Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mindenkinek ajándékoztok...

Mindenkinek ajándékoztok karácsonykor?

Figyelt kérdés
5 gyerek van a családban + a sajátunk. Szülők, nagyszülők, testvérek, ha mindenkinek csak 2000 ftért veszek valamit, az is egy vagyon. Felvetettem, hogy csak a gyerekek kapjanak ajándékot, mert senkinek nem hiányzik a plusz kiadás. Tavaly is megbeszéltük ugyan, de végül is mindenki vett valamit, én meg tartottam magam a megbeszéltekhez és szarban maradtam... Kellemetlen, de nem tudok 30000 ft-ot elkölteni ajándékokra...
2012. nov. 20. 06:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen régen, hogy megbeszéltük, mi tartottuk, de senki más. :S

Jelenleg viszont már szerencsére megszűnt mindenféle ajándékozás. Tőlem kizárólag a szüleim, a testvérem és a testvérem barátja kapnak - és ők is csak apróságokat.

Még esetleg egyik barátom szokott kapni, de ő meg tényleg csak valami pici, ált. kézzel készített valamit.

Amúgy ilyen kisebb díszeket szoktam gyártani, ha pl. vendégségbe megyünk.

2012. nov. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
Mi már anyuékkal és a tesómékkal nem ajándékozunk csak anyósékkal és párom tesójával,és mamájával,illetve tesómnak a gyerekeit ajándékozzuk meg.
2012. nov. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%
A mi szűk családunk is 17 fő, ebben csak a szülők, a testvérek, testvérek párjai és gyerekei vannak benne, ráadásul egyik testvéremnek és nekünk nincs is még gyerekünk. Minden évben közlik, hogy ne vegyünk egymásnak semmit, csak az 5 gyerek, de minden évben kap valamit mindenki a többiektől, ez csak egy szokásos üres frázis. Nem várjuk el az ajándékokat, de szívesen adjuk, én pl. nyár végétől kezdve mindig azon gondolkodom, kinek mit, és szóba sem jöhet se kp, se ruha, se tisztálkodószer. Nagy részét mindig magam készítem: házi likőr, fűszerolaj, fűszercsomagok, sk díszek, receptkönyv, naptár... van, aki könyvet kap, a gyerekek társasjátékot, és minden család kap különleges lekvárokat. Nagyjából 25-30 ezret költöttem az idén eddig karácsonyi ajándékra, és majdnem minden megvan, még ma megyek 1-2 dologért. Szeretek azon agyalni, mit kapjanak, és nagyon jó érzés, amikor látom, hogy örülnek neki - noha a következő mondat, hogy de megbeszéltük, hogy csak a gyerekek (ennek ellenére ők is adnak mindenkinek :))
2012. nov. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
nem muszáj csak decemberben meg novemberben vásárolni. év közben annyira nem tűnne soknak ha folyamatosan vennél ajándékokat
2012. nov. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szüleimnek, páromnak, anyósoméknak és keresztfiúnknak veszünk ajándékokat.

Igaz mi általában úgy csináljuk, hogy ha látunk valami jó, de ép akciós játékot a kicsinek, legyen ez akár szeptemberben akkor megvesszük neki.

És a többieknek is úgy szintén, sok lenne a kiadás még ha kb. 2-3000 Ft költenénk rájuk novemberben.

2012. nov. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
én nem értem miért ekkora bonyodalmat csinálni a karácsonyból.miért "kell " az ajándék.gyerekeknek más persze de ha nagy a család,sok a felnőtt akkor még egyszer meg kellene beszélni hogy csak a gyerekek kapjanak..és kész.nem arról kellene szólnia hogy mindenkinek nyűg hogy ki kinek mit vegyen még.az előttem szólóknak meg annyit hogy nem mindenkinek hiányzik a nem tudom hányadik szakácskönyv,meg ilyesmi.énis kaptam már indiai táncos könyvet(nem is szeretek táncolni)gondolom nem kell mondani mennyire örültem :S
2012. nov. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
egy kell kimaradt az elejéről.amúgy a házilag készített cuccok,meg amit meg tudnak enni,inni jó ötlet.meg hogy hamarabb is lehet vásárolni.én szerintem karácsonyi díszeket csinálok,kapnak még sütit és befejeztem.:D
2012. nov. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Mi vagyunk vagy 40-en... és ez csak a szűk család! Mi azt csináljuk, mint annó a suliban... bedobjuk a neveket egy kalapba és mindenki húz egyet... mi így ajándékozunk.
2012. nov. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Felnőttem, megkértem a "felettem állókat", hogy ne vegyenek ajándékot nekem, meg a férjemnek. Kiborultak, és közölték, hogy ilyen nincs. Úgyhogy továbbra is kell ajándékozni. Mi tavaly körülbelülre megpróbáltuk ezt a 2000-es árat tartani, és brutálisan kicsi ajándékokat tudtunk csak belőle venni. :( Most is ezt kell alkalmazni. Szóval 6 felnőttnek kell ajándékot venni, ez 12.000, és utazásra költünk 14.000 forintot. A férjeméknél a kollegák kihúzzák egymás nevét, és hiába van vm alacsony határ, mindenki tízszeresen is túllép. Mondjuk szerények leszünk, az is legyen 10.000. És karácsonyi ételeket is készítünk: az is pénz... Borzalmas a karácsony, bárcsak ne lenne! :( És Mikulás se legyen, mert nálunk akkor is kötelező ajándékozni.
2012. nov. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos nincs túl nagy családom,akik meg vannak,azokkal nem olyan szoros a kapcsolat,hogy együtt ünnepeljünk vagy megajándékozzuk egymást.A szüleimmel és a két testvéremmel együtt ünnepelünk. Nekünk gyerekeknek még nincs családunk.

Én úgy szoktam megoldani,ahogy a #4 hozzászóló javasolta,vagyis nem hagyom év végére az ajándék vásárlást hanem egész évben nyitott szemmel járok. Sokat lehet így spórolni. Volt,hogy tizenezer ft-os könyvek 1-2 ezerre voltak leárazva.Nézem a leárazásokat,kiárusításokat is. Ha havi szintre lebontjuk,akkor nekem az ajándékok beszerzése havi (és nem minden hónapban) 2-3,5 ezer forint többletkiadást jelent,ami szerintem nem túl sok.

Ha nem tudsz ajándékozni,akkor készítsz süticsomagokat. Süss 2-3 fajta apró sütit, (muffin,linzer,hókifli stb) csomagold be szépen celofánba és add azt.

Vagy nyomatékosítsd azt,hogy ti tényleg nem fogtok ajándékozni és a kellemetlenségek elkerülése érdekében szeretnéd,ha ők is tartanák magukat a megbeszéltekhez.

2012. nov. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!