Kezdőoldal » Ünnepek » Mikulás » Hogyan telik nálatok a Mikulás...

Hogyan telik nálatok a Mikulás? Mik kerülnek a csomagba? Felnőttek kapnak csomagot?

Figyelt kérdés
2011. nov. 27. 11:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nálunk anyuék általában egy mikulásos ajándékzacsiba tesznek mikulást (javaslom, hogy kakaómasszásat ne vegyél, mert undorító - tejcsoki a best), mogyi-szotyit, szaloncukrot, narancsot, mindenféle csokikat, egyszóval édességet. Arra figyelj, hoy legalább egy narancs és egy normális mikulás kerüljön a csomagba, annak mindenki örülni szokott.
2011. nov. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk 5. és 6. közötti éjszakán az ablakba kirakott csizmába kapunk mikuláscsomagot csokival, dióval, mandarinnal, mikuláscsokival, stb. mikor kisebbek voltunk, mindig járt mellé vmi ajándék is, pl. minitávirányítós autó, plüss, karóra. A mi családunkban úgy alakult, h csak a gyerekek kapnak csomagot, anyáék egymást max. egy-egy kis csokival vay szaloncukorral lepik meg. Mkor kicsik voltunk, volt h egy mikuláskor 6-8 csomag is összejött (suli, mamáék, nagybátyámék, anyu munkahelye, bébiszitterünk, stb.:)) Ma már ez leredukálódott egy szülőktől kapott csomagra, de az keményen tartja magát, pedig 18 vagyok :)
2011. nov. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A nagy piros Mikulás zoknit 5-én este mindenki kiteszi a szobája ajtókilincsére (kívülről), és 6-án reggelre megtalálják benne az ajándékokat, ami Mikuláskor csak édességből, mogyoróból és mandarinból áll - a tárgyi ajándékok megmaradnak az adventi naptárba, illetve karácsonyra.


A gyerekek ajándékán kívül egymásnak is csinálunk csomagot a férjemmel pár minőségi édességből, italból, gyümölcsből.

2011. nov. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
Nálunk csak a gyerekek kapnak csomagot.Mi a párommal egy csoki mikulást szoktunk a másik cipőjébe rakni.Jó érzés,mikor reggel felkelsz és ott találod benne a Mikulást. :)
2011. nov. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nálunk otthon hagyományosan az ablakba rakott csizmába/cipőbe kerül az ajándék. Én sajna már elköltöztem, így csak ha véletlen hétvégére esik 5-e, akkor tudom kirakni a cipőm, de a mikuláscsomagot akkor is megkapom, ha éppen nem vagyok otthon. Ott marad a két ablak között, és amikor hazamegyek, megkapom.

A párommal nem szoktuk megajándékozni egymást.

A szüleim változó, néha adnak egymásnak ajándékot, néha nem. Általában ezek apróságok, pl. hármas csomag raffaello és hasonlók.

Nálunk is csak édesség van mikuláskor, nagyobb ajándékok majd karácsonyra lesznek.

2011. nov. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%
Én 26 vagyok és Mikulás csomagot is kapok minden évben, valamint az Adventi-naptáram is tele lesz. :)
2011. nov. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromba még úgy nézett kis a dolgot, hogy 5-én kitettem a csizmámat az ablakba este. Előtte szépen rendbe raktam, hogy ne legyen piszkos. Aztán elmentem aludni és 6-án reggel már benne volt a csizmámba a mindenféle finomság. :) Mikuláscsoki, sima csoki, mogyoró, narancs, zizi, alma, és persze a virgács. :D Hatalmas élmény volt! :)


Sajnos bátyámék már túl nagy ügyet csinálnak belőle. Kislányuknak minden hülyeséget összevásárolnak és ráadásul a 6-át sem várják meg, mert "jaj, mi nem bírunk addig várni" :(

A kislány szokott kapni: sapka, kesztyű, egy csomó játék, amivel nem is játszik, rengeteg csoki. Gyümölcs és mogyoró nincs is az ajándékok között.


Ezek után el tudjátok képzelni, hogy karácsonykor mekkora a felhajtás nálunk...:(


24/n

2011. nov. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Amikor kisgyerekek voltunk becsöngetett hozzánk a Mikulás. Tesóm nem hitte el, hogy a Mikulás, azt mondta keresztapja, de nem ő volt. Régen kaptunk virgácsot is, kisebb ajándékot is, egyszer pl. ugyanolyan ülő plüssmacit kaptunk, akinek a fején mikulás-sapi van és egy mini virgácsot.

Most már csak apróságokat kapunk. Tavaly pl. 1-1 vastag harisnyát kaptunk a télre meg csokit.


Én is szoktam a szüleimnek és a nővéremnek kis csomagot készíteni. Idén mandarin, mogyoró, és kedvenc csokijuk lesz benne, talán még kicsi alma, ha tudok valahol venni.

Pár száz forint fejenként, de nagyon örülnek neki, úgyhogy megéri! :)

16/L

2011. nov. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
24/N: hát akkor mit kap karácsonyra? o.O szegény lányka el lesz kényesztetve :S
2011. nov. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

nálunk is általába édességek,mogyoró néha narancs ~ mandarin kerül a zacskóba.:) 3-an vagyunk testvérek..de általába én még kapok mellé valami kissebb ajándékot mert december 6.-án van a szülinapom.

Anyáék csokival lepik meg egymást.

Nagyobb dolgokat karácsonykor kapunk.:)

2011. nov. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!