Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Nektek elveszett a karácsony...

Nektek elveszett a karácsony varázsa, amit még gyerekkorunkban lehetett érezni?

Figyelt kérdés
2018. dec. 24. 22:29
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
*nektek is*
2018. dec. 24. 22:30
 2/17 anonim ***** válasza:
Nekem ez pont fordítva volt.Gyerekkoromban semmi varázsa nem volt,utáltam a meglepetéseket, és stresszelt hogy beszélgetni kellett a távolabbi rokonokkal.Viszont "felnőtt" koromra nagyon megszerettem,sőt szinte mindent én tervezek meg és imádom az előtte lévő szervezkedést/sürgés-forgást(ez kb. 16 éves koromban változott,és azóta is ez van) .Mióta csak a szűk családban ünnepelünk és nekem senki nem vesz nagyobb meglepetést esetleg egy-egy apróságot az ajándék mellé amit kiválasztok(így beszéltük meg).
2018. dec. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%

Igen. Pedig még nem is vagyok teljesen felnőtt 16 évesen.

Régen nagyon vártam a karácsonyt, a kedvenc ünnepem volt, már novemberben tűkön ültem, időben vettem ajándékot mindenkinek és imádtam az egészet.

Most fel sem tűnt, hogy december van, egyáltalán nem vártam a karácsonyt, nem is szeretem és nincs is karácsonyi hangulatom. Inkább a végét várom.

2018. dec. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
Egyáltalán nem. Bár lehet hogy ebben közrehátszik az, hogy kiskorom óta hiperajtív vagyok, egyfolytában pörgök, és kb bárminek tudok örülni.
2018. dec. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nekem nem. Nem vagyok az a fajta ember, aki könnyen elragadtatja magát, de a karácsony kihozza belőlem az érzelmeket. Ebben az is benne van, hogy sosem volt balhés, veszekedős karácsonyunk, mindig jó hangulatban telt. Felnőtt férfi vagyok, mégis gyermeki lelkesedéssel vetem bele magam. Imádom a készülődést, az ajándékvásárlást, azok elcsomagolását, a fadíszítést, a karácsonyi zenéket, a sokfajta, finom ételt.
2018. dec. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
Sajnos teljesen elveszett, évről évre egyre semmilyenebbnek éreztem. 16-17 éves koromig vártam azért, a vacsorát, fadíszítést, fényeket, a szobámat is égősorral szoktam bevilágítani. Hiába van itt a szűkebb családi kör, nem tudok örülni semminek és egyedül érzem magam. 24/F
2018. dec. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Jó nektek, hogy van karácsonyi hangulatotok. Nekem nincsen, hasonlóan mint a hármas válaszolónak.

Bár lehet, hogy nálam a depresszió miatt is van ez, de egyszerűen nem érzek semmit... Nézem a feldíszített fát, és semmi, nem értem, mi értelme ennek az egész karácsony dolognak. Pár nappal ezelőtt még vártam, elterveztem sok mindent, de általában ugye semmi nem olyan, ahogy elképzeljük.

2018. dec. 25. 00:43
 8/17 A kérdező kommentje:
Én is dettó, sajnos... :/
2018. dec. 25. 00:45
 9/17 anonim ***** válasza:

Tuti, hogy a depresszió rányomja a bélyegét...

De az ember is változik, sokan szürkülnek felnőtté válva, s míg gyerekként egy játék elbájolt, manapság már nehezebb önfeledten örülnöd valaminek...


Az ajándékozás varázsa nálam sokat kopott, de a családommal levést szeretem s ha nincs túl sok bajom, akkor a készülődésben is van élmény, sütögetek, díszítgetek, meg minden... De én sosem nőttem fel (ennek megvan a hátránya is) s amúgyis sok dolog érdekel és sok dolognak tudok örülni, ez segít. Ettől még stresszes is tud lenni egy mézes sütögetés is (kis kézügyesség, kis tapasztalat, lustaság és maximalizmus, ez nem jó kombó :D)...


Azt hiszem, sokaknak segít valamit, ha a lényegre koncentrál s a neki élményt adó dolgokra fókuszál. Én kicsit a terveim rabja vagyok ilyenkor, de most képes voltam felrúgni egy részét, ami már nem fért volna be józan ésszel. Anyámnál láttam, milyen, ha túlvállalja magát az ember ilyenkor. Élni, pihenni ki fog így? Pedig a karácsony nem a stresszes melóról szól...

2018. dec. 25. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Igen, a gyerekkori varázs elveszett. Amíg a szülői házban éltem, szerettem a karácsonyt, volt varázsa (pedig 26 éves korig otthon laktam).

Számomra így felnőttként nincs varázsa. Sőt, amíg a gyerekem kicsi volt, akkor sem jött vissza a varázs (csak mert sokan ezt mondják, nálam nem jött be).

Igaz, férjemnek szar családja van eléggé, ez is rátett:(

2018. dec. 25. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!