Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ti ajándékoztok karácsonykor?

Ti ajándékoztok karácsonykor?

Figyelt kérdés

Mi a családdal eldöntöttük, hogy nincs ajándékozás az idei évtől kezdve. Személy szerint nem is bánom (amúgy is teljesen elanyagiasodott a karácsony szerintem), mert az elmúlt több, mint két évtizedben elég sok mindent megkaptunk, amire szükségünk volt (elektronikus eszközök, könyvek, stb.). Inkább már csak az ünnepi hangulat a lényeg számunkra az együtt főzés/sütés és hogy együtt legyen a család.


Nálatok hogy van? :)


25F



2017. nov. 20. 23:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
82%

Ajándékozunk a szüleimmel, testvéremmel+párjával és természetesen férjemmel+gyerekekkel. Mert mindannyiunknak öröm találgatni, minek örülne a legjobban a másik, és jó látni az örömet az arcokon, valamint a bontogatás izgalmát. És nem leszek álszent leírni, nekem is vannak tárgyi vágyálmaim amiket Karácsonyra megkapok de magamnak csak úgy nem venném meg.


De férjem családjával nem ajándékozunk már, mert mi bármit adtunk, csak letették és nem foglalkoztak vele (volt, hogy meg sem nézték), nekik meg csak nyűg volt....utolsó ajándékozós Karácsonyozásnál konkrétan csak kivettek a tárcájukból egy 5 ezrest és odaadták, amikor mi átnyújtottuk a szépen becsomagolt, hetekig tervezgetett-beszerzett meglepetést. Szóval javasoltam hogy velük inkább hagyjuk....(és nem a pénz volt a gond..)

2017. nov. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk a gyerekek kapnak nagyobb ajándékot, mi felnőttek egymásközt egy könyvet, egy üveg bort szoktunk ajándékozni, olykor valamilyen vicces apróságot, ki milyen közeli viszonyban áll a másikkal.
2017. nov. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
75%
Mi szoktunk, mindenki szeret szerintem adni-kapni, mindkettő jó érzés. Nem kell hogy drága legyen, de szerintem egy kézzel készített ajándék is jobb mint a semmi, ha mondjuk kevés a pénz.
2017. nov. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
A férjemmel már a kapcsolatunk elején sem ajándékoztunk egymásnak, az első Karácsonyunkkor már együtt éltünk, akkor jelképesen vettünk egymásnak tusfürdő csomagot, amit alapból is használtunk, hogy mégis legyen valami a fa alatt, a következő években és most is pedig megvesszük amire szükségünk van közösen a háztartásba és nagyobb beruházás. Idén például új mosógépet veszünk magunknak, és úgymond az a karácsonyi ajándékunk :D Most várjuk az első babánk, neki mindenképpen fogunk ajándékozni, hogy átélhesse a várakozást, a meglepetést, az ajándékok bontogatását, ezt semmiképp nem venném el Tőle. :) A család többi tagjával is pár éve már csak jelképesen csokit és bort ajándékozunk egymásnak, szülőkkel testvérekkel, fontosabb a közös ebéd/vacsora, és hogy együtt vagyunk. A gyerekek kapnak ajándékot csak. :)
2017. nov. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

9.es.

Nemcsak a te ferjed ilyen....

Mi 30 eves hazasok vagyunk,de sose lattam ugy istenigazabol orulni semminek,tok kozombosen fogad mindent,semmi erzelem nincs az arcan.

Pedig neki van hobbija,a horgaszat.

Annak orul a maga modjan..


Viszont o se tud engem meglepni...volt mar,hogy felig kifolyt ( vagy amit kifujkaltak) edt t kaptam role,maskor epilalogepet,v borotvat ,( celzas,h neha az o borotvajat hasznaltam..)

Hiaba celoztam ra,pl.h de tetszik ez a taska,es mutattam is neki melyik!o csak arra emlekezett,h taska kellene,es vett egy taskat,ami nem is tetszett...


Ahhoz meg mar vegkepp nincs fantaziaja,h szinhazjegyet,utazast stb.ajandekozzon,ne targyat..

Szoval nalunk nem jon be az ajandekozas..

2017. dec. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

11.es ez is ismeros!!Anyosekkakkal reg abbahagytuk...volt hogy 200 ft os neylonharisnyat,25 dkg as kavet kaptam,ferjem 6 db is textilzsebkendot...pefig nem voltak szegenyek.

Volt mikor penzt adtak,na nem sokat,de meg az is jobb volt ,mint a fentiek.

Mi szep salat,kendot,disztargyat adtunk nekik,amit a sogornomek elkunyeraltak toluk,naluk lattam viszont..

Na itt volt vege,ezentul csak a gyetekeknek vegyenek,kertuk meg oket...

2017. dec. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
75%
Én igen, mert imádok adni. Apróságokat, nem nagy dolgokat. Kisgyerek rokonnal nagyon ritkán találkozom, két-három évente, ők mesekönyvet szoktak kapni, felnőttek csokit, kávét, bort, gyereklelkű felnőttek valami kézműves cuccot. Volt olyan év, hogy mindenki házilekvárt kapott. Hogy én mit kapok, sokszor kérek hasznos dolgokat, nem konkrétan karácsonyra, úgy általában mondogatom, hogy beázott a cipőm, satöbbi. Tesóm például egy ideje szakácskönyveket vesz nekem, ami tök jó, mert szeretek főzni, és újakat kipróbálni.
2017. dec. 11. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!