Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Miért néznek rám úgy, mint...

Miért néznek rám úgy, mint egy földönkívülire, csak mert itthon, egyedül szilveszterezek?

Figyelt kérdés
Sose szerettem ezt az ünnepet, mert nem szeretem, hogy ilyenkor kötelező jókedvűnek lenni és bulizni. Alapból nem vagyok bulizós fajta, inni meg soha nem iszom egyáltalán. 19 éves vagyok, és ez a 4. szilveszterem, amit itthon töltök egyedül. Előtte egyet barátokkal töltöttem, előtte meg a szüleimmel egy baráti társaságnál. Sok barátom van, ők mind mennek valahova, általában lealjasodnak és a sárga föld alá isszák magukat, nekem meg ehhez nincs kedvem asszisztálni. Barátom is van, ő is bulizni megy, de nem megyek vele, mert nem szeretem az ő barátait, és nem érzem magam jól velük. Nekem egyébként tökéletesen megfelel itthon, filmezni szoktam, eszek, játszok a cicámmal, igazából egy teljesen átlagos estét töltök el. Na meg idegeskedek a petárdázókon, és negyedóránként kimegyek a kutyákhoz megnyugtatni őket. Mégis ezt hallgatom karácsony óta az egész családtól, hogy rosszabb vagyok, mint egy öregasszony, meg úgy élek, mint egy nyugdíjas, csak mert egyedül töltöm ezt a napot/estét.
2013. dec. 30. 21:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én is itthon szilveszterezek. Életemben egyszer töltöttem a szilvesztert egy utcabálon vagy hogy is nevezzem, de az volt eddig a legrosszabb szilveszterem. Vettem tüzijátékot, eléggé piromániás vagyok csinálni is fogok házi tüzijátékot és ennyi. Családi helyzetem nem valami jó éjfélkor koccintunk egyet mert úgy illik de semmi komoly családi program.


Nem kéne ettől különbnek érezned magad, hogy te nem iszod magad a sárga földig szilveszterkor.

2013. dec. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is itthon töltöm a szilvesztert, a családdal koccintunk, megnézzük a himnuszt, virslit eszünk, egy kis tűzijáték és tw.
2013. dec. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem érzem magam különbnek, csak azért írtam, hogy ne később kelljen esetleg kérdések után megmagyarázni, miért nem a barátaimmal töltöm. Ezért. Így már a magyarázatban világossá válik. Bár amúgy most hogy belegondolok, egy földön, hányásában fetrengő embernél többre tartom magam, akárhogy is nézzük.
2013. dec. 30. 21:58
 4/14 anonim ***** válasza:

szerintem holnap én sem megyek el, semmi hangulatom már ehhez amit leírtál

de aki megy, annak jó szórakozást

2013. dec. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Szerintem meg a Szilveszter éppen erről szól! A Féktelen mulatozás,kikapcsolódni,lezárni 1 évet! Azért egész évben ha akarsz akkor bennt gubbaszthatsz a szobában,mint sokan teszik,de ezen az 1 mocskos napon kilehet bújni a csigaházból,és meglátni milyen az éjszakai élet :) Én tuti megyek,nem is 1 helyre... :)
2013. dec. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Adamka1119 válasza:
58%
Én se megyek. Ma már arról szol ez az egész h berugunk oszt kész.
2013. dec. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%

Gyerekként nekem nagy dolog volt a szilveszter. Annyira vágytam, hogy elmehessek itthonról, s egy jót bulizhassak. Amikor már beleléptem abba a korba, hogy mehettem volna, valami mindig meggátolt. Vagy nem volt pénz, vagy a társaság nem olyan lett volna, vagy pedig lebetegedtem.

Aztán végül összejött. Elmentem, és.... és másnap baromi nagy hiányérzettel mentem haza. Nem mondom, hogy rossz volt, meg nem éreztem jól magam. Csak két dolog volt, amire ráébredtem: KÖTELEZŐ ünneplés hülyeség, másrészről pedig ugyanolyan nap mint a többi a szilveszter, s szórakozni lehet(ne) ugyanúgy bármikor, mint ezen a napon.

Következőn telibesz*rtam, leültem este hétkor a gép elé, fülhallgató fel, s ment a zene, meg a kedvenc játékom. Megmondom őszintén, az volt az első olyan szilveszterem, amikor tényleg jól éreztem magam, mert azt csináltam, amit akartam, és nem azt, amit kellett.


Amit nem értek, hogy az embernek miért kell lenéznie másokat, mert ha nem úgy gondolkodik, mint ő? A másik meg ez a görcsös ünneplést se értettem. Én nem szoktam olyanokat dolgokat élvezni, ami muszáj. És nem értem, miért kell kiemelni egy napot a naptárból (ami legyünk őszinték, ugyanolyan nap, mint a többi), amikor az embernek KÖTELEZŐEN jól kell magát érezni, szórakozni kell, s ha nem jön össze, kénytelen otthon maradni (vagy akar) akkor az felér egy tragédiával?


5-ös válaszoló meg....

Az már önmagában hülyeség, hogy meglátjuk milyen az éjszakai élet. Van mikor éjszaka érek haza a munkából, de érdekes módon soha nem féltem, s szálltam le eggyel előbbi buszmegállóba, mert attól tartottam, hogy petárdát dobnak elém, mint tavaly szilveszterkor.

Vajon miért?

2013. dec. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Nem kell berugni, lerészegedni. Semmi szórakoztató nincs abban, hogy másnap saját hányásodban ébredsz. Ez így igaz. De néhány év elteltével sajnálni fogod, hogy kihagytad! Barátok, akik ilyenkor otthon hagynak téged, azok nem barátok csak ismerősök. Otthon szilveszterezhetsz a macskáddal kettesben, de valójában csak a gátlásaiddal bulizol. Menj ki, csapódj hozzá a legelső bandához és sz@rj mindenre! Főleg a holnapra! BUÉK!
2013. dec. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"Barátok, akik ilyenkor otthon hagynak téged, azok nem barátok csak ismerősök."


Ezt azért megcáfolnám erősen. Elég sok barát kopott már el mellőlem, akikről azt hittem, hogy barátok és kiderült, hogy nem azok. Szóval felismerem, hogy ki barát, és ki nem. Úgy gondolom, hogy az egy tökéletes barát, aki az én igényeimet is figyelembe veszi és nem próbálja rámerőltetni a bulizást és az ivást, ha nincs hozzá kedvem. Mert ha rávenne és ott ülnék velük egész este unott fejjel, azzal nem lenne jobb se nekik, se nekem. És nem lenne jobb barát sem tőle, hogy kimozdított a komfortzónámból. Remek barátaim vannak, attól függetlenül, hogy a szilvesztert nem együtt töltjük. De a párom is bulizni fog, és ő is felfogta, hogy nem érdemes magával ráncigálni. Meg is köszöntem neki. Akkor ezek szerint ő se a párom már 4 éve, és csak egy ismerős...? Ne már...

2013. dec. 31. 14:29
 10/14 anonim válasza:

Azért csinálják ezt, mert még fiatal vagy, és úgy tartják, hogy ez ilyenkor kötelező, vagy legalábbis erősen ajánlott. Nyugi, idővel majd természetes lesz, hogy nem mész bulizni. Úgy cirka 10 év mulva. Addig el kell ezt viselned, ahogy nekem is el kellett.

És még egy fontos dolog: én sosem bántam meg, hogy nem jártam bulizni. Úgy érzem, sokkal tartalmasabb elfoglaltságokat találtam, olyanokat, amikhez egy tipikus bulipatkány hozzá se tudna szagolni.


Üdv!

31F

2013. dec. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!