Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Első karácsony együtt?

Első karácsony együtt?

Figyelt kérdés

Párommal ez lesz az első együtt töltött karácsonyunk, csak ketten leszünk itthon. Mit főzzek, süssek?

Mit hogyan csináljunk? bármilyen kis apró ötletet szívesen fogadok


2015. nov. 9. 07:34
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Nekunk is ez lesz az 1. kozos a sajat haztartasunkban. Etel: lesz rantott hal, krumpli pure, salatak, rantott hus, toltott paprika, zserbo. Ital: vmi kremlikor es whiskey.
2015. nov. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Nekünk tavaly volt az első közös karácsony. :) Én igyekeztem meghitté tenni. Mivel messze költöztem a családomtól, így a párom töltötte be ezt az űrt a szívemben.

Először is vettünk egy közepes méretű műfenyőt, amihez vettünk apró kis színes gömböket, és szalmadíszeket, valamint színes (kicsi) égősort. Mikor díszítettük beraktam egy karácsonyi zenékből összeállított listát. Közben sült a muffin, amihez vettem karácsonyi papírt. (ha érdekel a recept szívesen elküldöm azt is) Jól bevált, és finom is, mindenki szereti nálunk. :)

A menü többi része, szintúgy hagyományőrző volt. De igazából bármit is csinálsz, biztos vagyok benne, hogy a párod örülni fog, a lényeg, hogy minden pillanatát érezzétek át. :)

Én egyébként megörökítettem a készülődés egyes fázisait, és néha vissza is nézem. :)

2015. nov. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekünk 3 évvel ezelőtt volt az első közös Karácsonyunk, de azóta is minden évben szinte ugyanaz a forgatókönyv. :)

Minden évben együtt megyünk el kiválasztani a fenyőfát, általában kisebb, közepes méretűt szoktunk venni. 22-23.-án a sütiket általában már megsütöm előre, általában linzert, hókiflit, mézeskalácsot csinálok, inkább a tartósabb sütiket szoktam, de többet, így ki szokott tartani mikor jönnek vendégek más napokon.

24.-én reggel fel szoktam még porszívózni, mosni, rendet rakok, (persze előtte már fullra kitakarítom a házat, csak még aznap is kicsit rendezem a dolgokat. :D) addig a férjem belefaragja a tartóba a fát. A délelőtt folyamán közösen feldíszítjük, ebédre mindig csak bekapunk valamit, virslit, szendvicset, rántottát, ami éppen van. Utána nekiállunk közösen főzni, általában húslevest, kárpáti borzast csinálok, a férjem pedig sajttal, sonkával töltött, baconbe tekert csirkefalatokat süt jénaiba a sütőben. Krumplipüré és rizs a köret, meg persze salátát csinálunk még. Míg készül a menü, közben megterítünk, kinek éppen ahogy ideje van elmegyünk rendbe tenni magunkat, átöltözni és a fa alá kerülnek a jelképes ajándékok, mert egymást nem ajándékozzuk, hanem 1 nagyobb értékű dolgot szoktunk venni közösen magunknak, éppen amire szükség van a háztartásban.

Ha készen van minden akkor pedig szépen tálaljuk a vacsorát, és közösen elfogyasztjuk 1-1 pohár bor társaságában. :) Utána "ajándékozás" és a nappaliba beszélgetünk, filmezünk.

Egyébként én már december első heteiben feldíszítem a házat ünnepi hangulatba, mert egyszerűen imádom. :) Mi így csináljuk. :)

2015. nov. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Karácsonykor? Természetesen töltött káposzta, friss ropogós héjú puha kenyérrel. Ha nem csináltál még töltött káposztát nehogy magadba kezd el elkészíteni kérd anyukád, nagymamád vagy tapasztaltabb konyhai rokon-ismerős segítségét mert egy töltött káposzta kétféle lehet: Vagy fergetegesen nagyon jó vagy végképp elfuserált. Ebből lehet 3 napra való adagot is készíteni és egy olcsó ételről van szó.


Desszertnek pedig süss süteményt! Szóba kerülhet a négerkocka, kókusz kocka, de egy finom sajtos pogácsa is nagyon jó csak el ne sózd. :-)


Üdv: Éhes pasi :-D

2015. nov. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!