Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mit tegyek, ha második éve...

Mit tegyek, ha második éve nincs karácsonyi hangulatom?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem érzem az ünnep varázsát, még úgy két éve még olyan szép, s jó volt az egész, élveztem, ajándékok, díszítés, stb.

Most nincs semmi hangulatom, reggel korán kell kelni, el kell menni, fáért, reggeltől estig sütni, főzni, takarítani kell négy napig, nem érzem azt a nagy szeretet amit mondjuk a filmekben mutatnak, jó elhiszem, hogy az csak egy film, ez meg a valóság, de már ilyen fiatalon azt érzem, hogy nincs kedvem ehhez.

Minden évben ugyanazok a díszek, ugyanazok a beszélgetések, ugyanaz az a robotolás 23-26 között.

Nem nagy családdal ünneplünk, a szüleim nincsenek kibékülve a rokonsággal, így nem tartjuk szinte senkivel a kapcsolatot.

Csak felhúzom magam mindenen, "ezt csináld, azt ne csináld, ez nem jó, ez sem"

Éjszaka nem alszok, ha pedig alszok akkor még álmomban is azon gondolkodom, hogy lassan itt a félév és hanyas leszek az adott tárgyból, meg, hogy szünet utan 120 leckés témazárót írunk. Itthon folyton az van, hogy "Ha nem csinálod meg nem mész le egy félévre" mindig, minden karácsonyon csak ezeket a mondatokat hallom, nagyon idegesít, hogy az ami eddig szép és varázslatos volt, az mára már fenyegetések sorozatára és robotolásra váltódott.

Félre értés ne essék, nem sajnáltatni jöttem magam, a kérdésem csak annyi, hogy hogyan szerezzek magamnak karácsonyi hangulatot?

Mit tegyek?

Nem kioktatást szeretnék, hogy "becsüld meg a szüleidet" meg hasonlók, tanácsokra lenne szükségem.

Csak értelmes válaszokat kérnek!

Köszönöm!

Kellemes ünnepeket!


2016. dec. 23. 13:43
 1/7 A kérdező kommentje:

Egy félévig*

Elnézést, gyorsan írtam!

2016. dec. 23. 13:46
 2/7 anonim válasza:
Imádom, amikor valaki megmondja, hogy mit válaszolhatnak neki. Akkor válaszold meg magadnak.
2016. dec. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez egy nagyon hasznos, s értelmes válasz volt!
2016. dec. 23. 16:32
 4/7 anonim válasza:

Nekem tizenéve nincs!


Csak annyi "értelme van" még, hogy a legszűkebb család van együtt, azaz 4 fő, de amúgy meg senkim nincs, így felesleges csinadratta már a nagy készítgetés, ráadásul most vagyunk túl egy temetésen, így már nagyszülőm nuku.

2016. dec. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Nekem kb. 5 éve nincs karácsonyi hangulatom. Nálam főleg azért, mert az időjárás nem igazán decemberi, és a gyerekkori varázs is elmúlt már.

Díszítsd ki a szobád, hallgass karácsonyi zenéket, vagy nézz karácsonyi filmeket, talán segít. Szerintem még a karácsonyi illatok és a feldíszített fa látványa segít.

Ebben a pár napban próbálj meg nem a sulira gondolni (majd karácsony után tanulsz).

Remélem szép ünneped lesz.

2016. dec. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nekem sincs semmi hangulatom ez az ősz/tél nagyon nem jól alakult. nagyanyám legyengült már ősz óta azóta anyám napokat/hétvégéket tölt vele apámmal meg nem vagyok jóba így ha gondom van mindig anyámmal beszélem meg. most vagyok első éves egyetemista mondhatni minden zh-m egyes lett annak ellenére hogy órákat napokat hétvégéket tanultam rá meg persze éjszakákat. így most tanulok vizsgákra (anyám most sincs itthon) és reménykedem hogy a következő év jobb lesz
2016. dec. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nekem már van egy kicsi, tegnap meg volt az ajándékozás, megnéztünk együtt pár filmet, fát díszítettünk.

Csak ilyen beteg ne lennék, hogy 3 napja az ágyat nyomom.

Kitartást mindenkinek!

2016. dec. 25. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!