Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Kinek hogy esne, ha a szulinap...

Kinek hogy esne, ha a szulinapjan nem kapna szulinapi tortat?

Figyelt kérdés
2013. jan. 31. 23:28
1 2 3 4 5
 21/41 anonim válasza:
Szülinapi torta nélkül is lehet ünnepelni.
2013. febr. 1. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
19 leszek, de szerintem eszébe se jutna a szüleimnek, hogy ne süssék meg a szokásos tortámat. Főleg, hogy itthon élek. A bátyám 30 múlt, nem itt lakik, de a családjával hazajár ünnepekkor. A születésnapja környékén is jönni szoktak, és mindig megsütik neki a kedvenc tortáját. Szerintem mindkettőnknek elég rosszul esne, ha egyszercsak vége lenne ennek. Édesapám ugyanúgy megsüti a tortát anyukámnak, és édesapám is mindig kap tortát. Nálunk szerintem ez elmaradhatatlan. Úgy gondolom, ha én elköltözök itthonról, a kis tortám akkor is mindig hazavár majd a születésnapomon. Ajándékozni nem nagyon szoktunk, illetve inkább apróságokat. A torta viszont örök, és most hogy belegondoltam, nekem talán az a legjobb ajándék.
2013. febr. 1. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim válasza:

Az, hogy kap-e tortát valaki, sok mindentől függ, kár egy ilyen ártatlan témán is összeugrani. Nyilván valaki pénzhiány miatt nem kap tortát, valaki viszont azért, mert nem kell neki. Azon a kommenten csodálkoztam csak, amiben az illető azt írja, azért nem ünneplik egymást, mert nem szokásuk kifejezni az érzéseiket - valami ilyesmi -, ez nem egy emberi dolog, de hát ahány ház, annyi szokás.

Én is amondó vagyok, hogy egy csóró is tud tortát sütni, ha nagyon akar, nem kell rögtön a cukrászdába rohanni ötezer forintos tortáért.

Idén nálunk kimaradt a szülinapozás mindenki esetében, annyi pénzügyi gondunk van, hogy örülünk, ha van itthon száraz kenyér, nemhogy ilyenekkel foglalkozzunk. A szülinapozáshoz kellene egy nyugis, jó fej család, de mióta nincs pénzünk, szétszéledtek a rokonok, anya meg sajnos külföldön rabszolgáskodik, így csak telefonálni tudott.

Aki meg középosztálybeli, ne várjon egy évet egy hülye tortára, a cukrászda azért van, hogy egy-egy szelettel is meg tudjuk lepni magunk hébe-hóba.

2013. febr. 1. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim válasza:
idén = tavaly
2013. febr. 1. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim válasza:
100%
Én már régóta nem kapok mert megmondtam hogy nem kérek. 1.drága 2. Hizlal 3. úgyse fogy el :D
2013. febr. 1. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim válasza:
Szeretem ezt a tortás történetet szülinapkor. Én is szivesen adok a páromnak/családtagomnak, én is örülök neki, ha kapok. Mit mondjak? A "kedves" ex barátnőm tudta ezt. Sosem kértem, hogy süssön. Az auchan csokitortát szeretem. Nemcsak hogy tortát nem kaptam, az ajándékomat abban a kartondobozban kaptam meg, amiben a postás kihozta, úgy natúr. Ilyet eszembe nem jutott volna megcsinálni.
2013. febr. 1. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:

Én se szokta kapni.

Eleinte zavart, mert abban nőttem fel, majd anyukám elhunyt és apámat nem igazán érdekelte a téma.

2013. febr. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim válasza:
Karácsonykor születtem, egy kezemen meg tudom számolni hányszor kaptam tortát.
2013. febr. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim válasza:
100%
4-vagyok: Kedves 5-ös válaszoló,továbbra is szomorúnak tartom,ha egy GYERMEK még a szülinapján sem kaphat tortát,-ha az egész családjából az ismerősei közül vagy az iskolájából nem jut eszébe valakinek meglepni a szülinapján legalább egy szelettel-gyertyával a tetején.Elmondanám kedves válaszadó,hogy középosztály alatti fizetésből élek...az ország közepéről 90km-re járok dolgozni,(mert csak ott találtam munkát) vonattal déli országrészre-hajnali 4-kor kelek ,férjem az ellenkező irányba Budapestre...(a tájékozatlanságomról ennyit)-De a gyermekeim NEM ÉHEZNEK és szülinapkor kapnak tortát>>> Sütök nekik! Az a gond,hogy sok 'nehéz helyzetben lévő szülő tojik a gyermekére és a gyerek reggelije helyett cigarettát vagy piát vesz magának,vagy nincs vacsora-de internet van! És igen,ha van ilyen osztálytársa a gyerekemnek aki nem kap- visz neki is egy szelet tortát,legalább szülinapkor(biztos rosszul tesszük). Még annyit hozzá teszek ,hogy ha kell én nem szégyenlem más után takarítani a mocskát és kuli munkát vállalni-de azt szégyellném ha a gyerekem éhezne.....
2013. febr. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
Igen,itt nem is a tortáról van igazán szó,hanem a gesztusról,-főleg egy gyerek esetében.Mert a felnőtt már könnyebben viseli ha nem figyelnek rá esetleg a születésnapján.Ha már a nagymamák sem sütnek az unokáknak tortát,tényleg nagy a gond.
2013. febr. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!