Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Nálatok természetes, hogy a...

Nálatok természetes, hogy a felnőtt gyerekek a családjukkal karácsony egyik napján a szülőknél ebédelnek-vacsoráznak és ha igen, visszahívjátok-e őket mondjuk másnap? Ha nem, akkor miért nem?

Figyelt kérdés

2018. okt. 20. 05:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
24én a szűk család ünnepel: szüleim, húgom és én (esetleg anyukám anyukája). idén a barátommal fog bővülni a csapat. 25én és 26án a tágabb családdal ünnepelünk, 1 nap apám oldalával, 1 nap anyáméval. alig várom már :)
2018. okt. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Másnap nem hívok vissza senkit, hiszen nem egymás hegyén-hátán élünk,hanem egymástól távol.


Ha lehetőség van rá, valakinél összejövönk mindannyian az ünnepi időszakban, de ha nem, akkor ott a Skype. Hiszen szerte a világban élünk.

2018. okt. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Mi közel lakunk a szüleinkhez, és el is férünk mindhárom épületben, de sosem volt szokás a visszahívogatás. Férjem családja hatalmas az én 3 nagyszülő+anyukám minicsaládomhoz képest, ha visszahívogatnánk, január közepéig családlátogatnánk.

Nálunk ez alakult ki:

24-én szűk család: férjem és a gyerekeink. 25-én az én családomhoz megyünk: anyukámhoz átjön a két nagymamám és a nagypapám. 26-án férjem családját látogatjuk, olyankor átmegyünk a nagymamájához, oda jönnek a nagynénje, nagybátyja, az ő családjaik-gyerekeik, férjem szülei és testvérei. Ott rengetegen szoktunk lenni. Ez a buli egyszer volt máshol, egyik évben férjem nagymamamája összeszedett valami csúnya betegséget, és akkor férjem szüleinél voltunk.

2018. okt. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én a helyedben meghívnám őket. Összekéregetném a szomszédoktól az asztalokat-székeket, hogy le tudjak mindenkit ültetni, a sütiket megsütném az előtte való héten, levest 2 nappal előtte, a főételt meg több részletben aznap.

Mindenki úgy lát vendégül, ahogy tud. Én is kértem székeket, asztalokat kölcsön, nem baj az. Máskor meg adtam is; tányért, étkészletet is, amikor máshoz jöttek.

2018. nov. 7. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!