Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Karácsonyi készülődés? Van,...

Karácsonyi készülődés? Van, aki nem csinál 8 fogásos ebédet a szűk családjának?

Figyelt kérdés

Tudom, lepontozós kérdés, csak kíváncsi vagyok, hogy vannak-e mások is úgy, mint mi, hogy az ünnep számít, nem a kaja és a csili-vili lakás.

Anyám szerint ilyenkor alap a díszebéd.

Tavaly nálunk konkrétan borsófőzelék volt az ebéd, mert azt kérte a család. Egyféle leves, egyféle süti, kész.


2017. nov. 29. 12:23
1 2
 11/13 anonim válasza:
Mivel én karácsonykor mindhárom nap dolgozok, nem viszem túlzásba. Zöldség leves, fasírt rizzsel, kókusz golyó, valami bolti linzer. Így nem igazán lehet pattogni. :( 24L
2017. dec. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nálunk sok kaja szokott lenni, ezek a tipikus karácsonyi ételek. Halászlé, mákos guba, töltött káposzta, rántott hús és krumplipüré, húsleves aki nem szeretné a halászlevet, plusz egy csomó süti. Egyrészt ilyenkor átjönnek unokatesómék is, és egy közös ebédet csinálunk, másrészt anyával és a húgommal együtt csinálunk mindent. Ez már bevett szokás, kiskorom óta együtt sütünk karácsonykor, mióta nagyobbak vagyunk a főzésben is segítünk húgommal, miközben karácsonyi zenék mennek, beszélgetünk, nevetünk, jól érezzük magunkat. Én enélkül el sem tudnám képzelni a karácsonyt, ez a kedvenc részem az egészben :)
2017. dec. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

„Egy közös étkezés az együttlét ősi formája”


A hannoveri egyeteme szociológus professzora mondta. És milyen igaza is van, hiszen a közös asztalnál az étel megosztása több ezer éves kulturális és evolúciós örökségünk.


„az ünnep számít, nem a kaja és a csili-vili lakás.”

Azt aláírom, hogy nem a drága ajándékok határozzák meg ünnep mibenlétét. De ez a mondat (a csili-vili lakással pláne) módfelett a ló túlsó oldalára dobja át az egész témát. Nem vagyok benne biztos, hogy egy átlagos nap szintjére kellene degradálni az ünnepet a külsőségek terén. Az együtt feldíszített lakás, a közösen összeállított/elkészített és elfogyasztott finom ételek. Az ünnep hangulatát abszolút meghatározzák. Nem tudom mi a problémád ezzel. Tipikus lázadjunk minden tradíció ellen hozzáállás én úgy érzem.


Idézet egy gasztronómustól:


„Amikor egy menüsort felépít az ember karácsonyra, alapvető, hogy hosszú ideig fő, olyan, amit nem összecsapunk, hanem megadjuk a módját az elkészítésének. Azt gondolom, a karácsony nem a sietségről kell, hogy szóljon. Legyenek húszperces ételeink, amikor hazaérünk este hatkor és fél hétre vacsorát kell tenni az asztalra – de ezek nem a karácsonyi ételek. Ilyenkor legyen meg, hogy megkomponálom, összerakom a fejemben, megveszem a hozzávalókat. Legyen időm átgondolni, hogy mikor mit készítek – de azért persze ne kelljen az egész napomat a konyhában tölteni. De fontos, hogy ünnepi legyen."

2017. dec. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!