Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Tényleg csúnya a luc fenyőfa...

Tényleg csúnya a luc fenyőfa (karácsonyra)?

Figyelt kérdés

2015. dec. 11. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
miért lenne csúnya? régen majdnem mindenkinek az volt, meg a másik a hosszú tűlevelű (nem jut eszembe annak a neve - az mondjuk nekem sem tetszik) csak az elmúlt 5-10 évben lett "divat" az ezüst meg normand fenyő :)
2015. dec. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Lucból is vannak nagyon szépek, de tény az ezüst meg normand fenyő szebb ha már össze kell őket hasonlítani. De egyébként sógornőmék fájánál nem lehet rosszabb. Egy satnya lucfenyő, nem is az a gond, hogy luc, hanem, hogy az amúgy egy élő fa, amit minden évben karácsony előtt kiásnak a kertből, cserépbe rakják, beviszik a lakásba január 6-7-ig, aztán visszaültetik. Nos, törzse emiatt kb nincs, meg van hajolva és kb 3 ág árválkodik rajta, az is lefelé konyul. Na ezt a szegény fát aggatják tele töménytelen dísszel. Mintha egy kórót díszítenének fel. Na ez a ronda, nem egy normál luc fenyő.
2015. dec. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Egyed kérdése, a luc semmivel sem csúnyább mint egy másik, mindbőllátni szépeket és csenevészeket...Számomra ízléstelenebb, ha ijesztően sok dísszel, csicsával van teleaggatva csóri fa, és giccsparádé az egész lakás.
2015. dec. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nekem személy szerint nem tetszik. Mi vagy normandot vagy duglászfenyőt veszünk. Igazából nem a kinézete a legnagyobb baj, mert lehet szépet is találni, hanem, hogyha beviszed a meleg szobába akkor hamar ledobja a tűleveleket. Mindenki olyan fenyőt vesz ami neki tetszik és a pénztárcája engedi.
2015. dec. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

Nekem a lucfenyő az "igazi".

A normann fenyőnek nincs illata.

2015. dec. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem csúnya. Mindenféléből van formás és csúnya is.

Én csak azért nem szeretem a luc fenyőt, mert nagyon gyorsan hullik, míg más fajták nem hullanak.

De formára nekem tetszik. Nagyon jól díszíthető, formás darabok vannak belőle, sőt általában formásabbak, mint a többi fajta.

Az illata is szerintem ennek a legerősebb.

De sajnos én nem tudok lucfenyőt venni, mert nálunk nagyon hullik.

2015. dec. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!