Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Várjátok a karácsonyt?

Várjátok a karácsonyt?

Figyelt kérdés
2019. jún. 23. 09:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%
Minden évben el kell ezt sütni? Normális ember Advent kezdetén kezdi el várni a megváltó eljövetelét, nem nyár közepén.
2019. jún. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Én sosem írtam ki ilyet. Neked meg minden évben kötözködni kell?

Komolyan kérdeztem. Én várom, mert a tavalyira is nagyon készültem, viszont pont karácsonyra lettem nagyon beteg, ìgy végig csak feküdtem. Ma egy netes cikkről eszembe jutott karácsony ezért felettem a kérdést. Ha nem tetszik nem kell ide írni, senki nem kényszerít, hogy írj ide. Köszönöm, ha sikerül felfognod.

2019. jún. 23. 10:43
 3/15 anonim ***** válasza:
34%
Várom 😊 az egész decembert. Imádom a hangulatát.
2019. jún. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%
Az addig jó, amíg az ember körül forognak az események gyerekként. Aztán felnősz és az egész egy nagy kötelesség: megvenni a szeretetet.. azaz ajándékokat, a milliónyi hozzávalót a karácsonyi menühöz, főzni vakulásig, beszerezni a túlárazott karácsonyfát ami teleszemeteli a lakást, látogatni a rokonokat egész héten, úgy tenni mintha azon a néhány napon mindenkit nagyon szeretnénk és a jóságos Kisjézus szelleme lengedezne a budiban is. Tényleg várom.
2019. jún. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41%
Megkaptam az abrakot az élettől. Nem várom mert már szart se jelent. Nyár van. Jó sz idő. Nem kell fűteni. Ennyi.
2019. jún. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%

Nem. Belőlem teljesen kiölték az egész karácsonyt. Gyerekként imádtam, de amikor már nagy lettem és átéreztem azt hogy ez mekkora teher a szüleimnek főleg azért mert rokonokat várunk ami abból áll hogy ők jóformán ájulásig hajtják magukat a konyhában hogy megfeleljenek, a rokonaink meg jól bezabálnak, előadják magukat hogy mennyire szar az életük amit csak maguknak köszönhetnek, ha meg mi mennénk hozzájuk valami miatt akkor persze az nem jó nekik....

Szóval én már akkor tudtam hogy ez baromi nagy teher abba az időszakba amikor ugye együtt lehet a család és készülődés helyett inkább pihenni kellene, meg együtt lenni. Amikor vége lett és közeledtünk a Szilveszterhez akkor a szüleim jóformán aludtak meg TV-ztek mert semmihez nem volt energiájuk szinte. Meg amikor más rokonokhoz ellátogattunk akkor órákig autóztunk azért hogy ott legyünk 2-3 órát mert ott aludni nem lehetett mert helyünk nem lett volna, és aztán hazafelé megint órákig rohadni az autóban nyomorogva a hátsó ülésen... Felnőttként én meg is mondtam a barátnőmnek amivel ő is egyet ért, hogy mi karácsonykor Szent estén csak is kizárólag kettesben ünnepelünk, nyugodtan. Másnap a szüleimnél, utána az ő szüleinél, aztán maximum ott maradunk egy éjszakát mert az ő szülei messze laknak, és azért nekem napi 2 óra vezetés bőven elég csak oda. Szóval mi nem visszük túlzásba. Vendégeket nem fogadunk egyrészt kicsi a lakás, másrészt nem vagyunk hajlandóak a konyhában megszakadni, meg napokig takarítani hogy minden ragyogjon....

2019. jún. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#3: Igen én is így vagyok vele, pedig nem vagyok gyerek. Persze a nyár is jó :)
2019. jún. 23. 14:20
 8/15 anonim ***** válasza:
86%
Nem vagyok gyerek, de nem érzem tehernek. Csak a szűk családban ajándékozunk, nem nagy összegben. Főzni máskor is szoktunk. Nem rendezünk lakomát 10 fogással és 8 féle sütivel. Egy fajtát sütünk, főzés, mint kb. egy hétvégi családi ebéd. Fát venni nem nehéz, közösen díszíteni meg öröm. Arról nem a karácsony tehet, ha valakinek szar családja van.
2019. jún. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, várom. Mi vagyunk az egyetlenek akik az ilyen formalitásokról letettek, hogy meglátogassuk a rokonokat meg stb? Kapnak egy-egy képeslapot, esetleg felhívjuk őket, de ennyi. És, hogy biztos ne legyen baj ha rendelem az ajándékokat már október közepén-november elején leadom a rendelést. Soha nem volt eddig így baj.

Családdal megbeszéltük, hogy 5.000 ft felett nem adunk senkinek ajándékot. Így nagy költekezés sincs.

2019. jún. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Élvezd a nyarat! Nem boldog az, akinek mindig más kell, mint ami éppen van!
2019. jún. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!