Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miért díszítik fel egyesek...

Miért díszítik fel egyesek több nappal 24-e előtt a karácsonyfát?

Figyelt kérdés
Facebookon láttam több ismerősnél, volt aki már több nappal ezelőtt feldíszítette, de ma is több ismerősöm rakott ki képet.
2016. dec. 21. 21:28
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
80%
Ez engem is érdekelne. Az oviban is hallottam már tegnap,hogy pár gyerek mesélte az óvó néninek. Ő is csak pislogott. Láttam már sokan az ajándékot is odatették a da alá, sőt volt, aki írta fb-on, hogy már az ajándékozás is meg volt. Túlvannak már a szentestén, vacsorával, bejglivel együtt? Mit csinálnak majd 24-én? :-D
2016. dec. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Szerintem tojást festenek. :D


Viccet félretéve, olyan esetben mondjuk megérten, hogy anyukának vagy apukának olyan a munkája, hogy be van osztva Szenteste (pl. tűzoltó), és előbbre hozzák pl. 1 nappal. De itt egytől egyig olyan posztolják a karácsonyfákat akik tudom, hogy még véletlenül sem dolgoznak majd aznap (pl. a nagyfőnök a cégnél, ahol dolgozom, a felesége pedig otthon van a gyerekekkel).

2016. dec. 21. 21:41
 3/23 anonim válasza:
96%
én azért, mert imádjuk a karácsonyt. szentestére és karácsonyra szülőkhöz utazunk, így, hogy legyen értelme fát állítani, előre felállítottuk. mondjuk még csak 3 hós a kislány, jövőre nem hiszem, hogy fel fogjuk előre díszíteni.
2016. dec. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
100%
Mar kb a mi utcankban is van mindenkinek, szerintem csak a hangulat miatt:) mi vagyunk az egyetlenek szinte, akiknek meg nincs karacsonyfa:D
2016. dec. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
10%
beteg világ van minden esetre.úgy látom a perverz usát majmolják,csak azok lehetnek ilyen eszelősök és onnan indult a gonosz is.😆
2016. dec. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim válasza:
71%

Nahát, Rob007, ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

Nálunk is áll már vasárnap óta. Minden évben előbb díszítjük. 25-én hajnalban utazunk szüleimhez, ahonnan csak január 7 körül jövünk vissza. Akkor meg szedem is le. Hát ezért csináljuk meg előbb. Természetesen ajándékozás nem volt, majd 24-én vacsi után. A gyerek is tudja, minden évben így van. Nem is várja/kéri előbb az ajándékot.

2016. dec. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
66%
arra még nem gondoltatok, hogy mennyi embernek van külföldön élő rokona, akik talán ilyenkor tudnak eljönni a családhoz? én is utálom, ha valami el van siettetve, amikor szeptember végén kirakják a mikuláscsomagokat a boltokban, de szerintem nem kell ezt túlgondolni. A legtöbb család életében a karácsony a legszebb ünnep egész évben, sokan megveszik a fenyőfát 1-2 héttel hamarabb karácsony előtt, akár ezzel is már készülnek az ünnepre, hogy ne csak abban a néhány napban legyen ünnepi hangulat, hanem már korábban is. Vannak családok, akik elszakítva élnek egymástól (válás, munka stb.), még mindig jobb, hogy ünneplik akár hamarabb is, mintha nem lenne semmi.
2016. dec. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Nem, nem gondoltam erre. Csupa olyan rakja ki akiknél ez nem áll fenn... Ráadásul még ki is posztolják a facebookra a fájukat, 20-án.

Hangulatot ablakba rakott fényfüzérrel is lehet teremteni szerintem.

2016. dec. 21. 22:03
 9/23 anonim válasza:
16%
#6 -nahát te nem vagy bölcs és még ámerikán sem.ilyen is van. 😂
2016. dec. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
40%

[link]


Mi is pont ezt beszéltük a férjemmel. Ha elutaznak is 24-én, akkor sem indokolja semmi, hogy több nappal, héttel előbb feldíszítsék, 23-án is megtehetik.

Amúgy magánügyük lenne és nem érdekelne, de teleposztoják a facebookot vele.

2016. dec. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!