Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mikor tudtad meg, hogy nem a...

Mikor tudtad meg, hogy nem a Jézuska hozza a fát/ajándékokat?

Figyelt kérdés
Nemet és kort is írj

2018. dec. 24. 12:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%

Hogy mivan?

43/f

2018. dec. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Most hogy írod kezd gyanús lenni a dolog. És ennek pont karácsonykor kell kiderülni.
2018. dec. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
A fát sosem a jézuska hozta, ajándékot meg 8-9 évesen mikor a nagyon várt legot én válszthattam ki :)
2018. dec. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
93%

F.

Én 12 éves koromban szembesültem azzal, hogy másoknál a Jézuska hozza az ajándékokat meg a fát. Eléggé hülyének néztem akkor őket (barátok/osztálytársak). Egyszer annyira felhúztak a haverjaim egyik karácsony előtt ezzel, hogy magamból kikelve üvöltöttem, hogy egy újszülött csecsemő mégis hogyan lenne képes egy fát kivágni és bevinni a lakásba?!

Nálunk ez egy ilyen családi ünnep volt, közösen választottunk, diszítettünk fát, kiválasztottuk, hogy milyen ajándékot szeretnénk stb.

2018. dec. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
Most tudtam meg, mert te elárultad. Iligy! 23f
2018. dec. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%

Valahogy 5-6 között voltam, a körülményekre már nem emlékszem, de arra igen, hogy akkoriban tudtam meg valahonnan. Talán az óvodában beszéltek erről a nálam jobban informáltak. Kb. akkoriban derült ki a Mikulás is.

Biztos, hogy nem később, mert az idősebb korban történt Megdöbbentő Nagy Felvilágosításokra már jól emlékszem. Pl. amikor már legalább 6,5 voltam, akkor mondta el nekem meg 2 barátomnak egy harmadikos, sötétedés táján hazafelé tartva, hogy hogyan lesz a gyerek. (A részletekkel persze ő se volt tisztában, de a lényeg megvolt.)

48/f

2018. dec. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk nem a Jézuska hozza, hanem a télapó.
2018. dec. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%

Hmmmm... Olyan 8-9 éves lehettem talán, pontosan nem emlékszek. (Lehet, hogy fiatalabb 1 évvel)

Néhány barátom már akkor tudta, hogy nem a Jézuska hozza az ajándékokat, de én akkor is bizonygattam, hogy igen ő. Szóval odáig fajult a dolog, hogy elhatároztam, hogy meglesem a Jézuskát. Anyuméknak el is meséltem a tervemet, ekkor mesélték el nekem, hogyan is van ez az egész karácsonyi dolog.

2018. dec. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
A mi családunkban sosem a Jézuska hozta a fát, hanem Apukám. Az ajándékokat meg a Télapó.
2018. dec. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%

Miért akkor kihozza? :O

33N

2018. dec. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!