Kezdőoldal » Ünnepek » Névnap » Jogosan esik rosszul, hogy...

Jogosan esik rosszul, hogy 10ből 7 rokonom nem köszöntött fel névnapomon, pedig én mindig felköszöntöm őket?

Figyelt kérdés
Természetesen ajándékról nincs szó, egy egyszerű Boldog Névnapot is bőven elég, de rosszul esett, hogy idén elmaradt jó pár embertől..

2020. dec. 9. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Jogosan.
2020. dec. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
25%
Hát ez végülis névnap, lehet nekik nem annyira fontos.
2020. dec. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Mindenki máshogy áll hozzá. Nekem csak nyűg, ha felköszöntenek, vagy nekem kell felköszöntenem másokat. Főleg az ajándékozás nagyon húzós nekem, kellemetlenül érzem magam ha kapok vagy adok.
2020. dec. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Nem, nem jogos.

Az, hogy valaki felköszönt az az ő döntése. Ha úgy dönt, hogy nem akkor neked azt el kell fogadni, hiszen önálló lény, saját gondolatokkal, akarattal. Te max annyit tudsz tenni, hogy megemlíted neki, hátha leesik hogy illik.

Ugyanez fordítva: ne azért köszönts fel valakit, hogy majd ő is fel fog téged. Az, hogy valakit felköszöntesz legyen a te saját akaratodból, az önálló döntésedből, figyelmességedből. Ne csak azért, mert "illik". Ha az a köszöntés önzetlenül, valóban szívből jött volna akkor ezt nem várnád vissza. Lépj ki az egódból.

2020. dec. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Még az apám meg a testvérem névnapjait sem bírom megjegyezni, a sajátomat is csak azért, mert karácsonykor van. Ez a köszöntgetés full felesleges tiszteletkör, nekem ezerszer többet ér, ha felhív valaki egy tíz percre egy random vasárnap délután, mert az legalább tényleg azt jelenti, hogy eszébe jutottam.
2020. dec. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én középiskolás koromig azt sem tudtam, mikor van a névnapom (ez komoly), mert mi a családban tojtunk rá, nem jegyeztük. Gimiben kezdtek a barátnők köszönteni, aztán munkahelyen is, onnantól "tartom" én is.

Szerintem amúgy ne szívd fel magad rajta. Elhiszem, hogy rosszul esik, ha neked ez fontos, legfeljebb te se köszöntsd fel, aztán egálban vagytok.

2020. dec. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%
Ez csak névnap, semmi értelme, mi sem köszöntjük meg egymást, minek? :D
2021. márc. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hogy a névnapomon de a születésnapomon sem köszöntenek fel a vérszerinti rokonaim. Így már a névnapomat nem is tartom számon.
2022. szept. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!