor a szűk család is 150 ezerbe lenne.

És még nem beszéltünk a kajáról, a vendéglátásról...


Beteges méreteket öltött az ajándékozás, a párom családjában pláne.

2012. dec. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Udv a klubban! Ha csak hisztizel, orulj, hogy van kivel unnepelni, ha nem, akkor gyere velem bebaszni sznteste.
2012. dec. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

kettes :D aranyosa vagy, igazából szerintem még azt is jobban élvezném, mint a kötelező szintű enyelgést és szerencsétlenkedést, meg a rohangálást

sokkal sokkal boldogabb lennék, ha lenne egy egyszerű vasárnapi kaja, betennénk egy filmet, megcsinálnánk a fát és ennyi

a legrosszabb, hogy senkinek nem tudom elmondani, hogy felesleges ajándékozni, hajthatatlanok

én már megkaptam szüleimtől is amire szükségem volt, tökéletesen elég ez

2012. dec. 19. 20:37
 4/10 anonim válasza:
Szerintem szép ünnep... lenne, ha nem nyalizna a családban mindenki mindenkinek. Bájvigyor, köszi, puszi... aztán otthon meg megy, hogy "ez se százas, ekkora sz@rt vesz, álszent ez az ember, stb.". Már én se tudok a saját családomon kiigazodni. 14/L
2012. dec. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én és a családom nem csinálunk belőle nagy ügyet. Én is munkanélküli vagyok, sőt, többen is családból, ezért csak vmi apróság fog a fa alá kerülni. Én szerencsésnek érzem magam, hogy egy keresztény családban nőttem fel, ahol soha nem az anyagiakról szólt ez az ünnep. Pedig mi is megtehetnénk, hogy sajnáltatjuk magunkat, stresszelünk, idegbetegek leszünk, sápítozunk, de nem. Egy csendes, nyugodt, békés karácsony lesz ez is, mint a többi. Csak nézőpont kérdése a dolog.
2012. dec. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Hát igen ez az ünnep arról szól hogy vásárolj,vásárolj vásárolj barom, milyen szeretet ünnepe???? Az emberek ilyenkor akarják kimutatni, hogy menyire szereti a másikat.A többi napon pedig szarnak egymásra, én annak örülnék a legjobban ha nem kapnék semmit,de a család legyen együtt.Vásárlói társadalom van és a média elhitette hogy ez az ünnep erről szól.
2012. dec. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne is mondd. Már 2 hete az egész családba ez a mánia, van most nem feltétlen arra gondolok hogy kinek mit vegyünk, mit adjak, meg találjam ki mire volna szüksége, egyszerűen már herótom van ettől az egésztől. Barátnőmmel együtt élünk igaz a szüleinknél lakunk de külön lakrész, külön háztartás csak az udvar közös szinte, nincs is ezzel baj, szeretünk itt lenni, jó minden de az ünnepi készülődés maga a pokol, apám nem tud dönteni hogyan díszítse ki a házat, mi már rég megvagyunk vele már a kis fánk is megvan véve de mi is idegeskedünk az ajándékok miatt, akkor milyen sütiket süssünk mert mi 25-én lelépünk anyósékhoz is, meg a sógoroméknál is van jelenésünk. Meg akkor ugye anyámnak is segítenem kell a takarításban akkor hétvégéig rendbe rakni a vendégszobát a nővéreméknek amit még nyáron szétbombáztunk a felújítás miatt és addig halogattuk még hogy sürgősen kellene és van rá pár napunk hogy rendbe hozzam az ablakot hogy ne húzzon be a hideg radiátort visszatenni a helyére, festékhibákat kijavítani, villanyt bekötni mert villanyszerelő vagyok és csak a kábelek vannak bent valami lámpát keríteni be oda, akkor az automatákat felrakni ami még nincs is megvéve..

Akkor ugye a mi kislakásunkba is van mit csinálnunk, mert a húgom itt fog lenni szóval kész örültek háza van munkahelyemen is megy a káosz meg a kapkodás, barátnőm is feszültebb, ami érezhető is.

Nem csak te vagy így vele sajnos.

2012. dec. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem nincs herótom, én imádom a karácsonyt, ez az évben a kedvenc időszakom, és már kb. októberben be vagyok zsongva, annyira várom. Ennek megfelelően most nagyon boldog vagyok, repülni tudnék az örömtől, hogy már ilyen közel van.


De, a leírásotok alapján megértelek titeket, úgy tűnik, a családotok mindent megtesz, hogy megutáljátok az ünnepet. :( Esetleg próbáljátok meg magatoknak hangulatossá tenni: díszítsetek, barkácsoljatok, hallgassatok karácsonyi zenéket, nézzetek karácsonyi filmeket... Hátha akkor jobb kedvvel várjátok majd.

2012. dec. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

igazából az vele a baj, hogy mindenki tökéleteset akar, majd idegbeteg lesz, hogy nem sikerül

szerintem bent maradok a szobámba és olvasok, mielőtt én is tiszta idióta leszek nap végére

aztán persze este a nap fénypontján mint ha muszáj lenne, szájhúzva oda kell menni a fához :(

ez nem olyan mint a filmekben, közel sem olyan, sosem volt békés karácsonyunk szerintem

2012. dec. 19. 20:55
 10/10 anonim válasza:
100%
Tavaly kisírtam a mhelyemen hogy dolgozhassak,idén már közöltem a szeretteimmel h senkinek nem veszek semmit,(én sem várok semmi ajándékot)az a terv h 2 haverral átlazuljuk az ünnepeket az egyiknek a lakásán.kaja pia és karaoké félrészegen biztos lesz.
2012. dec. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!