Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Nálunk karácsonykor nincs...

Nálunk karácsonykor nincs ajándékozás. A családom elfogadta, miért kell ezen másoknak kiakadni?

Figyelt kérdés
A gyerekeink nagyok, ők december elején kapnak emelt zsebpénzt, aminek örülnek. Mi a férjemmel előre megbeszéljük, mit szeretnénk, ami általában egy szívesség, figyelmesség a másiktól (nem tárgy)és azt megkapja a másik. A fa alatt nincs ajándék. Ezt ha megtudja más- beleértve a saját szüleimet is, felháborodik. Pedig elsősorban miattuk nem szeretem az ajándékozást, mert ajándékot sokat kaptam, megértést keveset.

2013. dec. 21. 09:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Csaladon belul mi sem ajandekozunk, mert feleslegesnek tartjuk. Boven eleg, hogy egyutt vagyunk, nyugiban, eszunk finomakat, nezzuk a giccses karacsonyi filmeket, es beszelgetunk. En csak baratnoknek ajandekozok, mert igy alakult. (a gimis karacsonyok megmaradtak, meg naluk ez szokas, hat megtisztelem oket ennyivel) Szerintem nincs ebben semmi kulonos. Abban viszont van, hogy letezik olyan ember, aki hitelt vesz fel a karacsony oltaran...
2013. dec. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne érdekeljen. Nálunk sincs. Legalábbis nem olyan formába mint máshol.

Apának akkor van a névnapja nekem 2 héttel előtte anyának szülinapja van nem sokkal előtte tesómnak meg utána... Így inkább szüli és névnapi ajándékokat kapunk és arra mondjuk, hogy karácsonyi. /az is inkább ruha szokott lenni/


Nekem azon akadtak ki, hogy fánk se szokott lenni. Régen mikor kicsik voltunk tesómmal volt de apáék akkor se igényelték. Ahogy nagyobbak lettünk már mi sem igényeljük.

19l

2013. dec. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a gyerekek kapnak ajándékot, a felnőttek bonbont. Pároméknál a felnőttek semmit. Nem kell ahhoz ünnep, hogy ajándékot adjunk.
2013. dec. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt egyszerűen nem kell hangoztatni, magánügy. Ahogy az is magánügy (kéne legyen), hogy ki mit vesz az ismerőseinek karácsonyra. Nem erről szól az ünnep. A jehovisták pl. ezért (is) zárkóznak el az összes ünneptől, mert minden csak a versengésről, pénzköltésről szól, és több stresszel jár, mint amennyi élvezet van benne. Ha az emberek legalább ilyenkor a saját dolgukkal, saját családjukkal törődnének, nem azzal, hogy xy nagyobb/drágább ajándékot kapott, mint én, akkor lenne értelme az egésznek.
2013. dec. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

nálunk sincs, de nekem nincs is család, csak a tesóm itt rokon, de nem veszünk, felesleges megvenni egy sokadik feleslegességet. ünnepi vacsorázunk, aztán kész.


tévé nekem sincs, minek, neten megtalálok mindent...de ez a mit csinálsz kérdés az agyamra megy nekem is. lehet sportolni, kirándulni, olvasni, rejtvény fejteni, kirakózni, kártyázni, társasjátékozni, kötni, varrni, horgolni, hímezni, sütni, nyelvet tanulni, meg akármit tanulni. rengeteg dolog van, nem kell nekem tévé. az meg sose volt jellemző, hogy csak úgy üljek, és döglődjek előtte.

2013. dec. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!