Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Hogyan állítsam össze a...

Hogyan állítsam össze a menüt? Milyen italokat vegyek és legfőképpen mennyit?

Figyelt kérdés

a barátomnak szeretnék meglepetés szülinapi bulit szervezni. este (a bulin) lennénk kb. 30-40en és másnapra maradnának 5-10en. milyen ételeket csináljak? kellene ugye magára az ünnepségre, másnapra reggeli és ebéd. bármit el tudok készíteni, de most ötletem igazából nincs nagyon. nem akarok túlzásokba esni (mint általában szoktam a piával és az ételekkel kapcsolatban) és egy főre miből mennyit kell számolni?

előre is nagyon szépen köszönöm!!



2013. febr. 6. 17:20
 1/1 anonim válasza:

Szia,

Én egy étkezdét üzemeltetek, szóval tudnék adni sok tippet, de nem tudom milyen ételeket szeretnél... (amivel nem kell közben bajlódni és előre meg tudod csinálni és melegíteni kell, vagy a frissen készült mellett döntenél inkább... előre bepácolt husi frissen sütve, stb) Sok baráti összejövetelt nálunk szoktunk tartani, főleg azért, mivel szeretek vendégeket látni, főzni nekik...

A másik kérdés: a társaság java része pasi, vagy nő? Vega vagy "diétás, én nem eszek nehezet" típus...?

Hány évesek vagytok nagy átlagban? (mi 29)

Leírom az italt, ami nálunk alap ilyenkor: házi pálinka, Jagermaister, Sör, bor, esetleg whisky.

Kajába: grill hús (tarja, csirkemell előre bepácolva, a csirkemell ugye megsül pár perc alatt. Hozzá nem sütögetek krumplit mert az hosszadalmas, főleg salátát készítünk, olyat, amit a pasik is szeretnek: pl: majonézes-tojásos burgonyasaláta egy kis snidlinggel, isteni! Előre elkészíted, be a hűtőbe és csak ki kell kapni. Hozzá a favoritunk: leveles tésztába göngyölt virsli (megkenve belül egy kis mustárral). A salátához nagyon jól megy és másnap reggeli-ebédre is kiváló. Nem kell vele bajlódni egyáltalán. Pöriket nálunk a nők is szeretik (pl: csülökpöri egy kis főtt krumplival, v. vörösboros marhapöri, és csak melegíteni kell.) Ha van több csaj, aki nem eszik "nehezet", nekik a saláta tuti, és húsos-zöldséggel töltött cukkini hajó. Ha érdekel, leírom hogy kell csinálni. Rengeteg ötletet tudnék még adni, csak adj egy vonalat...!

Szívesen segítek.

Üdv, Ancsics

2013. febr. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!