Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » 2020-at, hogyan értékelnétek?...

2020-at, hogyan értékelnétek? Milyen év volt számotokra? 2021-re mit terveztek? Milyen évnek érzitek?

Figyelt kérdés
Szerintem senki nem tagadhatja le, hogy 2020, egy kulcsfontosságú év volt, a 21. században és lehet, hogy összességében is. Rendkívül sok minden történt velünk, sok mindent átéltünk... Milyennek értékelnétek, magánvélemény szerint, hogy számotokra milyen volt és közösségként, hogy az emberek számára milyen volt? Mit terveztek az újévre? Milyennek érzitek, jobb lesz, rosszabb lesz, talán hasonló? BÚÉK! Boldog, békés, sikerekkel teli, szerencsés és áldott új évet mindenkinek!

2021. jan. 1. 23:38
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
30%

Én nem azt mondtam, hogy nem lehetne azt állítani a 2020-as évről, hogy szar volt, és kártékony. Kártékony az embereknek, a gazdaságnak. De azért "katasztrófálisnak" és "borzalmasnak" meg egy Apokalipszishez hasonlítani a jelenlegi helyzetet, az túlzás. Túlzásnak érzem. Ha hirtelen olyan helyzet állt volna elő így 2020-ban amit a Világháborús kommentemben leírtam, akkor azt a helyzetet milyen jelzőkkel illettétek volna, ha a jelenlegi nektek maga a borzalom meg a katasztrófa? Igen, sok ember vesztette el a munkáját nem maga a vírus, hanem a korlátozások miatt, hogy kb leállt majdnem minden a gazdaságban. Akik eddig mindig panaszkodtak, hogy jajj egész évben dolgoznom kell nincs egy krva szabadnapom sem. Most volt egy jópár hónapjuk, hogy pihenhessenek. Van akinek előnyére vált ez a leállás, például anyámnak, aki visszavett a költekező életmódjából, végre meghúzta magát, mert leállt a szolgáltatóipar, így nem volt teljes bevétli forrás, előkellett vennie a tartalékpénzét. Azóta 3-szor meggondolja, hogy mit vesz és mire költ. Ezelőtt szó szerint szórta a pénzét mindenféle hülyeségre, ha meg elfogyott, akkor egyből hozzám jött, hogy adjak neki többszáz ezret. Mostmárt végre felfogta azt, amit kb 10 éve mondogatok neki, eddig sikertelenül.

Azért elgondolkodtató és egyben szürreális, hogy ilyen dolgoknak kelljen történniük ahhoz, hogy emberek észbekapjanak és átértékeljenek bizonyos dolgokat.

Egyébként ha netán jönni is fog utánunk az özönvíz az nem a megfertőződések meg a halálesetek miatt lesz, hanem a gazdasági válság, és a munkanélküliség miatt, ami várna ránk ezután.

2021. jan. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
25%

Nekem nagyon jól telt!

Van egy normális munkahelyem, jó lakásom, a családdal is minden rendben.

Van egy srác, akivel nagyon sokan voltunk együtt tavaly is, nyáron sokáig fent voktunk, néztük a csillagokat, sörözgettünk, másnap reggel 6kor meló, de kit érdekel? Másnap is ugyanez :D

Mivel nem voltak nagyon szórakozóhelyek, ezért csak én maradtam neki, ez kapóra jött ;)

2021. jan. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Az év elején a munkahelyemen hiába bizonyítottam, többre vagyok képes, mint mindenki más a csapatból, nem adtak fizu emelést, ezért kiakadtam.


A szomszéd kivágta flexxel a kerítésem, 300 000 forint kárt okozott, nem bizonyítható, rendőrséggel jó kapcsolata van, esélytelen a korrupt ügy.


Márciusban végre bejött a korona magyarokhoz is. Ezért a cég haza küldött otthoni munkára.

Végre lett időm tanulni, olvasni, nem kellett munkába járni napi 2.5 óra hosszan. Napi 6 órán át tanultam egy külföldi egyetemen online anyagokat. Érdekes módon sokkal jobb előadások vannak MIT és kanadai egyetemeken, mint amit bármikor lehet a BME-n hallgatni!


Megtanultam kenyeret sütni.

Volt időm kertészkedni.


Nem volt szükség az agresszív utasokkal vitatkozni, hogy a rokkant helyen ne az üljön, akinek nincs gondja ez a kerekes széket hadd kössem oda a helyére, hogy balesetmentesen lehessen közlekedni.


Volt időm sorozatokra, amikre nem volt.


Otthon sokkal jobb volt dolgozni, mert nem bántottak annyian a munkatársak és a hideg, száraz (5-10%os) levegő, amit a légkondi produkál munkahelyen, de a munkavédelmisek pont telibe xarják, hogy évente több embernek lesz a cégünknél tüdőgyulladása.


Találtam egy új hentest, aki nem 2900ért adta a csirkehúst.


Haverokkal csináltunk grill partit.


Nem kellett a péntek délutáni dugóban szívni, mert a hetvégi sofőrök balesetet okoznak az autópályán.


Kaptam új állásajánlatokat.


A házi orvosunk hónapokig egyetlen beteget sem volt hajlandó sem ellátni, sem beutalót, sem gyógyszert írni neki. Hajrá Érd! Jobban teljesítesz!


A házamra rádőlt egy villanyoszlop, az ELMŰ nem volt hajlandó lekötni róla az elektromos vezetéket. A tűzoltóság és a polgármester helyettes segített. Szánalmas, hogy az nem elég indok, ami történt.


A cég mindenki fizuját csökkentette 10%al ok nélkül, mert rekord profit termelődött covid alatt. Többen felmondtak. Okkal.


Hitlet vettem fel, hogy ne legyen mínuszban miden hónapom. Egyszerűen a mérnöki fizetés nem elég egy 20 éves futamidejű lakás hitelhez és egy otthon maradós életvitelhez.


Három rokonom, egy 24 éves egyetemista fiú, egy 45 éves 2 gyerekes apuka és egy 68 éves nyugdíjas SARS-2-cov miatt halt meg. Utóbbi nem is coviddal került kórházba, de az ágyak számának korlátozása miatt covidosokkal került egy kórterembe. Köszönjük Kásler Miklósnak a halálát!


4, 70 feletti rokon lett covidos, aki túlélte.

Haveri körben brutál mód terjedt a vírus, fiatal, 30as korosztályból több, mint 20 haver mondta, ezzel küzd, vagy küzdött.


Szabira mentem, főnök rögtön munkára akart fogni. Biztos, hogy nem szeretnék többet dolgozni neki.


Évvégén egy erdei házikóban tengetem a napokat. Előre vettem egy hentesnél 40kg húst és feldolgozva bekerült a mélyhűtőbe. A zöldség és gyümölcs árut hozzák nekem hetente, net van. Filmekezek és olvasok, játszok, főzőcskézek, ettem a madarakar és órákig gyönyörködöm bennük.

2021. jan. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Vinkó Márton válasza:
Én csak most válaszolok. Még ha nem is volt egy békés év, kihoztam belőle, amit lehetett. Sok kapcsolatot felvettem, barátot szereztem és bizonyítottam az iskolában. Remélem 2021 jobb lesz, már szeretné(n)k elmenni Londonba, amit eredetileg tavaly terveztünk, de a covid miatt eltoltuk.
2021. ápr. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!