Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Van még olyan, aki nem érez...

Van még olyan, aki nem érez semmit Karácsonykor?

Figyelt kérdés

Gyerekként nagyon szerettem a Karácsonyt, olyan jó volt ajándékot kapni, akkor még nem volt (szinte) semmi pénzem, így nagyon örültem az ajándékoknak, hiszen azokat nem tudtam volna megvenni magamnak. Akár könyv, akár társasjáték, akár egy bicikli stb.

De most így lassan 30 évesen egyre inkább alig érzek valamit. Nem várom az ajándékokat, mert amire szükségem van (könyv, elektronikai cucc, ruha, stb.) azt már megvettem magamnak, vagy bármikor meg tudnám venni magamnak. Jó esetben kapok valamit amit amúgy használnék, rosszabb esetben meg valami olyat, ami egyáltalán nem a stílusom, és csak foglalni fogja a helyet. A családomnak/barátaimnak is megvan mindene, amire szükség van, azt bármikor meg tudják venni maguknak.

Így az egészből valahogy kihunyt az izgalom, mert voltaképp senkinek semmi szüksége az ajándékokra. Így sablonosan szüleimnek mindig valami párnapos külföldi utat szoktam ajándékozni, testvéremnek valami elektronikai eszközt vagy telefont, barátoknak pedig valami apróságot.

Egyetlen egy dolog van, ami érzéseket kelt bennem a Karácsony kapcsán. Már pár éve néhány barátommal mindig viszünk az egyik árvaházba karácsonyi ajándékokat, azt mindig nagyon szeretem. :) Azoknak a gyerekeknek tényleg szükségük van ezekre a dolgokra, és azok a gyerekek tényleg örülnek ezeknek. :) Itt tényleg van értelme a Karácsonynak, ez olyan (nem tudok rá jobb szót) valódi. Ezeken az ajándékokon mindig csomót agyalok, mert tudom, hogy nekik számít milyen lesz, legalább 10x annyit időt töltök ezzel mint a családnak/barátoknak szánt ajándékokkal.

Szóval ez tényleg nagyon jóleső érzéssel tud eltölteni, de az összes többi dolog kapcsán csak azt érzem, hogy legyünk már túl az egészen, legyen már január 2-a, és folytatódjanak a normális hétköznapok. Nem akarok találkozni azokkal a rokonokkal, akikkel (nem véletlenül) egész évben nem találkoztam. A hagyományos karácsonyi menüt is unom már nagyon, ráadásul amúgy is igyekszem egészségesebben/kevesebb édességet fogyasztva élni.

Úgy érzem, hogy ez valahol nem normális.

Van esetleg másvalaki, aki hasonlóan érez?


2018. dec. 17. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát nemtudom.

Mindenkinek más a normális.


Az viszont normális hogy adakozol, szép dolog.


Azt nem tartom normálisnak hogy ha nem tartod kb a kapcsolatot a rokonokkal akkor karácsonykor minek talizni velük?

Mert illik? Mert az a család ünnepe? Ez faszsag..

Itt kezdődik a felszínesség amibe nem kötelező részt venni!


Az meg hogy téged nem érint meg a karácsony, az se probléma attól még lehetsz normális ember :)

2018. dec. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az ajándékozás inkább gyerekeknek jó dolog, felnőttek között ezt jobb elengedni így karácsonykor, mert úgyis mindenki jobban tudja, hogy neki mire van szüksége. Nálunk a családban már ez van, és így mindig kellemes, jó karácsonyunk van. Nem is feszül rá senki a családban, nincs veszekedés, csak élvezzük az együttlétet.

Nem is kell semmi gyermeki izgalmat elvárni a karácsonytól így felnőttként.


A jótékonykodás viszont rendes dolog.


