Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Anyukám szülinapjára szeretnék...

Anyukám szülinapjára szeretnék tortát készíteni, a díszítéshez van valami jó ötlet?

Figyelt kérdés

Úgy értem, a témáját illetően, a technika már megvan, fogjuk rá, hogy értek is hozzá, szóval azzal nem lesz gond. Viszont nem tudom, mi lenne jó téma. Szám alakú tortát nem szeretnék, az nem tetszik, inkább valami ilyesmire gondoltam:

[link]

csak nem lenne három emelet, kettő is elég.

Valami mutatósat, de mégsem giccseset szeretnék (de öreges se legyen). Milyen színek legyenek?

Díszítésnél ilyesmire gondoltam, hogy pl. virágok, vagy masnik, vagy gyümölcsök, csak ezek mind elég szokványos dolgok, bár ízlésesen is meg lehet csinálni, de jól jönne valami különlegesebb ötlet.



2012. jún. 4. 11:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát, ami a képen van az eléggé húzós, a ferdeség miatt. Továbbá a piskóta nem sokáig bírja így tartani a súlyt és összetömörödik.

De a mintával próbálkozhatsz. Vegyél színes marcipántömböket és porcukorral nyújtsd ki. Az alsó rész csíkos, azt könnyű megoldani. A középső tortát egy az egyben bevonták. Ehhez inkább PSZ masszát használj (olyan mint a marcipán csak olcsóbb). A felső rész virágai egyszerű szaggatóval megoldhatók.

A PSZ-t a marcipánt cukrászkellékes boltban a legjobb megvenni.

Egy cukrász

2012. jún. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!