Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ugye mindenki kicsit megkönnye...

Ugye mindenki kicsit megkönnyebbült, hogy végre vége a karácsonynak?

Figyelt kérdés
2017. dec. 26. 21:04
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

#28 Össze-vissza van a család, 3-fele. Bátyámmal töltöttük otthon a szentestét koplalva, mert annyira nem foglalkoztunk a Karácsonnyal, hogy eszünkbe se jutott elmenni a boltba :D Fene se tudta, hogy itt 3 napig nem lesz bolt, nem szoktam ehhez hozzá, mert életvitel szerűen nem Magyarországon élek.

Meg általában csak éttermekből rendelgettünk, de most semmi sem volt nyitva.

De úgy nem érdekelte a szülőket se, még csak nem is kívántunk boldog ünnepeket egymásnak. Az egyik szülő utalt minden gyereknek pénzt és ennyi volt igazából.

2017. dec. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
54%
Nagyon jó volt az idei karácsony, ugyanakkor jó is hogy nem tart tovább úgy szerintem elveszne a varázsa. Viszont rengeteg kaja meg pia maradt újévig is kitart :DD
2017. dec. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
0%

Örülök, hogy vége, én nem szeretem ezt az év végi ünnepkört, kimaradhatna úgy, ahogy van.

Az egyetlen jó az volt benne, hogy hazajött a lányom a vőlegényével.

2017. dec. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
Azt hiszem igen! Nagyon szeretem a karácsonyt, de most nem volt hozzá hangulatom, pedig nagyon vártam. Egyedül a karácsonyfa emlékeztetett rá, hogy karácsony van. Hiányzott a hó és a nyugalom.
2017. dec. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
58%
Én nem igazán szeretem a karácsonyt. Mindkét napján megyünk a családhoz. Férjem és az én családomhoz. Ebben csak az a gond, hogy egyik sem igazán összetartó, szerető család, ilyenkor pedig megy a játék, hogy mennyire jó együtt, hogy hogy szeretjük egymást. Utálom a képmutatást. Egész évben meg az egyik családrész le sem pottyantja a másikat, a másik család pedig állandóan kritizálja egymást, vitatkoznak.
2017. dec. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon szörnyű volt idén a karácsony. Hiába költöztünk külön eddig egyetlen napot se tudtunk kettesben tölteni karácsony idején. Folyton rohantunk egyik családtól a másikra. Fogalmam sincs ki hogy reagált az ajándékaimra és én se tudtam örülni semminek pedig elég sok hasznos dolgot kaptunk.

Én csak 1 napot akartam a vőlegényemmel kettesben de sajnos ezt nem kaptam meg. Helyetta volt baleseti, romlott krumpli, sírás több embernél is. Ezek után és is minden nap csak bőgtem.

Úgyhogy egyrészt sajnálom hogy ez a karácsony elúszott másrészt örülök hogy vége.

2017. dec. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Utolsónak: Mivel mostanában költöztetek össze, szerintem kialakíthatjátok a saját karácsonyi szokásaitokat, és ebbe a család sem szólhat bele. Ha most jól alakítjátok, (mondjuk jövő karácsonykor, és úgy, hogy már előtte kb. két hónappal bezengitek a családjaitoknak), akkor lehet, hogy lesz sértődés, de utána már mindenki tartani fogja magát ehhez).

Ha ebbe nem fér bele a rokonizálás, akkor azt is el lehet mondani előre. Mondjuk szenteste Nektek kettesben az új otthonotokban. Aztán 25-én a Te szüleid, 26-án a vőlegény szülei. (Nálunk így van, mi 1,5 éve lakunk együtt, ez volt a második ilyen szentesténk kettesben, mi is jegyesek vagyunk. Volt persze duzzogás, főleg a párom családja részéről, mármint tavaly. Most, idei karácsonykor már fel sem merült bennük, hogy ott szentestézünk náluk (vagy a párom oda megy haza szenteste), tudomásul vették a dolgot.

Az első 1-2 évben kell ügyesen alakítani, mert utána kb. évtizedekig ez lesz, ezt veszik készpénznek a családjaitok.

(Már persze csak akkor "kell" alakítani, ha nem akartok bolondok házát, sírást, kimerülést megint majd.)

2017. dec. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Mivel október közepén már elkezdődött a karácsonyi vásár az üzletekben, már december elejére csömöröm volt a fősoron hegyekben tornyosuló szaloncukor látványától, meg a hangszórókból harsogó karácsonyi muzsikától.

Nekem a karácsony az egy meghitt ünnep.

Nem az, amit a kereskedelem képes csinálni belőle.

2018. jan. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!