Kezdőoldal » Ünnepek » Nőnap » Nőnap - Férfinap?

Nőnap - Férfinap?

Figyelt kérdés

Magyarországon megünneplik a Nemzetközi Nőnapot, ugye.

[link]


És a Nemzetközi Férfinapot miért nem?

[link]


*************


Kérdezhetném ugyanígy az Anyák - Apák Napját is...

[link]

[link]



2015. márc. 5. 09:18
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Az első cikket, ugye csak linkelted, de nem.olvastad?
2015. márc. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De, olvastam.


Úgy értem, a férfiakat miért nem övezi olyan figyelem, mint a Nőket?

Mármint, a hölgyeknek van egy kiemelt nap, a Nőnap, amikor virág, egyéb kedvesség, odafigyelés stb stb...

A férfiaknak miért nincs?

Mármint: valamelyik áruházban nőnapi akciók vannak, múzeumok féláron látogathatók, stb stb

Ilyet, ilyesmit nem láttam, hallottam nov 19-én...

2015. márc. 5. 13:28
 3/8 anonim ***** válasza:
43%
Mert a férfiakat amúgyis egész évben kényeztessük :)
2015. márc. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Girgoy ***** válasza:
71%
Ha valaki aláírást gyűjtene vagy szervezkedne, hoyg legyen ugyanúgy megünnepelve a Férfiak Napja vagy az Apák Napja, én tutti csatlakozó lennék. Szerintem is lehetne. Értékteremtőnek és üzletnek se lenne rossz. Mire várunk?
2015. márc. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%

Mert rohadt elnyomás van!


Küzdjünk az egyenjogúságért ffitársaim!

2015. márc. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
64%
Biztos ezzel akarnak engesztelni a többszáz éves "asszony,neked kuss van!" után.
2015. márc. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%
A férfinapot is egyre többen megünneplik. A munkahelyemen mi nőnapra egy milka csokit kaptunk, férfinapra minden férfi svájcibicskát. :D
2015. márc. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#2 Akkor itt a szövegértéssel lehet gond...

Analógiával élve ez olyan, mint ha nemzeti gyász napot tartanál 1956 nov. 23-ára emlékezve, hogy ott bizony szegény szovjet katonák elestek és a magyar nép mekkora tuskó volt, hogy nem volt hajlandó eggyé válni a szovjet nemzettel. Pfff micsoda fertő! Ünnepeljük meg a hősöket, akik a szovjetek oldalán harcoltak.


A nők elnyomása kevesebb, mint 150 éve kezdett el megszünni. Most teljesen más okokat látsz,mint akkor. 20 éve még nem járt büntetés Texas államban, ha 2 incsnél keskenyebb bőr szíjjal vetted véresre az asszonyt. Nő nap arról szól, hogy nem vagyunk barbárok többé, arról szól, hogy a nők is emberek, és mi örülünk ennek. Az, hogy szavazhatnak, az hogy a bántalmazásuk bűn, az hogy nem csak egy eszköz...


Az apák napja, és az anyák napja is szép ünnep. Tisztelettel állunk azok előtt, akik nagyon sok erőfeszítés között akkor is felneveltek minket,amikor mi nem voltunk annyira kedves gyerekek, azok előtt tisztelgés, akik -ha hibákkal és botlásokkal is, de - embert neveltek belőlünk.


A nő nap erősen más eredetű. Kevésbé "természetes", mint a szülők tisztelete. Inkább a történelem egyik forduló pontja.


Ezért érdekelt, hogy olvastad -e.

2015. márc. 6. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!