Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Milyen értékben "illik"...

Milyen értékben "illik" ajándékot venni a szülőknek karácsonyra?

Figyelt kérdés

Tudom, korai még a téma, de már egy ideje ezen idegeskedem, ugyanis minden éven hatalmas felhajtást csinálnak a karácsonyból.

Jelenleg 100ezer korul keresek, ami nem sok pénz és alig marad belőle valami. Tavaly kevesebbet kerestem és 5-6 ezerért(fejenként) vásároltam ajándékot a családnak. Anya viszont idén is drágább ajándékra számít, és már most ideges vagyok, hogy megint nem fog neki tetszeni amit veszek. Egyébként minden éven ez van, sose jó amit veszek, pedig volt már mindenféle utalvány pénz ajándék..vagy egy konkrét dolog amit szeretett volna, de amint megkapta már nem volt jó és nem örült neki.

Nem tudom mi az elképzelése mégis mennyi pénzt kéne rá költenem.



2016. okt. 15. 09:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nálunk már évek óta nincs ajándékozás. Mivel mindenkinek mindene megvan, és sosem azt kapja az ember aminek örül így megbeszéltük a következőt.

A férfiak kapnak pezsgőt, a nőt bon-bont. Nincs vita.

2016. okt. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
68%
Ne drága dolgot vegyél neki, hanem valami picit, olcsót és szívhez szólót, vagy te csinálj neki valamit amit ő nagyon szeret, ha tudsz rajzolni, akkor rajzolj neki valami nagyon szépet egy A3-as lapra, anyukád drágább ajándékra számít, ugye? Lepd meg szerintem. :) Ha meg nem tetszik neki szó szerint semmi, akkor az anyukád eléggé egy rigolyás nőszemély, félre ne érts, nem bántani akarom, de ha ezt így kifejezi magából hogy nem tetszik, hát akkor erre nem tudok mit mondani.. Lehet hogy anyukád azt akarja kihozni belőled hogy ne vegyél, hanem TE csinálj neki valamit, vagy amint mondtam valami olcsót vegyél neki, de szívhez szólót, mert tudod, ajándéklónak ne nézd a fogát! ;) Az a kis dolog mellé vegyél egy kis doboz bonbont, de ne virágot vegyél neki, hanem olyan dolgot amire emlékszel hogy nagyon meghatódott, vagy ilyesmi, ami közel áll hozzá és soha nem felejti el, akár pici kis szuvenírek, vagy ilyesmi, ha az én anyám azt mondaná nekem hogy "Nem tetszik amit vettél "-.- " és még panaszkodna is, úgy elküldeném a balfenékre hogy vissza se jönne, mert ez pofátlanság és bunkóság én szerintem, mert direkt gondolsz rá és erőt fektetsz bele, amit meg nem becsül meg.
2016. okt. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
85%

Mi már évek óta csináljuk azt,hogy hűtőre kirakunk egy papírt rá a neveket és mindenki felírhatja mit szeretne több dolgot is felsorolhat.


Ha drágább dolog van akkor azt többen össze dobjuk és az mellé még vmi kisebbet kap.


Mondjuk mi úgy szoktuk anyának (én,húgom,apa) közösen vesszük meg amit kért,így senkit nem vág földhöz.

Apának meg (én,húgom,anya)


Nekem anya-apa illetve húgom is külön szokott ajándékot adni, de úgyan így húgomnak én is külön adok illetve anya-apa is.


Nagyon rossz lehet ez neked.

Nálunk anyu mindennek örül,múltkor egy fülbe valót kapott meg szemránckrémet,illetve testápolót-nagyon örült neki,pedig a fülbevaló bizsu volt, a többi termék meg nem a legnagyobb márka.

2016. okt. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Olyan jó, hogy nálunk nincs ilyen. Az én családomban szent ünnep a karácsony, tulajdonképpen az egyetlen ünnep, amit megtartunk, és ilyenkor nálunk bizony nincs ajándékozás. Nálunk az a lényeg, hogy együtt legyünk. 24-én reggel az egész család összegyűl, begyújtunk, feldíszítjük a fát, sütünk-főzünk...stb. A lényeg, hogy reggeltől-estig együtt legyünk, együtt készüljünk az ünnepre. Este együtt üljük körbe az asztalt, és együtt vacsorázunk. És ez minden évben egyre szebb, és meghittebb annak ellenére, hogy nem ajándékozunk.
2016. okt. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!