Én így felnőttként leginkább azt látom jónak a karácsonyban, hogy utána leárazások vannak, és olyankor viszont szétnézek a boltokban, és ha megtetszik valami, olyankor veszem meg. :)

2018. dec. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amiket írsz, azok nagy részét meg lehet oldani. Ha nem akarsz egy rokonnal találkozni, ne találkozz vele. Ha más, jobb ételt, pl. cukor- és lisztmentes sütit akar enni az ember, süthet és vihet, én ezt teszem, de valószínűleg meg tudnám oldani a családi karácsonyi vacsorát evés nélkül, ha nagyon akarnám. Mindesetre kihagyom a kevésbé előnyös ételeket s nyilván azt is, amit unok. Nálunk sem valami izgalmas a közös vacsora, no de nem az ételért megyek s nem is az ajándékokért. Nyilván egyes családokban megorrolnának a fentebb írtakért, szerencsére én nem ilyennek vagyok a tagja, nálunk tényleg szeretet és tolerancia van, karácsonykor és az év többi részében is. Ezért találkozom a rokonokkal karácsonykor, mivel jó velük.


Én rossz vagyok ajándékozásban (úgyhogy nem adok semmit, legfeljebb valami szép kis ehetőt), de mindig remek, apró, praktikus ajándékokat kapok. Sokaknak nem olyan nehéz ám ajándékozni, ilyenek a gyűjtők, akiknek valamiből sosincs elég... Vagy azok, akik bármilyen használható fogyóeszköznek örülnek. Én kaptam már minőségi macskaételt is karácsonyra, örültem neki :D Ez bónusz, a társaságért és a családi együttlétért megyek... Nem olyan varázsos, mint apró gyermekként, de azért jó.


Az árvaházas ajándékozás jó lehet :) Én mindössze fellépek a falusi kórussal az öregek otthonában s az óvodában karácsony előtt, az remek, főleg az utóbbi. Ha addig nem sikerül ünnepi hangulatba öltöztetni a lelkem, akkor ott megtörténik ez. Nagyon szeretek menni.

Ajándékokat vinni még különlegesebb lehet, mi csak narancsokat viszünk a kicsiknek s persze a dalokat :) Az árva gyermekek tuti nagyságrendekkel jobban értékelik az ajándékokat, mint az átlagos felnőtt, ez érthető is.

2018. dec. 18. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Nekünk semmi gondunk az ajándékozással, ebben a tekintetben mindenki tud figyelni egymásra, normális felnőtt módján. A távolabbi családtagokkal jelképes ajándékokat adunk, csoki, bor, ezeket mindenki szereti és örül is neki, a közeli családtagoknak pedig tudjuk, mire van szükségük. Ebből sosem volt még gond. Én alig várom, hogy együtt legyen a család és várom, hogy mikor kibontják az ajándékot, mit szólnak hozzá, gyermeki örömet érzek ilyenkor. Szerintem sok múlik az egymás iránti tiszteleten és odafigyelésen, hiszen attól ajándék az ajándék, hogy szívből jön. Nem tudom ezt neked másképp fogalmazni, remélem érted, amit írok, mert én is értem, amit te írsz, de nem tudom átérezni, ugyanis nálunk a karácsony sosem a rohanádról és az idegeskedésről szól, hanem megőrizte és máig megőrzi eredeti szerepét. Sokan utálják és sokan nem ajándékoznak, mert sorra kapják a haszontalan ajándékokat, de nálunk ilyen nincs és pont ez kellene hogy legyen minden családnál. Nem az érték számít, hanem az, hogy a másikat szívből meg tudd lépni egy olyan ajándékkal, aminek örül.

25N

2018. dec. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ja, és akikkel egész évben nem találkozunk, nincs jópofizás sem karácsonykor. Ez a nyugalom egyik titka. A menüt illetőleg meg általában aki főz, megkérdezni a másikat, hogy mit enne, tehát nem az van, hogy 15 évig egymás utánban bejgli meg húsleves a menü. Nem ragaszkodunk görcsösen a megszokott karácsonyi menükhöz és az 50 felé süteményhez. A nyugalom másik titka. :)
2018. dec. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4# Nalunk dettó ugyan ez van egyébként, nekem sincs bajomra az ajándékozás, ismerjuk annyira a masikat mi is hogy tudjuk kinek mi tetszene ami még nincs vagy már tönkrement vagy amiből újat szeretne.
2018. dec. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!