Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Miért baj az, ha nem "csak"...

Miért baj az, ha nem "csak" egy 5 ezres pulcsit vesznek a szülők karácsonyra, szülinapra bármire?

Figyelt kérdés

Miért fáj ez bárkinek? Neki attól kevesebb lesz?

Nem csak osztálytársaknak, hanem pl a családon belül is nagynéni, nagybátyám is mondja a szüleimnek, hogy ne vegyenek meg ezt vagy azt mert "elleszünk" kényeztetve.

Egy gyönyörű pacit hoz a Jézuska ami nem olcsó ugyan (600 ezer) de nem lesz utána éhezés, akkor miért baj?

Kistesóm (12 éves) iPhonet kap. Most anyuék "átgondolják", hogy kevesebbet kapjunk. Ez nem igazságtalan, csak azért mert unokatesóimnak nem jut ennyi és a nagyiék, rokonok hisztizni?


2017. dec. 7. 20:28
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Na igen utolsó!!!én is így gondoltam!!

Pl unokatesóm 16 éves és egy szórakozóhelyen fog szilveszterezni, a szüleim ezt nem engednék soha, de mégsem magyaráznak nekik.

2017. dec. 8. 09:44
 12/15 anonim válasza:
33%

Egyáltalán nem baj ha valaki aki megteheti akkor igenis költ a gyerekeire...

Rám is költenek a szüleim és idén is megkérdezték, hogy mit szeretnék. Sajnos nem jutott eszembe egyből semmi sem és ezért feltettem a híres kérdést itt, hogy "mit kérjek karácsonyra?"

Nyilván ír le adatokat az ember, hogy milyen összegben legyen és, hogy felesleges kommentek ne szülessenek ezért azt is, hogy mi NEM kell, mert már van vagy nincs rá szükséged...

Természetesen elküldtek rengetegen a jó büdös "testkereskedőnőként dolgozó" anyámba, hogy mit képzelek magamról, hogy én ennyiért kapok ajándékot...

De ne foglalkozz az ilyenekkek, mert csak a szegénység b*ssza a nyomorúságot és ha ő nem ekkora értékben kapnak ajándékot akkor jön az irigykedés és a beszólogatás... ;)

2017. dec. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Kérdező, vegyél egy könyvet. Olvasni mindenki szeret, és hacsak nem a Káma-Szútrát adod ajándékba, nagyon nem tudsz mellélőni.


Nem az iPhone az Universum non-plus ultrája.

Mellesleg én megtehetném, hogy megveszem, akár ajándékba is, de nem fogom.

Nem értek egyet a gyártó cég gyártási folyamataival és az egész cég üzleti és emberi szemléletével. Jobs vezetése alatt se, és most se.

2017. dec. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
68%

hat...talan a kellemetlenseget akarjak elkerülni hogy karacsony este (vagy nalatok reggel ha usa karacsonyozas van) ciki legyen hogy ti ketten kicsomagoljatok a több 100 000 ft-os ajandekokat es az unokatesok pedig pl "csak" egy pulcsit vagy videojatekot kapnak...

avagy vegyenek a tehetös szüleid a szegenyebb unokatesoknak is valami szepet ;)


különben ajanlom azt ami nalunk van :

nalunk is apum, anyum jobban keresnek mint anyu tesvere. es mivel senki nem akarja hogy a masik rosszul erezze magat. igy karacsonykor huzas van. az egesz csaladon belül mindeki huz egy nevet. A szabaly : ajandek 5 ezer ft alatt, legjobb ha sajatkeszitesu.

es igy senki sem kerül rossz helyzetbe es kezdi el rosszul erezin magat hogy bezzeg XY ezt kapta en meg csak azt

2017. dec. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Hát, én 16 évesen egy Cartier órát egy Versace parfümöt és egy Pandora nyakláncot kaptam. Nagyon örültem neki.
2018. márc. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!