Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miért díszítik fel egyesek...

Miért díszítik fel egyesek több nappal 24-e előtt a karácsonyfát?

Figyelt kérdés
Facebookon láttam több ismerősnél, volt aki már több nappal ezelőtt feldíszítette, de ma is több ismerősöm rakott ki képet.
2016. dec. 21. 21:28
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
72%
6-os vagyok. Az nem indok, hogy szeretnénk azért pár napig nézegetni és a gyerek is imádja? Azért cipeljem fel 24-én, meg díszítgessem, hogy másnap itt hagyjuk? És mikor hazaérünk lebontsam? Ez logikus? Miért szúrja ez más szemét? Mellesleg én nem posztoltam a facebookra erről, nem is tervezem. De ha megtenném, akkor se lenne senkinek semmi köze hozzá. Miért kell ebbe is belekötni?
2016. dec. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
80%
Mi 24-én díszítjük, de külföldön divat nemhogy napokkal, de hetekkel előre feldíszíteni. Sőt olyat is láttam már, hogy minden szobában volt egy kisebb, amit a gyerekek díszítettek, a nappaliban meg egy óriási már novemberben... Biztos szeretik nézegetni.
2016. dec. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Mi 23.-án fogjuk, mert 24.-én vendégünk lesz délután, álljon már a fa, meg ajándékot gyereknek csak fa alá teszi, de biztos nem posztolgatok ég tudja mennyi mindent a facebookra, a Karácsony a magánügyünk.

Mint ahogy mindenkinek az, hogy hanyadikán dísziti.


Mellesleg, igen van, ahol a gyerek két helyen is karácsonyozik, mert mondjuk nem élünk már együtt.

Ja, és még 24.-én főzni fogok délelőtt, nem lesz időnk máskor díszíteni.

2016. dec. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Én Angliában élek, és itt kint már november közepén, végén feldíszítik a fákat. Már hetek óta minden lakásban ott látom a díszített,kivilágított fenyőfákat amit már 25 - én bontanak is le. Rám meg furán néznek a kollégák mert csak 4-én díszítem a fát. Olyan lehangoló egyébként..
2016. dec. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Kései Sirató ***** válasza:
80%

Sokan megveszik előbb, és nem tudják hova tenni. Ha pl.panelben laknak, ahol nincs is erkély, ez lehet az egyik ok.

A másik, hogy 24-én elutaznak.

Lehet, hogy olyan vendéggel, vagy családtaggal akarnak ünnepelni, aki 24-én dolgozik.

Az is lehet, hogy egyszerűen így esik jól nekik.

A boltokban, éttermekben, hivatalokban már 6-án mindenhol fel volt díszítve a karácsonyfa, otthon miért ne lehetne, ha valakinek ahhoz van kedve? Ha nem árt vele senkinek, miért idegesíted magad miatta?

2016. dec. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
41%
Hát engem nem érdekel, más hogy csinálja, de én 24.-én díszítek. Nem csak a fát, de a házat is. Az én felfogásom szerint, ilyenkor kell megérkeznie a fénynek, a csodának, meg is unnánk hamarabb. Most még csak adventi koszorú van, meg néhány kis Mikulás, amit 6.-án raktam ki.
2016. dec. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
100%
mi mindig 23.an diszitjuk fel, mert 24.en mar vendegeink vannak es anyukam sut foz, en meg segitek ebben neki, apa a kisocsemmel van(2eves) es 24.en mar nem maradna erre ido, es kenyelmesebbnek tartjuk egy nappal hamarabb megcsinalni:)
2016. dec. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
71%
Nagymamáét mi is 23-án díszítjük. Ő már túl öreg, hogy egyedül feldíszítse. 24-én meg mindenki a saját családjához utazik, akkor már nem tudunk neki segíteni.
2016. dec. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi már feldíszítettük 20.án. Nálunk is időhiány miatt áll már 20.a óta. Egyébként meg kinek mi köze hozzá ki mikor diszíti. Ha valakinek ez esik jól hát csinálja. Ha rajtam múlna ( én vagyok a gyerek a családban ) már hetek óta állna... :D
2016. dec. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekunk nincs idonk ra. 21en diszitettuk fel. Tegnap a hazat es az udvart takaritottuk. Ma parom dolgozik. En sutiket sutok este aposnak fozunk, utana holnap 7kor indulunk Szikszora majd sogorekhoz utana parom ejszakas.
2016. dec. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!